مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس مارگارت

نهال گیلاس مارگارت

نهال گیلاس مارگارت

درخت گیلاس مارگارت دارای میوه های بزرگ و باکیفیتی است که به رنگ تیره هستند.  قطر گیلاس بین 23 الی 26 میلی متر است و مناسب برای تازه خوری ، انبار کردن و مرباسازی است. برای خرید نهال گیلاس مارگارت با ما در نهالستان پالیز تماس بگیرید.

کشور سازنده

کشور مجارستان اولین کشوریست که تولید گیلاس مارگارت را آغاز کرده است. خرید نهال گیلاس مارگارت پس از آن در اغلب کشورهای دنیا رواج یافت و در ایران نیز کشت می شود.

پایه

با برداشتن قلمه (چوب پیوندک) از درخت مادر و جوانه زدن یا پیوند زدن آن به پایه، درختی به دست می‌آید که میوه‌ای مشابه درخت قبلی خود می‌دهد. این گونه است که میوه های یک باغ همگی شبیه به هم رشد می کنند و هیچ گونه تلخ و ناهمگونی در باغ خود نخواهید داشت. برای پیوند نهال گیلاس مارگارت از پایه  تلخ و پایه های مازارد مانند پرونوس آویوم استفاده می کنند.

مشخصات نهال گیلاس مارگارت

این نهال دارای شاخسارهای گسترده و متوسطی است. پس از خرید نهال گیلاس مارگارت ،محل کاشت نهال بسیار مهم است و می تواند بر روی رشد آن تاثیر مستقیم داشته باشد.

فاصله کاشت

برای اطمینان از رشد سالم و تولید منظم، منطقه ای را برای کاشت انتخاب کنید که نور خورشید ثابت باشد. محیط باید دارای خاک با زهکشی خوب باشد و در زمان کاشت باید نرم و مرطوب باشد. بهترین زمان برای کاشت بهار و پاییز است که هوا معتدل است. زمین در طول زمستان سخت تر است و زمانی که یخ زده باشد با مشکلاتی مواجه خواهید شد. بهترین کار برای اطمینان از رشد مناسب و خوب در نظر گرفتن فاصله کاشت برای هر نهال است. فاصله مناسب برای کاشت نهال گیلاس لامبرت 4 در 4 متر می باشد.

حداکثر ارتفاع درخت

بسیاری از أنواع درخت گیلاس مارگارت ارتفاعی به اندازه 15 الی 20 متر دارند.

نیاز سرمایی

درختان گیلاس مارگارت مقاومت پایینی در مقابل سرما دارند. دمای انجماد می تواند به گل های درخت آسیب برساند و تولید هر گونه میوه را از بین ببرد. اینکه برداشت شما چقدر متضرر می شود بستگی به کاهش دما و مدت زمان دارد.

برای جلوگیری از این اتفاق در نهالستان های معتبر نهال ها را پیش از رشد جوانه ها در معرض سرمای زیر 7 درجه قرار می دهند تا مقاومت آنها افزایش یابد و جوانه ها با اطمینان رشد کنند. بنابراین مهم است که خرید نهال گیلاس مارگارت را از کدام نهالستان انجام می دهید.

عمر اقتصادی

درختان گیلاس مارگارت می توانند برای کشاورزان 80 سال عمر اقتصادی داشته باشند.

مشخصات میوه

درخت گیلاس مارگارت دارای میوه های بزرگ و باکیفیتی است که به رنگ تیره هستند.  قطر گیلاس بین 23 الی 26 میلی متر است و مناسب برای تازه خوری ، انبار کردن و مرباسازی است.

گیلاس مارگارت میوه ای درشت و قلبی شکل،  قرمز تیره، و پوستی تقریبا سیاه دارد. گوشت آن نیز تیره سفت، خوش طعم و آبدار است.

ارتفاع از سطح دریا

بهتر است قبل از  خرید نهال گیلاس مارگارت ارتفاع محل کاشت از سطح دریا را اندازه بگیرید. بهترین ارتفاع برای این نهال 100 الی 3000 متر است.

مقاومت در برابر آفات

این درختان مقاومت کمی در برابر آفات دارند و باید از آنها مراقبت نمود. برای اکثر بیماری های رایج درخت گیلاس مارگارت، مانند قارچ گره سیاه، شانکر و سوختگی، درمان این است که ناحیه عفونی را برای جلوگیری از گسترش هرس کنید. به طور کلی، به دنبال هر گونه رشد غیر معمول روی درخت باشید و شاخه های آلوده زیر رشد را هرس کنید.

میوه های درخت گیلاس مارگارت اغلب برای حشرات جذاب هستند.  پرندگان را می توان با توری دور نگه داشت، اما حشرات معمولاً به اسپری آفت کش نیاز دارند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

با خرید نهال گیلاس مارگارت در فصل بلوغ می توانید 60 الی 80 تن محصول در هر هکتار برداشت کنید.

شروع محصول دهی

میوه درخت گیلاس مارگارت 3 سال پس از کاشت شروع به محصول دهی می کند. این میوه ها زودرس هستند و 6 الی 7 روز پس از رقم بارلت آماده محصول دهی هستند. در مجارستان فصل محصول دهی از دسامبر تا اوایل ژانویه است.

رقم گرده افشان

بهترین ارقام گرده افشان برای گیلاس مارگارت ارقام ون، هدل فینگر،لیندا و ژرمس دورفر 3 هستند.

مدت آبیاری

برای آبیاری درخت گیلاس مارگارت بهتر است هر 10 روز یک بار آن را آبیاری کنید. اما توجه داشته باشید که
این درختان مستعد ابتلا به برخی بیماری های رایج هستند. مسلماً بدترین این مشکلات پوسیدگی ریشه است که در اثر آبیاری بی رویه به وجود می آید و پس از شروع شدن، غیرقابل درمان است.  با زهکشی خوب خاک و آبیاری درست، می توان از پوسیدگی به راحتی جلوگیری کرد. پوسیدگی تنها زمانی مشکل ساز می شود که خاک برای مدت طولانی خیس بماند.

زمان گلدهی

شکوفه های درخت گیلاس مارگارت دیرگل هستند و این می تواند به جلوگیری از سوختن جوانه ها کمک کند. بعد از شکوفه دادن، وقتی درخت شروع به میوه دادن کرد، حتما روی آن را با توری باغچه بپوشانید. در غیر این صورت، پرندگان با برداشت محصول به درختان شما آسیب خواهند زد.

با متورم شدن جوانه ها و شروع رشد، توانایی تحمل دمای پایین در درختان تغییر می کند. جوانه‌های اولیه اغلب می‌توانند بدون هیچ آسیبی در برابر سرما مقاومت کنند. اما زمانی که جوانه ها رشد می کنند و شروع به باز شدن می کنند، دمای پایین تر از 20 درجه می تواند به میوه و شاید برگ های در حال رشد آسیب برساند.

نتیجه گیری

در نهالستان پالیز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بهترین و مطمئن ترین نهال ها را با کیفیت بالا همراه با شناسنامه سلامت معتبر در اختیارتان قرار می دهیم. خرید نهال گیلاس مارگارت متفاوت از دیگر خریدهاست زیرا تفاوت ما شفافیت در قیمت و صداقت در گفتگوست. شما می توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و از کارشناسان زبده ما کمک بخواهید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *