مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال بادام نهال بادام اسرائیلی

نهال بادام اسرائیلی

8 جولای 2020
0 2029
نهال بادام اسرائیلی

نهال بادام اسرائیلی از ارقام بادام قدرتمند و پرمحصول در کشورمان است. نهال بادام اسراییلی در سه سالگی باردهی خود را آغاز نموده و پس از رسیدن به سن بلوغ تا 40 سال به باردهی حداکثری خود ادامه میدهد. باردهی این درختان بسیار بالا است و هرساله سودآوری بسیار مناسبی را برای باغداران محترم به همراه دارد.

نهال بادام 2 ساله اسرائیلی بهترین نهال برای کاشت در باغ است. که پس از کاشت قادر است بیشترین سازگاری را با محیط جدید از خود نشان دهد.

کشور سازنده

کشور سازنده نهال بادام اسراییلی همانطور که میتوان حدس زد؛ کشور اسرائیل است. این رقم بادام امروزه توسط بیشتر کشورهای آسیایی و اروپایی نیز کشت میشود.

پایه

پایه اصلی برای پرورش نهال بادام اسرائیلی؛ پایه تلخ است.

فاصله کاشت

الگوی کاشت درختان بادام اسرائیلی به صورت مربعی با ضلع 5 متر مربع است. یعنی درختان بادام باید 5 متر از هر طرف از یکدیگر فاصله داشته باشند. تا ریشه به خوبی بتواند از منابع موجود در خاک تغذیه نموده و همچنین شاخه و برگ‌ها با دریافت نور خورشید و اکسیژن کافی؛ عملیات فتوسنتز را به خوبی انجام دهند.

زمین‌های شیب دار با شیب متمایل جنوبی بهتر نور خورشید را دریافت میکنند. از این رو در این زمین‌ها میتوانید فواصل کاشت را تا 4 در 5 متر مربع کاهش دهید.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع درختان بادام اسرائیلی در دوران بزرگسالی بین 1.5 تا 8 متر است. ارتفاع این درختان با توجه به نوع و میزان آبیاری؛ کوددهی و رسیدگی و همچنین نوع هرس فرمدهی درختان میتواند متفاوت باشد.

هرچه ارتفاع درختان کوتاهتر باشد؛ محصولات با کیفیت تر و برداشت میوه آسانتر است. از این رو باغداران حرفه ای با توجه به سن و نوع رقم؛ درختان را هرس فرمدهی مینمایند.

نیاز سرمایی

اکثر درختان میوه برای بیدار شدن از خواب زمستانه و جوانه زنی در فصل بهار؛ باید در یک دوره سرمایی ویژه قرار بگیرند. این دوره سرمایی باعث افزایش تحمل سرمایی درختان شده و تکمیل آن میتواند در افزایش محصول دهی درختان موثر واقع شود. دوره سرمایی در درختان بادام اسرائیلی بین 100 تا 700 ساعت قرار گیری در دمای 2.7 درجه سانتیگراد است. این دوره هر ساله و در فصل پاییز و زمستان توسط درختان تکمیل میشود. پس از آن نیز حداقل دمای قابل تحمل برای درختان بادام اسرائیلی به 20- درجه سانتیگراد میرسد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی یعنی حداکثر زمانیکه درختان بادام اسرائیلی قادرند به باردهی حداکثری خود بپردازند. عمر اقتصادی یا همان عمر مفید درختان بادام اسرائیلی بین 30 تا 40 سال است. با مراقبت اصولی و کافی از درختان بادام اسرائیلی و آبیاری و کوددهی و سمپاشی به موقع میتوانید عمر اقتصادی آنها را افزایش دهید.

وزن میوه

پوسته نازک روی مغز میوه بادام اسرائیلی به رنگ قهوه ای روشن است. درون مغز از 2 لپه سفید و بزرگ و روغنی تشکیل شده است. بادام اسرائیلی به طور متوسط 7 گرم وزن دارد.

ارتفاع از سطح دریا

برای سازگاری پذیری درختان با شرایط اقلیمی و آب وهوایی منطقه؛ لازم است تا درختان بادام اسرائیلی را در ارتفاع بین 100 تا 2500 متر از سطح دریا بکارید. به این ترتیب درختان بهترین عملکرد را از خود به نمایش خواهند گذاشت.

مقاومت در برابر آفات

درخت بادام اسراییلی مقاومت مناسبی در برابر آفات از خود نشان میدهد. مهم ترین دشمنانی که ممکن است به این درختان حمله ور شوند؛ کرم‌ها و شته‌ها هستند. از این رو به شما توصیه میکنیم تا درختان باغ را به صورت سالیانه با استفاده از سم مخصوص سمپاشی نمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درخت بادام اسرائیلی یکی از ارقام باکیفیت و پربازده است. این رقم میتواند به صورت سالیانه بین 3 تا 5 تن باردهی در هکتار برای شما به همراه داشته باشد. هر شاخه از درخت بادام اسراییلی بین 25 تا 50 بادام تولید میکند.

شروع محصول دهی

شروع محصول دهی درخت بادام اسراییلی از 3 سالگی به بعد است. این رقم از ارقام زودبازده بادام به شمار میرود. از این رو خرید نهال بادام اسرائیلی به صورت گسترده مورد توجه باغداران محترم از سرتاسر کشورمان قرار گرفته است.

رقم گرده افشان

برای گرده افشانی درختان بادام اسرائیلی بهتر است نهال بادام سهند؛ یا نهال بادام شکوفه را در تعداد کافی در باغ بکارید.

مدت آبیاری

درخت بادام در سال اول کاشت نیاز بیشتری به آبیاری دارد؛ چرا که ریشه نهال هنوز کوچک است و نمیتواند آب را از اعماق خاک برداشت کند. در سالهای بعدی آبیاری درختان به روش غرقابی هر 10 روز یکبار انجام میشود. در فصل بهار و تابستان آبیاری درختان را افزایش داده و در فصل پاییز و زمستان کاهش و یا آبیاری را متوقف سازید.

برای احداث باغ بادام اسراییلی پر محصول بارندگی در منطقه باید بیش از 400 میلی متر باشد.

بهترین روش برای آبیاری درختان بادام اسرائیلی استفاده از روش آبیاری تحت فشار است. به این ترتیب در مصرف آب صرفه جویی میشود. از رشد علف هرز در باغ پیشگیری میشود. همچنین آبیاری به این روش از گسترش بیماری‌ها و آفات در باغ پیشگیری مینماید.

زمان گلدهی

درخت بادام اسراییلی جزو ارقام دیرگل است. از این رو شما میتوانید درختان را در مناطقی با زمستان‌های سرد و یا سرمازدگی ناگهانی در فصل بهاره نیز بکارید.

جمع بندی

نهال بادام اسرائیلی یک رقم مناسب برای کاشت در مناطق معتدل و حتی سردسیری در کشورمان است. این رقم که امروزه به صورت اصلاح شده به فروش میرسد. دارای قدرت رشد بالاتر و همچنین محصول دهی و عمر اقتصادی بالایی میباشد. این مورد به افزایش سود حاصل از فروش میوه‌ها منجر میشود.

نهالستان پالیز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی دارای بیش از نیم قرن سابقه در حوزه تولید و عرضه و فروش نهال بادام به سرتاسر نقاط کشورمان میباشد. این مرکز دارای مجوزهای معتبر و قانونی از جمله؛ شناسنامه معتبر؛ گواهینامه رسمی و تاییدیه از جهاد کشاورزی میباشد.

و به همراه نهال‌های بادام ارائه شده خود؛ کارت سلامت؛ تایید جهاد کشاورزی؛ کارت قرنطینه؛ گواهی عاری از آفات و گارانتی معتبر 2 ساله از سوی نهالستان پالیز؛ ارائه میدهد.

برای خرید نهال بادام اسرائیلی یا کسب اطلاع از قیمت نهال بادام اسرائیلی شما باغداران محترم میتوانید با ما در نهالستان پالیز از طریق راه‌های ارتباطی در تماس باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *