مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس خوشه ای فرانسه

نهال گیلاس خوشه ای فرانسه

9 جولای 2020
0 3354
نهال گیلاس خوشه ای فرانسه

گیلاس خوشه ای فرانسوی یکی از درختان پر ارتفاعیست؛که 15 الی 20 متر استعداد رشد دارد.این نهال پس از رشد کافی،میوه هایی سرخ و گوشتی با طعمی شیرین به بار می آورد. نهال گیلاس خوشه ای فرانسوی علاقه ی زیادی به نور خورشید دارد.به طوری که باید 12 ساعت از روز را مورد تابش نور خورشید قرار گیرد.

کشور سازنده

گیلاس خوشه ای فرانسه،همانطور که از نام آن پیداست.نام نهالیست که برای اولین بار در در فرانسه متولد شد.این نهال عملکرد خوبی را در نقاط مختلف جهان از خود نشان داده است.در ایران نیز خرید نهال گیلاس خوشه ای فرانسوی مشکلی ندارد و کاشت آن از سالیان دور و درازی رواج داشته است.

پایه

پایه تلخ و پایه های پرونوس آویوم پایه ی بسیار مناسبی برای خوشه گیلاس فرانسوی است.این پایه به علت ژنتیک بسیار نزدیکی که با گیلاس خوشه ای دارد؛پس از گذشت 2 الی 3 سال میوه و محصولاتی یکدست و با کیفیت را عرضه میکند.

فاصله کاشت

در حقیقت فاصله ی کاشت، به نوع زمین بستگی دارد؛و برای هر زمینی متفاوت است.نهال های زمینی که شیب دارند 3*3 و در موارد خاص بسته به شرایط 3*4 کاشته میشوند.اما به طور معمول 4*4 فاصله ی استانداردیست که برای نهال گیلاس خوشه ای در نظر گرفته شده است.توصیه میشود قبل از خرید نهال گیلاس خوشه ای فرانسوی درباره ی نوع زمین خود اطلاعات کافی را جمع آوری کنید.

حداکثر ارتفاع درخت

این نهال 15 الی 20 متر رشد میکند.به همین سبب فاصله ی کاشتی که برای نهال ها در نظر میگیرید بسیار مهم است.زیرا هماطور که حتما میدانید نهالی که میتواند تا 20 متر رشد کند؛ریشه ی عمیق و بزرگی را در خاک گسترش میدهد.به همین جهت در صورتی که فاصله ی نهال ها استاندارد نباشد،عواقب جبران ناپذیری مانع راهتان میشود.

نیاز سرمایی

متاسفانه این درخت توانایی زیادی در برابر سرما ندارد.حداکثر توان نهال گیلاس خوشه ای فرانسوی منفی 3 درجه ی سانتیگراد است.از این رو کاشت و بهره برداری از نهال گیلاس خوشه ای فرانسوی به مالکان زمین های دارای اقلیم سرد توصیه نمیشود.

عمر اقتصادی

عمری که یک درخت گیلاس خوشه ای فرانسوی دارد برابر با 60 تا 80 سال است.پس از این دوره همچنان شما محصولات خود را دریافت میکنید.اما پس از سال های عمر مفید،به مرور درخت ویژگی ها و کیفیت محصولات را کاهش میدهد.با اینحال عمر اقتصادی زیاد این درخت،خرید نهال گیلاس خوشه ای فرانسوی را توجیح میکند.

مشخصات میوه

درخت گیلاس خوشه ای همانطور که از نامش پیداست میوه های خوشه ای درشتی به شکل انگور دارد.این میوه ها به رنگ سرخ و با طعمی شیرین روانه ی بازار میشوند.گیلاس خوشه ای در ایران محبوبیت بسیاری دارد.از این رو میتوان سود خوبی از میوه های درشت و خوشمزه ی این درخت کسب کرد.

ارتفاع از سطح دریا

میزان ارتفاع در تمامی آیتم های اقلیمی،از رطوبت تا آب و هوا تاثیر به سزایی دارد.به همین جهت هر نهالی ارتفاع بخصوص خود را نسبت به سطح دریا دارد. نهال گیلاس خوشه ای باید بین 150 الی 2800 متر از سطح دریا فاصله داشته باشد.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت کمی که این نهال در برابر آفات دارد از مشکلاتیست که باید پیگیری و حل شود.در واقع اگر سمپاشی و کوددهی درست و دقیقی برای این درخت برنامه ریزی نشود؛به سرعت درخت گیلاس شما رو به نابودی میرود.بنابراین پس از خرید نهال گیلاس خوشه ای فرانسوی،باید با استفاده از روش های سمپاشی از محصولات خود مراقبت کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

به طور معمول  میزان محصولی که از این درخت سالیانه حاصل میشود بین 70 تا 80 تن است.بنابراین در صورت سمپاشی های درست و اصولی، هر ساله گیلاس های خوشه ای درشت و آبداری از این درخت برداشت میشود.

شروع محصول دهی

از سال دوم الی سوم محصول دهی درخت گیلاس خوشه ای فرانسوی آغاز میشود. این گیلاس ها از اواخر خرداد تا اوایل شهریور قابل برداشت میباشند.در صورت نگهداری مناسب و رشد کافی گیلاس هایی که از این درخت دریافت میکنید کاملا سالم و با کیفیت خواهد بود.

رقم گرده افشان

گیلاس سیاه فرانسوی مناسب ترین بارور کننده ی درخت گیلاس خوشه ای است.ولی با این وجود جریان باد و زنبورها کمک بزرگی به گرده افشانی درختان گیلاس خوشه ای میکنند.با خرید نهال گیلاس خوشه ای نگرانی از بابت پیدا کردن پایه ی گیلاس سیاه فرانسوی نداشته باشید.

مدت آبیاری

با توجه به میزان عمری که یک نهال کرده است میزان آبیاری آن نیز متفاوت است.بدین صورت که نهال زیر یک سال هر هفته و بالای یکسال هر 10 روز یکبار باید آبیاری شود.توجه داشته باشید که بهترین روش برای آبیاری این نهال،آبیاری تحت فشار قطره ای است.

زمان گلدهی

از ویژگی های مثبت این نهال،میتوان به زمان گلدهی مناسب آن اشاره کرد.گل های گیلاس خوشه ای در اواخر فروردین نمایان میشوند.در این زمان،باقی مانده ی سرما و باران های زمستانی به اتمام رسیده است.و شکوفه های درخت آسیبی از بابت سرما یا برف و باران نمیبینند.

جمع بندی

نهالستان پالیز مجموعه ای واحد و شناخته شده با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی است.این نهالستان به فروش با کیفیت ترین نهال ها با مجوز رسمی و شناسنامه سلامت معتبر میپردازد.خرید نهال گیلاس خوشه ای در نهالستان پالیز با سایر نهالستان های دیگر متفاوت است.این نهالستان از سالیان سال تا به امروز مورد توجه بسیاری از کشاورزان و افراد حاضر در این رشته بوده است.و به خوبی با ارائه محصولات با کیفیت و راهنمایی های دقیق و اساسی، خود را به همگان ثابت کرده است.برای اطلاعات بیشتر و تماس با مشاوران نهالستان پالیز با تیم متخصص پالیز تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *