مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس مالیزیا

نهال گیلاس مالیزیا

14 آوریل 2022
0 1869
نهال گیلاس مالیزیا

درخت گیلاس مالیزیا بسیار جذاب است و میوه های درشت و باکیفیتی تولید می کند. میوه گیلاس مالیزیا بسیار خوش طعم و دلنشین است و شکوفه های بسیار زیبایی دارد .  به همین دلیل است که جشنواره شکوفه های گیلاس در سراسر جهان هر ساله برگزار می شود. نهال گیلاس مالیزیا به راحتی رشد می کند، فقط اگر کمی دقت و آگاهی خود را افزایش دهید.

کشور سازنده

کشور سازنده گیلاس مالیزیا ایتالیا است. پس از آن خرید نهال گیلاس مالیزیا در اکثر کشورهای دنیا مرسوم شده است.

پایه

پایه مورد نیاز برای پیوند درخت گیلاس مالیزیا پایه تلخ و پایه های مازارد یا پرونوس آویوم است.

مشخصات نهال گیلاس مالیزیا

نهال گیلاس مالیزیا از همان ابتدای رشد ارتفاعی بلند و رشدی گسترده دارد. تاج درخت پربار و بلند است و محصول پرثمری را از آن می توان انتظار داشت.

فاصله کاشت

پس از خرید نهال گیلاس مالیزیا باید چند نکته را در نظر بگیرید. یکی اندازه درخت است. این درختان گیلاس می توانند تا ارتفاع 15 الی 20 متر بلند شوند  و همچنین دارای شاخه های گسترده ای هستند.

این بدان معنی است که شما باید درخت خود را به اندازه کافی دور از درختان دیگر یا گیاهان بزرگتر بکارید تا فضای درخت برای رشد کامل آن فراهم شود. برای اطمینان از این موضوع فاصله 4 در 4 متر را برای این درختان در نظر بگیرید.

حداکثر ارتفاع درخت

این درختان معمولا ارتفاع بلندی دارند و در دوره رشد به 15 الی 20 متر می رسند.

نیاز سرمایی

درخت گیلاس مالیزیا نیز مانند دیگر همنوعان خود در برابر سرما مقاومت چندانی ندارد. برای اکثر درختان گیلاس، شکوفه‌ زدن و مرحله رشد پس از ریختن گلبرگ‌ها حساس‌ترین مرحله است. این حساسیت به دلیل سرمازدگی یا یخ زدگی است. برای حفظ شکوفه ها، پیشنهاد می کنیم نهال هایی را که در نهالستان ها دوره سرمایی خود را گذراندند خریداری کنید. ضمنا در فصل سرما می توانید درخت را بپوشانید تا شکوفه ها را از یخ زدگی و هوای سرد محافظت کنید.

عمر اقتصادی

گیلاس مالیزیا عمری طولانی دارد و خرید نهال گیلاس مالیزیا می تواند 60 الی 80 سال برای کشاورزان صرفه اقتصادی داشته باشد.

مشخصات میوه

درخت گیلاس مالیزیا بسیار جذاب است و میوه های درشت و باکیفیتی تولید می کند. میوه گیلاس مالیزیا بسیار خوش طعم و دلنشین است و شکوفه های بسیار زیبایی دارد .  به همین دلیل است که جشنواره شکوفه های گیلاس در سراسر جهان هر ساله برگزار می شود. نهال گیلاس مالیزیا به راحتی رشد می کند، فقط اگر کمی دقت و آگاهی خود را افزایش دهید.

ارتفاع از سطح دریا

درختان گیلاس مالیزیا کاملا مقاوم هستند و می توانند دما و شرایط آب و هوایی متفاوتی را تحمل کنند. با این حال، برای اطمینان از کیفیت محصولات بهتر است آن را در ارتفاع 100 الی 3000 متر از سطح دریا بکاریم.

به طور کلی، گیلاس مالیزیا آب و هوای خنک تر و خشک تر را ترجیح می دهد. در واقع، بخشی از چرخه رشد آنها این است که در یک زمستان سرد یک دوره خواب را پشت سر بگذارند که در آب و هوای گرمتر و مرطوب آن را نخواهند دید.

مقاومت در برابر آفات

درختان گیلاس مالیزیا مقاومت کمی در برابر آفات دارند . هنگامی که متوجه آفات در درختان خود شدید می توانید  درختان میوه خود را سمپاشی کنید .اینکار به محافظت کامل درختان شما در برابر آفات و بیماری ها در فصل رشد آینده کمک می کند.

سمپاشی برای یک باغ ارگانیک کاملا  بی خطر است و به رشد درختان شما کمک می کند. این مهم است که همیشه برچسب سموم مورد استفاده را بخوانید.  اطلاعات مهمی که روی محصول درج می شود، به شما می گوید که چه مقدار باید مخلوط کنید، چه وسایل ایمنی را باید بپوشید، و چه مدت شما و حیوانات خانگی تان باید بعد از سمپاشی از باغ دور بمانید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکرد درخت گیلاس مالیزیا به صورت سالانه 70 الی 80 تن در هر هکتار است.

شروع محصول دهی

پس از خرید نهال گیلاس مالیزیا از سال سوم  به بعد این درخت شروع به محصول دهی می کند. هر ساله میوه ها 20 روز بعد از رقم بارلت می رسند .

رقم گرده افشان

این رقم خود بارور است و نیازی به رقم گرده افشان ندارد.

مدت آبیاری

وقتی نهال را می کارید، خاک باید از چند روز قبل مرطوب باشد و در روزهای آینده نیز همواره آن را مرطوب نگه دارید. این کار خاک را نرم و زهکشی آن را موثر نگه می دارد، و نهال آب کافی برای جذب خواهد داشت.

هنگامی که درختان گیلاس به سن بلوغ می رسند، به آب زیادی نیاز ندارند و 10 روز یک بار آبیاری برای آنها کافیست. با این حال، برای سال اول پس از کاشت، باید مطمئن شوید که نهال به طور منظم آبیاری می شود .

زمان گلدهی

خوشبختانه درختان گیلاس مالیزیا دیرگل هستند که این امر به جلوگیری از سوختن جوانه ها کمک می کند. اما در صورت لزوم برای جلوگیری از بیدار شدن خیلی زود درختان ، ابتدا مطمئن شوید درختان شما نسبت به منطقه ای که در آن هستید مقاوم هستند یا خیر.

محل کاشت نیز می تواند عاملی برای گلدهی زودرس باشد. پس از خرید نهال گیلاس مالیزیا هنگامی که نهال های خود را کاشتید، از مکان هایی که هیت سینک هستند (محیط هایی که دمای هوای محیطی بالاتری ایجاد می کنند مانند نرده ها، دیوارهای آجری و شیب های رو به جنوب) اجتناب کنید .موقعیت مکانی عامل بزرگی در زمان گلدهی مناسب است.

نتیجه گیری

اینجا در نهالستان پالیز با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و بکارگیری علم روز دنیا ، نهال هایی با کیفیت و عاری از هرنوع بیماری را برای شما در نظر گرفته ایم. با خرید نهال گیلاس مالیزیا از نهالستان پالیز دیگر هیچ نگرانی از بابت سالم نبودن نهال ها وجود نخواهد داشت. کلیه نهال ها دارای شناسنامه سلامته ستند و نهالستان پالیز مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت دارا می باشد. جهت ارتباط با کارشناسان با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *