مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال انگور نهال انگور عسگری

نهال انگور عسگری

نهال انگور عسگری

انگور یکی از میوه‌های لذیذی است که طرفداران بسیار زیادی در ایران و سایر کشورهای دنیا دارد. انگورها انواع بسیار مختلفی دارند و یکی از آن‌ها انگور عسگری می‌باشد. این میوه اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد؛ همچنین شما می‌توانید برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی و کنترل قند خون خود از این میوه استفاده کنید.

خصوصیات نهال انگور عسگری

این انگور بی دانه است و به دلیل پوست نازکی که دارد، نمی‌توان آن را به مدت طولانی نگهداری کرد. خوشه‌های رسیده‌ی این محصول، حدودا به ارتفاع ۱۹ و عرض ۸ سانتی‌متر می‌باشد. در ابتدا، شاخه‌های نهال بسیار ضعیف هستند. در مرحله بعدی رشد، برگ‌ها زرد می‌شوند و لکه‌های برنزه بر ‌روی آن‌ها پدید می‌آید؛ زمانی که برگ‌ها بالغ می‌شوند، پنج وجه و پنج لوب دارند.

انگور عسگری زودرس است و در اوایل خرداد ماه میوه‌های آن می‌رسد. انگورهای عسگری رنگ روشنی دارند و مقداری کشیده هستند.

مشخصات نهال انگور عسگری

روش کاشت درخت انگور عسگری اهمیت بالایی در باردهی آن و عملکرد کلی آن خواهد داشت. اگر می‌خواهید که محصولی با کیفیت و پربار برداشت کنید، در کاشت نهال انگور عسگری به این موارد دقت کنید:

  • خاک: خاک شنی رسی برای نهال انگور عسگری مناسب می‌باشد؛ زیرا این خاک سبک است، آهک کمی دارد و آب به راحتی در آن نفوذ می‌کند.
  • آب و هوا: نهال انگور عسگری در آب و هوای تابستانی با گرمای ملایم رشد خوبی دارد. توجه کنید که نباید نهال در برابر بادهای شدید قرار بگیرد.
  • کوددهی: کوددهی به نهال بسیار مهم است. کودهای دارای پتاسیم، منیزیم و کلسیم، می‌تواند برای نهال انگور عسگری مناسب باشد.
  • زمان کاشت: بهترین زمان برای کاشت محصول اواخر پاییز می‌باشد؛ همچنین بهتر است این محصول را در اواخر مرداد برداشت کنید.
  • هرس کردن: نهال انگور عسگری باید هرساله هرس شود؛ اگر هرس نشود، کیفیت میوه‌های آن به شدت کاهش پیدا می‌کند.

کشورهای سازنده

ایران یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان انگور عسگری می‌باشد؛ این انگور در بسیاری از شهرهای ایران قابلیت کاشت و بهره برداری دارد.

فاصله کاشت

بین نهال‌های انگور عسگری باید ۲ تا ۴ متر فاصله باشد. این فاصله باعث می‌شود تا به همه‌ی نهال‌ها نور کافی برسد و ریشه‌های آن‌ها فضای کافی برای رشد و تغذیه داشته باشند. زیبایی یک نهالستان به نظم و ترتیب نهال‌ها و فواصل یکسان کاشت آن‌ها است.

شکل میوه

نهال انگور عسگری به صورت پیچک و رونده به دور درختان اطراف خود می‌پیچد. این انگورها در رنگ‌های سرخ، زرد و سبز رشد می‌کنند و بسیار شیرین و آبدار هستند. حبه‌های انگور عسگری کشیده و تخم مرغی شکل هستند و ساقه‌های آن‌ها در قسمت ابتدایی قرمز رنگ و در قسمت‌های پایین‌تر سبز رنگ می‌باشند.

حداکثر ارتفاع درخت انگور عسگری

خوب است بدانید که ارتفاع درخت انگور عسگری حداقل ۱ متر و حداکثر به ۴ متر می‌رسد.

نیاز سرمایی

نهال انگور عسگری به مدت دو تا سه ماه بهتر است در سرمای ملایم زمستان باشد. دقت کنید که نهال نباید در بادهای شدید قرار بگیرد؛ البته نهال انگور عسگری در دمای ۱۵ تا ۱۸ درجه سانتیگراد مقاومت دارد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی نهال انگور عسگری بیش از ۱۰۰ سال تخمین زده شده است. این میزان عمر اقتصادی محصول باعث می‌شود که این نهال برای شما مقرون به صرفه باشد و بتوان برای سرمایه گذاری‌های بلند مدت بر روی آن حساب کرد.

وزن میوه

جالب است بدانید که هر حبه رسیده انگور عسگری ۷ گرم میباشد و وزن هر خوشه انگور عسگری نیز به ۳۹۲ گرم می‌رسد.

ارتفاع از سطح دریا

برای کاشت انواع نهال میوه، ارتفاع محل کاشت از سطح دریا موضوع مهمی است. ارتفاع مورد نیاز از سطح دریا برای کاشت درخت انگور عسگری، ۱۲۶۵ متر می‌باشد.

مقاومت در برابر آفات

اگر برگ‌های نهال شما تغییر رنگ دهند و یا پوسیدگی در آنها دیده شود، یعنی آفت به محصول شما افتاده است؛ این آفات می‌توانند حشرات، پرندگان و حیوانات دیگر باشند. برای از بین بردن آفات، از آفت‌کش‌های مخصوص استفاده کنید.

سه بیماری خطرناک برای انگور عسگری وجود دارد:

  • سفیدک حقیقی و یا سطحی مو: یک بیماری قارچی و خطرناک است.
  • سفیدک دروغین و یا داخلی مو: این بیماری بیشتر در مناطق مرطوب ایجاد می‌شود.
  • پوسیدگی سفید ریشه مو: این بیماری بیشتر در خاک‌های رسی بدون نفوذ پذیری ایجاد می‌شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکرد میوه بستگی به شرایط محیطی دارد. در یک شرایط محیطی ایده‌آل، عملکرد نهال انگور عسگری در هر هکتار ۴۰ تن می‌باشد.

شروع محصول دهی

محصول دهی نهال انگور عسگری به عواملی همچون خاک مناسب، آب و هوای خوب و میزان نگهداری شما از محصول بستگی دارد. در شرایط مناسب میتوانید اواسط مرداد ماه این میوه را برداشت کنید.

قدرت رشد درخت انگور عسگری

همانطور که گفته شد، میزان رشد یک نهال، به عواملی همچون آب و هوا، خاک، کوددهی و غیره بستگی دارد. بنابراین قبل از خرید نهال انگور عسگری، به خوبی با شرایط نگهداری آن آشنا شوید تا بهترین بازدهی را از نهالستان خود شاهد باشید. در شرایط مناسب انگور عسگری رشد بسیار خوبی دارد.

رقم گرده افشانی

انگور عسگری قرمز نیازمند نور خورشید بیشتر است و گرده افشانی آن ۳۸% گرده افشانی آزاد است. باید دانست که رنگ‌پذیری آن بستگی به نور خورشید دارد.

زمان گل دهی

زمان گلدهی این نهال انگور اواخر مرداد ماه می‌باشد. اگر به نهال به خوبی رسیدگی شود، به سرعت محصول می‌دهد.

مدت آبیاری

اگر منطقه ای که نهال در آن کاشته شده است گرم باشد، رشد نهال بهتر است و همچنین باید بیشتر آبیاری شود. میزان آبیاری به خاک نیز بستگی دارد، اگر نفوذپذیری خاک زیاد باشد و همچنین خاک سفت نباشد، به آبیاری کمتری نیاز است.

به طور کلی نهال انگور عسگری ۲ تا ۳ بار در هفته در فصل گرما و هر دو هفته یکبار در فصل بارندگی به آبیاری نیازمند است. در بخش بعدی درباره‌ی قیمت درخت انگور عسگری صحبت خواهیم کرد.

قیمت نهال انگور عسگری

قبل از خرید نهال انگور اصلاح شده، به خوبی با شرایط نگهداری و ویژگی‌های یک نهال خوب آشنا شوید تا محصولی با کیفیت برداشت کنید؛ برای مثال، در هنگام خرید نهال انگور باید به ویژگی‌هایی همچون عرض، ارتفاع، رنگ برگها و غیره توجه کرد.

نهالستان پالیز نهال با مدیریت مهندس سعید قاسمی، یکی از شرکت های معتبر و با سابقه ای است که شما می‌توانید نهال انگور مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و قیمتی مناسب از آن خریداری کنید. امروزه فروش آنلاین نهال انگور عسگری هم علاوه بر فروش حضوری مورد استقبال قرار گرفته است. با خرید اینترنتی نهال انگور عسگری، می‌توانید در وقت خود صرفه جویی کنید.

برای خرید نهال انگور عسگری، می‌توانید با روابط عمومی مجموعه نهالستان پالیز نهال تماس گرفته ضمن استعلام قیمت، از مشاوره رایگان کارشناسان پالیز نهال بهره‌مند شوید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *