مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس مرتون گلوری

نهال گیلاس مرتون گلوری

نهال گیلاس مرتون گلوری

گیلاس های مرتون گلوری درشت و زرد رنگ هستند که با گذشت زمان به رنگ قرمز در می آیند. میوه درخت گیلاس مرتون گلوری بزرگتر از اندازه متوسط ​​است. به دلیل رنگ سفید و شفاف آن در رده “گیلاس های سفید” طبقه بندی می شود.

کشور سازنده

کشور سازنده گیلاس مرتون گلوری بریتانیا است. پس از آن خرید نهال گیلاس مرتون گلوری در دیگر کشورها به ویژه ایران رواج یافت.

پایه

پایه یک درخت ارتفاعی که در نهایت به آن خواهد رسید را مشخص می کند. همه درختان میوه را می توان برای کنترل ارتفاع آنها هرس کرد، اما توصیه می شود در وهله اول پایه ای را انتخاب کنید که ارتفاع آن متناسب با نیاز شما باشد.

پایه کلت (نیمه قوی)

4 الی5  متر در 10 سال – ایده آل برای باغ های کوچکتر و نمونه های منفرد.

پایه Gisela 5  (کوتاه)

3 متر در 10 سال – ایده آل برای باغ های کوچکتر

پایه های مازارد یا پرونوس آویوم و پایه تلخ نیز برای پیوند این درختان بسیار رایج است.

مشخصات نهال گیلاس مرتون گلوری

اگر به دنبال نهال گیلاسی هستید که گیلاس های سفید را با طعمی خارق العاده تولید کند، خرید نهال گیلاس مرتون گلوری بهترین انتخاب است. گیلاس‌های بزرگ و زرد و سفید پس از مدتی با رنگ قرمز برافروخته می‌شوند و گرد و قلبی شکل هستند. این درخت گیلاس برای فضاهای کوچکتر ایده‌آل است، زیرا عادت رشد قائم دارد و ارتفاع آن معمولا بلندتر است.

فاصله کاشت

فواصل کاشت درختان گیلاس مرتون گلوری بر اساس پایه تعیین می شود، به عنوان مثال پایه کلت به تقریباً 4 متر فاصله نیاز دارد. در حالی که یک پایه Gisela 5  به حدود 3 متر فاصله بین درختان نیاز دارد. نهال گیلاس مرتون گلوری را در ظرف یا گلدان می توان در هر زمانی از سال کاشت، اما در صورت کاشت نهال در باغ باید آن را بین آبان تا اسفند بکارید.

حداکثر ارتفاع درخت

حداکثر ارتفاع درخت گیلاس مرتون گلوری در دوره بلوغ 8 متر است. اما برای کیفیت بیشتر در محصولات حتما نیاز به هرس مداوم دارید. پس از خرید نهال گیلاس مرتون گلوری ، درخت را برای چند سال اول پس از کاشت هرس کنید تا از شکل طبیعی و سالم با ساختار شاخه ای قوی اطمینان حاصل کنید. درخت شما باید یک شاخه مرکزی و چندین شاخه جانبی داشته باشد. بلافاصله پس از کاشت نهال، شاخه اصلی را تا حدود 120 سانتی‌متر کوتاه کنید و پایین‌ترین قسمت‌های جانبی را بردارید، تا حداقل 50 سانتی‌متر ساقه شفاف باشد. این هرس را در اوایل بهار انجام دهید.

برای حفظ ساختار شاخه ، سعی کنید 7 یا 8 شاخه اصلی داشته باشید که به خوبی از هم فاصله داشته باشند و نور و هوای کافی را ایجاد کنند.

نیاز سرمایی

این درختان در برابر سرما مقاومت بسیار کمی دارند و در مناطق گرمسیری بهتر رشد می کنند.

عمر اقتصادی

یکی از ویژگی های این درخت عمر اقتصادی بالاست بطوریکه خرید نهال گیلاس مرتون گلوری 70 الی 80 سال برای باغدار صرفه اقتصادی دارد.

مشخصات میوه

گیلاس های مرتون گلوری درشت و زرد رنگ هستند که با گذشت زمان به رنگ قرمز در می آیند. میوه درخت گیلاس مرتون گلوری بزرگتر از اندازه متوسط ​​است. به دلیل رنگ سفید و شفاف آن در رده “گیلاس های سفید” طبقه بندی می شود. پوست آن به رنگ زرد براق است که قسمتی از آن به رنگ صورتی است، به خصوص در سمتی که رو به خورشید است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع مناسب برای درخت گیلاس مرتون گلوری 100 تا 3000 متر از سطح دریاست.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت گیلاس مرتون گلوری در برابر بیماری خوب است و در برابر شانکر مقاوم است. اما این درختان نیز مانند دیگر درختان گیلاس مستعد برخی آفات و بیماری ها هستند. آبیاری مناسب، کوددهی و هرس منظم را فراموش نکنید. شاخه های متقاطع، آسیب دیده یا بیمار را هرس کنید، و پس از خرید نهال گیلاس مرتون گلوری همواره مطمئن شوید که شکل کلی درختان متعادل و درست است. درختان گیلاس مرتون گلوری باید در بهار و تابستان هرس شوند، زیرا در این زمان قوی تر و کمتر مستعد بیماری هستند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

این درختان می توانند سالیانه 60 تا 80 تن محصول در هر هکتار تولید کنند.

شروع محصول دهی

در بریتانیا، گیلاس های مرتون گلوری در اواخر ژوئن برای چیدن آماده می شوند. میوه ها در اواسط فصل تولید می شوند و به طور متوسط ​​در هفته اول تا دوم تیرماه آماده مصرف هستند. دوره چیدن یک هفته تا ده روز است. این رقم میوه های زیادی تولید می کند، اگرچه یک سال بیشتر طول می کشد تا باردهی شروع شود.

رقم گرده افشان

نهال گیلاس مرتون گلوری معمولا خود بارور نیست و به گرده‌افشان نیاز است. ارقام استلا، سان برست و سوییت هرت برای گرده افشانی ایده‌آل هستند. کاشت را در مکانی آفتابی و جایی که شکوفه ها در اثر یخ زدگی آسیب نبیند انجام دهید.

مدت آبیاری

اگر در بهار یا تابستان کاشت می کنید، چند ماه اول را به خوبی آبیاری کنید. در صورت وجود دوره های طولانی هوای گرم یا خشک، آبیاری را افزایش دهید. در صورت کاشت در پاییز، ممکن است نیاز به آبیاری کمی داشته باشید. منطقه را برای چندین فصل رشد عاری از علف های هرز نگه دارید .

برای بررسی اینکه آیا خاک به آب بیشتری نیاز دارد یا خیر، انگشت خود را چند سانتی متر داخل خاک فرو کنید. اگر خاک حتی کمی مرطوب باشد، نیازی به آبیاری بیشتر ندارد. اگر احساس کردید خشک است، آبیاری کنید . معمولا  هر 10 روز یک بار آبیاری برای این درختان مناسب می باشد.

زمان گلدهی

خرید نهال گیلاس مرتون گلوری برای رشد در مناطق گرمسیری مناسبتر است زیرا شکوفه ها برای اولین بار ​​در هفته سوم بهار ظاهر می شوند.

جمع بندی

با ما در نهالستان پالیز بهترین و باکیفیت ترین نهال ها را تجربه خواهید کرد. خرید نهال گیلاس مرتون گلوری از نهالستان پالیز یکی از بهترین تجربه های شما خواهد بود زیرا همه نهال های موجود در این نهالستان شناسنامه دار هستند که خیال شما را از هر بابت مطمئن می کند. با ما تماس بگیرید و خریدی متفاوت را تجربه کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *