مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال زرشک نهال زرشک بیرجند

نهال زرشک بیرجند

نهال زرشک بیرجند

مراقبت از درختچه های زرشک بیرجندی فوق العاده آسان است. این نهال ها دارای خارهای ریزی هستند و در برابر اکثر شرایط نور، از سایه جزئی گرفته تا آفتاب کامل و مستقیم، رشد خوبی می کنند. این نهال ها به آبیاری سبک نیاز دارند و یک بار در هفته در تابستان برای آبیاری خوب است. نهال زرشک بیرجند پربار و کوتاه است و برداشت محصول در آن به راحتی انجام می گیرد.

کشور سازنده

کشور ایران به عنوان قطب تولیدکننده زرشک بیرجند به کشت و پرورش این درخت می پردازد. درختچه های زرشک بیرجند به راحتی رشد می کنند و ساده ترین راه برای شروع این است که خرید نهال زرشک بیرجند را از نهالستان های معتبر یا مراکز فروش نهال انجام دهید و آن را در اوایل یا اواخر فصل در باغ خود بکارید.

پایه

اگر می خواهید درختانی مقاوم و خوش فرم با میوه هایی شبیه به هم داشته باشید باید از روش پیوند بر روی پایه استفاده کنید. معمولا باغداران کمتر از روش کاشت با بذر برای زرشک استفاده می کنند. چون اطمینانی از نظر کیفیت میوه های تولید شده وجود نخواهد داشت. همچنین از پاجوش نیز استفاده می شود.

فاصله کاشت

برای اینکه درختان زرشک بیرجند بهترین رشد را با فضای کافی داشته باشند باید فاصله ای نه کمتر  و نه بیشتر برای آنها در نظر گرفته شود. معمولا از فاصله 5 در 4 متر استفاده می شود. در صورت قرار دادن بیش از حد گرده افشانی متقابل صورت نمی گیرد. و در صورت نزدیک به هم کاشتن نهال ها مواد مغذی و آفتاب و آب یکسان به همه نهال ها نمی رسد.

حداکثر ارتفاع درخت

حداکثر ارتفاع درخت زرشک بیرجند  1 الی 3 متر است. به طور کلی در خرید نهال زرشک بیرجند هرس ضروری نیست.  اما در صورت تمایل، می توانید فقط قسمت های مرده، آسیب دیده یا بیمار را در صورت نیاز هرس کنید. یا می توانید برای به دست آوردن یک شکل یا اندازه خاص، هرس کنید. این هرس باید بلافاصله پس از گلدهی بوته در بهار یا اوایل تابستان انجام شود. از هرس کردن ظرف دو ماه پس از اولین یخبندان در پاییز خودداری کنید مگر اینکه بخواهید قسمت های آسیب دیده را بردارید. این امر می تواند درختچه را در برابر آفت یا بیماری آسیب پذیر کند.

نیاز سرمایی

این درختان در نهالستان یک دوره نیاز سرمایی را می گذرانند که درخت را از هر حیث مقاوم و مستحکم می کند. این دوره برای همه نهال ها ضروریست تا بتوانند جوانه زنی را درست و با موفقیت پشت سر بگذارند.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت زرشک بیرجند معمولا 80 سال است و در این سال ها می توان دبا مراقبت بسیار کم به تولید زرشک ادامه دهد.

مشخصات میوه

میوه زرشک بیرجند قرمز رنگ و پربار است. زرشک ها به صورت خوشه ای بر روی درخت رشد می کنند و در فصل برداشت محصول قابل توجهی را تولید می نمایند.

ارتفاع از سطح دریا

به منظور کاشت نهال زرشک بیرجند هیچ محدودیتی از لحاظ ارتفاع از سطح دریا ندارید. زیرا این درختچه در همه شرایط آب و هوایی رشد مطلوبی دارد . معمولا در درختانی که به شرایط آب و هوایی مختلف حساس هستند ارتفاع از سطح دریا در نظر گرفته می شود.

مقاومت در برابر آفات

همانطور که گفته شد درخت زرشک بیرجند مقاومتی بسیار عالی در برابر آفات و بیماری ها دارد. خرید نهال زرشک بیرجند می تواند تا سال ها بدون مراقبت ویژه به تولید محصول ادامه دهد. برای اطمینان و پیشگیری از ابتلا به آفات می توانید سمپاشی را در فصل پاییز انجام دهید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

این درختان در هر هکتار محصولی معادل 5 تن تولید می کنند که رقمی قابل ملاحظه برای باغداران است. معمولا در فصل پاییز برداشت محصول آغاز می شود.

شروع محصول دهی

از سال چهارم پس از کاشت زرشک بیرجند محصول دهی آغاز می گردد. این درختان در أواسط پاییز محصول خود را ارائه می دهند. به علت وجود خارهای فراوان برداشت این محصول با مشکلاتی مواجه است که برخی از باغداران از دستگاه ها و ماشین آلات مخصوص استفاده می کنند.

رقم گرده افشان

این رقم خودبارور است و گرده افشانی توسط زنبورها و حشرات انجام می شود.

مدت آبیاری

این گیاه مقاومت بالایی در مقابل بی آبی و کم آبی دارد و هر 10 الی 12 روز برای آن کافیست. بزرگترین نگرانی برای درختچه زرشک بیرجند آبیاری بیش از حد است. ریشه های داخل زمین معمولاً سطح رطوبت ایده آل را به تنهایی از طریق باران و حفظ رطوبت زمین حفظ می کنند.

زمان گلدهی

زرشک بیرجند رقمی دیرگل است و در زمان گلدهی هیچگونه خطری از بابت یخ زدگی در بهار برای آن وجود ندارد. معمولا درختانی که زود گل هستند گرفتار سرمای بهار شده و جوانه ها پیش از تبدیل شدن به گل می سوزند و از بین می روند. اما خرید نهال زرشک بیرجند این مشکل را به همراه ندارد.

نتیجه گیری

برای خرید نهال زرشک بیرجند می توانید به راحتی آن را از نهالستان پالیز با مدیریت سعید قاسمی سفارش دهید و به صورت اینترنتی درب باغ یا منزل خود تحویل بگیرید. بسیاری از باغداران سالهاست که از ما نهال های خود را با کیفیت و قیمتی باورنکردنی خریداری می نمایند. دغدغه ما در این نهالستان این است که در آینده باغ شما با مشکل آفت و بیماری مواجه نشود. به همین دلیل نهال ها را  در محیطی کاملا بهداشتی با تجهیزات پیشرفته به عمل می آوریم. جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *