مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال زرشک نهال زرشک بیرجند

نهال زرشک بیرجند

12 جولای 2020
0 1057
نهال زرشک بیرجند

برخی از محصولات در شرایط اقلیمی خاص و ویژه ای رشد خواهند نمود. شرایط خاص کاشت برخی از نهال ها اجازه ی بهره برداری از آنها را برای برخی از باغداران مهیا نخواهد نمود. یکی از این نهال ها ، نهال زرشک بیرجند می باشد. این نهال با در بر داشتن خصوصیات درخت منحصر بفرد و ایده آل، جز بهترین نهال ها در منطقه خواهد بود. این نهال ها به صورت بی دانه و پرورش یافته در اختیار باغداران قرار خواهند گرفت.

برخی از این درختان به صورت وحشی در مکان هایی که از شرایط ایده آلی برخوردار هستند، رشد می کنند. در ادامه به برخی از جزئیات در مورد خصوصیات نهال زرشک بیرجند خواهیم پرداخت :

زرشک بیرجند

خصوصیات نهال زرشک بیرجند :

از جمله خصوصیات درخت زرشک بیرجند ، می توان به ارتفاع درخت اشاره نمود. ارتفاع درخت این نهال ها اغلب از 1 تا 3 متر متغیر می باشد. البته در برخی از درختان شاهد ارتفاع 6 متر نیز خواهیم بود. یکی از خصوصیات منحصر بفرد در این نهال ها ، خاردار بودن آنها می باشد. این درختان دارای خارهای تیز و قابل رویت هستند. این نهال ها دارای گلهای نر و ماده بر روی یک پایه ی رویشی خواهند بود.

آب و هوا

از جمله علاقه مندی های این درختان ، آب و هوای کویری خواهد بود. این درختان از مقاومت بسیار بالایی نسبت به کم آبی برخوردار هستند. میزان باردهی در این نوع از نهال ها با توجه به شرایط محیطی و اقلیمی قابل تغییر خواهد بود.

اگر این نهال ها در شرایط مساعدی رشد نمایند، از میزان باردهی درخت قابل توجهی برخوردار خواهند بود. باردهی در نهال زرشک بیرجند از سال 3 یا 4 کاشت نهال آغاز خواهد شد. از این رو می توان گفت خرید این نهال ها بسیار مقرون به صرفه و مفید خواهد بود. گرده افشان در این نهال ها توسط زنبور صورت می پذیرد. از این رو همواره شاهد میزان باردهی قابل توجهی در این درختان خواهید بود.

تحمل سرمای زمستان در این نهال ها بسیار چشمگیر و بالا خواهد بود. به نحوی که این نهال ها در نواحی کوهستانی رشد چشمگیر و ایده آلی را تجربه خواهند نمود. تحمل گرمای تابستان نیز برای این درختان با توجه به رشد مطلوب و مناسب زرشک ها بسیار مناسب می باشد. همانطور که گفته شد نهال زرشک بیرجند دوستدار آب و هوای کویری هستند. عمر مفید این نوع از نهال ها نیز با توجه به رسیدگی باغداران و همچنین شرایط آب و هوایی و محیطی متغیر خواهد بود.

شرایط محیط کاشت برای نهال زرشک بیرجند

همانطور که گفته شد، عملکرد درخت در هکتار وابسته به رسیدگی به درختان و شرایط محیط کاشت و رشد آنها می باشد. برای نمونه بستر مناسب کاشت برای این نهال ها ، زمین هایی می باشند که از شوری ایده آلی برخوردار باشند. خاک های آهک دار لومی و شنی می توانند از بهترین بستر ها برای رشد این نهال ها به شمار آیند.

نیاز به آبیاری در نهال زرشک بیرجند بسیار قابل توجه باغداران می باشد. این نهال ها از مقاومت چشمگیری نسبت به کم آبی برخوردار خواهند بود. آبیاری در این نهال ها اکثرا 10 الی 12 روز یکبار صورت می پذیرد. البته زرشک هایی که بدون هسته هستند ، از آبیاری کمتری بهره مند خواهند شد. هرس نمودن زرشک اغلب در ماه آبان آغاز شده و تا بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

این نوع از هرس نمودن ها برای افزایش میزان باردهی و همچنین فرم دهی درختان صورت خواهد پذیرفت. نیاز به سم پاشی برای جلوگیری از مبتلا شدن این نهال به آفاتی همچون تخم انگشتری ، مگس گیلاس ، سن ، پروانه برگخوار و … بسیار قابل توجه خواهد بود. در نظر گرفتن فواصل کاشت مناسب که اغلب 4*5 خواهد بود، تاثیرات بسزایی بر روی میزان باردهی محصول و همچنین برداشت محصول خواهد داشت. کود دهی مناسب در این نهال ها موجب کیفیت و افزایش میزان باردهی درختان خواهد شد.

زرشک بیرجند

خصوصیات میوه در نهال زرشک بیرجند

رنگ میوه در این درختان قرمز و جذاب می باشد که پس از خشک شدن رنگ تیره تری را در بر می گیرد. تاریخ رسیدن میوه در این نهال ها اواسط فصل پاییز می باشد. برداشت محصول از این درختان با توجه به خصوصیات تیغ دار بودن بدنه ی آنها با کمی سختی مواجه خواهد بود. این محصولات اگر به طور کامل رسیده نباشند، از طعم بسیار ترش و گس ، برخوردار خواهند بود. زمانی که رشد مطلوبی را طی نمایند، طعم بی نظیر و منحصر بفردی را در بر خواهند داشت.


خرید نهال زرشک بیرجند :

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *