مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس لیندا

نهال گیلاس لیندا

نهال گیلاس لیندا

گیلاس لیندا دارای میوه های بزرگ، به رنگ قهوه ای تیره، بسیار طعم دار و کمی کشیده هستند. خرید نهال گیلاس لیندا عالی برای رشد و احداث باغ گیلاس است. هر یک از گیلاس ها 26 میلی متر قطر دارند و مناسب برای تازه خوری هستند.

کشور سازنده

یکی از پربارترین و قابل اطمینان ترین گونه های گیلاس ، درخت گیلاس لیندا است که برای اولین بار در کشور مجارستان رشد کرده و هنوز در حال تولید تجاری است. خرید نهال گیلاس لیندا در کشورهای مختلفی رواج دارد و از میوه های محبوب در بین باغداران است.

پایه

برای اینکه بتوانید حداکثر کارایی را از نهال های خود داشته باشید به پایه هایی برای پیوند نهال گیلاس لیندا نیاز دارید. پایه های مورد نیاز برای اینکار پایه تلخ و پایه های مازارت (پرونوس آویوم) هستند.

مشخصات نهال گیلاس لیندا

نهال گیلاس لیندا نهالی بلند قامت، پربار و محکم است. این نهال جزو نهال های مقاوم بوده و برای رشد به نور خورشید نیاز زیادی دارد.پس از  خرید نهال گیلاس لیندا می توانید نسبت به کاشت آن در باغ اقدامات لازم را انجام دهید.

فاصله کاشت

نهال گیلاس لیندا را در آفتاب کامل و خاکی با زهکشی خوب بکارید.  این نهال باید با حداقل 6 ساعت نور مستقیم خورشید در روز رشد کند. هر چه خورشید بیشتر باشد، بهتر است.

اگر نیاز به بهبود زهکشی خاک خود دارید، یک بستر یا تپه بلند ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که محل کاشت دارای گردش هوای کافی برای گرفتن بهترین نتایج است. خیلی نزدیک به سازه ها یا در مناطق کم ارتفاعی که ممکن است هوا را به دام بیندازند، کاشت نکنید. بهتر است فاصله کاشت 4 در 4 متر را برای این نهال رعایت کنید.

حداکثر ارتفاع درخت

گیلاس لیندا ارتفاع بلندی دارد که به 20 متر می رسد. بنابراین هرس برای استحکام درخت و تولید میوه پس از خرید نهال گیلاس لیندا بسیار ضروری است. این کار باید هر سال انجام شود. نحوه و زمان هرس به تنوع و آب و هوای شما بستگی دارد. به عنوان مثال، گیلاسی  که در آب و هوای خشک رشد می کند را می توان در اواخر زمستان هرس کرد. درختی که در یک منطقه مرطوب رشد می کند بهتر است اواخر بهار پس از محو شدن شکوفه ها هرس شود.

نیاز سرمایی

گیلاس جوانه های بارده خود را در تابستان رشد می دهد. جوانه ها در زمستان خوابیده می شوند و تا زمانی که به اندازه کافی در دمای مورد نیاز جمع شوند به همان شکل باقی می مانند. به این ساعات سرمای زمستانی می گویند.

اگر یک درخت گیلاس به اندازه کافی سرما دریافت نکند، در اواخر فصل رشد بهار، برگ‌های آن رشد می‌کند و جوانه‌های کمتری در سال آینده تولید می شود.  همچنین گیلاس کمتری با کیفیت پایین تر تولید خواهد شد.

عمر اقتصادی

درخت گیلاس لیندا برای باغداران صرفه اقتصادی بالایی دارد و می تواند از 70 الی 80 سال عمر کند. با رسیدن سن درخت به سال های پایانی کیفیت میوه نیز کاهش می یابد.

مشخصات میوه

گیلاس لیندا دارای میوه های بزرگ، به رنگ قهوه ای تیره، بسیار طعم دار و کمی کشیده هستند. خرید نهال گیلاس لیندا عالی برای رشد و احداث باغ گیلاس است. هر یک از گیلاس ها 26 میلی متر قطر دارند و مناسب برای تازه خوری هستند.

ارتفاع از سطح دریا

برای اینکه موقعیت آب و هوایی خود را در منطقه بسنجیم بهترین کار استفاده از معیاری به نام ارتفاع از سطح دریاست. بهترین ارتفاع برای کاشت درخت گیلاس لیندا 100 الی 3000 متر از سطح دریاست.

مقاومت در برابر آفات

درختان گیلاس نسبتاً عاری از بیماری هستند اما با آفات و همچنین پرندگان مشکل دارند. در صورت لزوم خود را برای دفاع از محصول خود آماده کنید. ممکن است با شته‌ها، سوسک‌های ژاپنی، کرم‌ها و پرندگان مواجه شوید.

چند بیماری وجود دارد که بر درختان گیلاس تأثیر می گذارد.  پوسیدگی قهوه ای، گره سیاه و شانکر باکتریایی. هر شاخه ای که علائم گره سیاه یا شانکر باکتریایی را نشان می دهد باید فوراً قطع و دور ریخته شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

میوه های درخت گیلاس لیندا بسیار پربار و پر ثمر هستند و در صورت اهتمام به مراقبت از درختان در حدود 60 تا 80 تن محصول را در هر هکتار در پایان سال برداشت خواهید کرد.

شروع محصول دهی

هفته پنجم پس از رقم بارلت محصول درخت لیندا نیز می رسد که بسیار پربار و فراوان است. به همین دلیلی است که خرید نهال گیلاس لیندا به یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای کشاورزان تبدیل شده است.

رقم گرده افشان

اکثر گیلاس های شیرین خود ثمر هستند، به این معنی که یک درخت خود را بارور می کند و گیلاس به بار می آورد، اما رشد درختان از دانه های گیلاس لیندا نیاز به تلاش و زمان بیشتری دارد. گیلاس لیندا به گرده درخت گیلاس سازگاری نیاز دارد که در نزدیک آن کاشته شده باشد.

گونه های مختلف گرده افشان گیلاس در زمان های مختلف شکوفه می دهند، گرده تولید می کنند و گیلاس تولید می کنند. بنابراین باید گونه هایی را انتخاب کنید که سازگار با گیلاس لیندا باشند و همزمان گرده تولید کنند. ژرمس دورفر 3، کاتالین و رقم ون بهترین ارقام سازگار برای گرده افشانی باد رخت گیلاس لیندا هستند.

مدت آبیاری

نهال های گیلاس لیندا را با خیساندن عمیق (یک گالن آب) آبیاری کنید تا شروع خوبی به آن بدهید. برای حفظ رطوبت و جلوگیری از علف های هرز، مالچ اضافه کنید. درخت گیلاس در سال اول به آبیاری منظم نیاز دارند. بهتر است از کود دادن به نهال های جوان خودداری کنید زیرا آنها بسیار نرم هستند. بین 2 تا 5 سال طول می کشد تا درخت گیلاس شما میوه دهد.

پس از رسیدن درختان به بلوغ می توانید آبیاری را هر 10 روز یک بار ادامه دهید.

زمان گلدهی

مراقبت در شروع فصل رشد برای گیلاس مهم است زیرا زود گل می دهد. در زمستان به ریشه ها مالچ با کود دامی یا کمپوست باغی پوسیده بدهید و تا پایان ماه فروردین به طور مرتب با کود عمومی تغذیه کنید.

نتیجه گیری

با ما در نهالستان پالیز بهترین نهال ها را برای باغ خود خریداری می کنید. زیرا سلامت نهال برای ما از همه چیز مهم تر است. به همین علت کلیه نهال ها دارای شناسنامه سلامت معتبر از وزرات بهداشت هستند که خیال شما را از بابت خریدی امن مطمئن می کنند. جهت خرید نهال گیلاس لیندا با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *