مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس فرنگی

نهال گیلاس فرنگی

16 ژانویه 2021
0 2500
نهال گیلاس فرنگی

اگر به دنبال خرید نهال گیلاس هستید و کیفیت آن برای شما مهم است، باید بگوییم که یکی از اصلی‌ترین و بهترین انتخاب‌های شما برای خرید نهال گیلاس، نهال گیلاس فرنگی می‌باشد. اگر شما به فکر احداث باغ هستید، می‌توانید با هزینه مناسب چند اصله از این نهال‌ گیلاس را خریداری کنید و احداث باغ خود را شروع کنید.

خصوصیات نهال گیلاس فرنگی

نهال گیلاس فرنگی دیرگل است؛ این نهال در برابر سرما‌های شدید که در فصل بهار و زمستان وجود دارد، مقاومت نسبتا خوبی از خودش نشان می‌دهد و به سختی آسیب می‌بیند. میوه گیلاس فرنگی نیز قلبی شکل و قرمز رنگ می‌باشد که گوشت سفت و خوشمزه‌ای دارد.

به طور کلی از نظر گرده افشانی اکثر نهال‌های گیلاس نیاز به شریک دارند؛ به عبارتی دیگر باید در کنار اکثر نهال‌های گیلاس، نهال دیگری کاشته شود. البته دقت داشته باشید که نهال گرده افشان کاشته شده، هم زمان با این نوع از نهال گیلاس شکوفه دهد و اگر این‌گونه نباشد، ممکن است در محصول دهی و گرده افشانی به مشکل بخورید.

مشخصات نهال گیلاس فرنگی

درخت گیلاس فرنگی جزء نهال‌های وارداتی می‌باشد. کشور سازنده آن فرانسه است؛ اما این نهال در کشور ایران نیز کشت می‌شود. اگر سری به مناطق سردسیر کشور به ویژه مناطق کوهپایه‌ای بزنید، می‌توانید در برخی از نقاط این نهال را مشاهده کنید.

پربار بودن و حمل و نقل مناسب میوه این نهال باعث شده است تا یکی از اصلی‌ترین انتخاب‌های باغداران برای کاشت درخت گیلاس باشد. بازارپسندی خوب میوه آن نیز یکی دیگر از نکات مثبت درباره این نهال گیلاس خواهد بود؛ در هر صورت باغدار می‌تواند با کاشت این نهال و برداشت محصول، درصورت رسیدگی مناسب و آبیاری به موقع، به سود خوبی دست پیدا کند.

کشور سازنده

این نهال وارداتی است و از اروپا وارد می‌شود؛ کشور سازنده نهال گیلاس فرنگی، فرانسه می‌باشد.

فاصله کاشت نهال گیلاس فرنگی

فاصله کاشت مناسب درخت گیلاس فرنگی در زمین‌های هموار و صاف به صورت 4*4 متر می‌باشد. لازم به ذکر است که این مقدار در زمین‌های شیب‌دار تغییر می‌کند و به 3*3 متر می‌رسد. ماحصل رعایت این فاصله، باغی زیبا و مرتب خواهد بود که نهال‌های آن بدون مزاحمت به رشد و باردهی خود می‌پردازند.

شکل میوه

بدون شک شکل یک میوه در فروش بیشتر و جذب مشتری تاثیر زیادی دارد؛ همانطور که گفته شد، شکل میوه گیلاس فرنگی مانند قلب است و رنگ قرمزی دارد. گوشت سفت و خوشمزه این میوه نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت آن خواهد بود که می‌تواند باعث جذب مشتری شود و باغدار را برای خرید نهال گیلاس ترغیب کند.

حداکثر ارتفاع درخت گیلاس فرنگی

به طور کلی هر درخت گیلاسی از جمله درخت گیلاس فرنگی، در صورت رسیدگی مناسب و آبیاری به موقع و به اندازه، می‌تواند حدودا 6 متر رشد کند. مقدار رشد و ارتفاع یک درخت علاوه بر ژنتیک، به عوامل بسیار زیادی از جمله آبیاری، هرس، کود دهی و حتی موقعیت مکانی بستگی دارد.

نیاز سرمایی نهال گیلاس فرنگی

نیاز سرمایی تمامی نهال‌های گیلاس بین 500 تا 1200 ساعت می‌باشد تا از استراحت زمستانه در بیاید.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت گیلاس فرنگی 30 سال می‌باشد؛ لازم به ذکر است که طول عمر هر درختی بستگی به رسیدگی و نگهداری صاحبان باغ و نهال هم دارد که در صورت مطلوب نبودن شرایط، بدون شک طول عمر آن‌ها کاهش خواهد یافت.

وزن میوه

وزن میوه گیلاس فرنگی به شرایط و عوامل محیطی و آبیاری بستگی دارد و اگر بتوانید تمامی نکات نگهداری و رسیدگی به این نهال و درخت را رعایت کنید، بدون شک میوه درشت و مرغوب‌تری برداشت خواهید کرد.

ارتفاع از سطح دریا

رعایت ارتفاع کاشت از سطح دریا می‌تواند تاثیر زیادی بر روی کیفیت محصول داشته باشد؛ البته برخی از درختان گیلاس حساسیتی بر روی ارتفاع کاشت از سطح دریا ندارند.

مقاومت در برابر آفات

نهال گیلاس فرنگی در صورت نگهداری مناسب و سم‌پاشی به موقع، مقاومت نسبتا خوبی در برابر آفات از خودش نشان می‌دهد و به سادگی آسیب نمی‌بیند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

به طور کلی میزان باردهی و عملکرد میوه گیلاس فرنگی در هر هکتار، به بیش از 30 تن نیز خواهد رسید. این حجم، مطلوب بوده و قابلیت سرمایه گذاری را برای این نهال به اثبات می‌رساند. اگر قصد سرمایه گذاری بر نهال میوه را دارید، این نهال یک گزینه‌ی مطلوب است.

شروع محصول دهی

شروع محصول دهی یک درخت، بعد از عوامل ژنتیکی آن رقم، به رسیدگی، آبیاری و همچنین مراقبت از نهال بستگی دارد و باید گفت اگر بتوانید نکات نگهداری و مراقبت از درخت گیلاس فرنگی را رعایت کنید، شروع محصول دهی آن زودتر خواهد بود و می‌تواند در زمان سریع‌تری به نتیجه برسید.

قدرت رشد درخت

همانطور که گفته شد این درخت با توجه به رسیدگی و شرایط محیطی امکان رشد تا 6 متر را دارد؛ این یعنی از قدرت رشد نسبتا متوسطی برخوردار است.

رقم گرده افشان

به طور کلی اکثر درختان گیلاس برای گرده افشانی نیاز به شریک دارند؛ به طور تقریبی اگر به ازای هر 10 اصله درخت گیلاس، یک اصله گرده افشان مناسب کاشته شود، مناسب خواهد بود.

پایه درخت گیلاس فرنگی

اگر می‌خواهید بدانید که پایه درخت گیلاس فرنگی چیست، باید بگوییم که پایه این درخت، آلبالو تلخ است.

زمان گلدهی

زمان گلدهی نهال گیلاس فرنگی در نیمه دوم فروردین ماه می‌باشد. در هنگام کاشته شدن گرده افشان، باید به این زمان نیز دقت شود.

مدت آبیاری

بدون شک آبیاری درخت یکی از اصلی‌ترین عوامل در رشد یک درخت خواهد بود و اگر بتوانید به طور مناسب و به اندازه کافی آبیاری را انجام دهید، محصول با کیفیت‌تری برداشت خواهید کرد. به طور کلی خوب است که آبیاری درخت گیلاس فرنگی در فصل بهار هر 10 روز یکبار و در تابستان و ماه مهر نیز، هفته‌ای یکبار انجام شود.

قیمت نهال گیلاس فرنگی

مجموعه نهالستان پالیز نهال با مدیریت مستقیم مهندس سعید قاسمی، خدمات مربوط به فروش انواع نهال میوه به ویژه فروش نهال گیلاس فرنگی را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید نهال خود را از این مجموعه، با کیفیت بالا و قیمت عمده خریداری کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان پالیز نهال، همچنین برای استعلام قیمت نهال، با روابط عمومی این مجموعه نهالستان تماس برقرار کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *