مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گردو نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور

کشور سازنده نهال

نهال گردو فرنور پیوندی از ارقام باکیفیت و پرطرفدار گردو است که برای اولین بار در کشور فرانسه کاشته شد.

خصوصیات درخت گردو فرنور

نهال گردو فرنور پیوندی قادر است تا بیش از 100 سال به محصول‌دهی حداکثری خود ادامه دهد. این رقم محصول‌دهی را در سال دوم آغاز نموده و با رسیدن به سن بلوغ در سال، بین 7 الی 8 تن محصول‌دهی باکیفیت به همراه دارد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

3 الی 4 سال پس از کاشت، باردهی درختان گردو فرنور پیوندی به 1 تن در هکتار میرسد. درحالیکه در زمان بلوغ این محصول‌دهی به 7 الی 8 تن میرسد.

میوه‌دهی درختان گردو فرنور از سال‌های اولیه پس از کاشت آنها آغاز میشود. و رفته رفته کیفیت و حجم باردهی افزایش خواهد یافت. تا رسیدن به سن بلوغ این محصول‌دهی به بیشترین میزان خود خواهد رسید. درختان قادرند در صورت نگهداری مناسب و سلامتی، تا پایان عمر اقتصادی خود به محصول‌دهی حداکثری ادامه دهند. پس از آن نیز به علت کهولت سن درختان محصول‌دهی با افت شدیدی همراه خواهد بود. تا جایی که محصول‌دهی متوقف شده و باید درختان را بریده و نهال گردو تازه ای بنشانید.

شروع به محصول‌دهی نهال

نهال گردو فرنور پیوندی در سال دوم شروع به میوه‌دهی مینماید.

فاصله کاشت نهال گردو

برای تعیین فاصله کاشت نهال گردو فرنور عوامل متعددی تاثیرگذار است. اول اینکه فواصل کاشت باید به گونه ای انتخاب شود. که درختان به آسانی بتوانند از اکسیژن موجود در هوا و تابش نور خورشید بهره کافی را ببرند. نکته‌ی بعدی اینکه فاصله کاشت نباید به گونه ای باشد که مانع از عبور و مرور وسائل نقلیه کشاورزی برای برداشت و حمل و نقل میوه‌ها گردد. شیب زمین؛ نوع خاک و شرایط اقلیمی و نوع رقم نیز میتواند در هنگام انتخاب فاصله خاک موثر باشد. به این ترتیب بهترین فاصله برای کاشت نهال گردو فرنور پیوندی ایجاد مربع‌هایی به ضلع 7 در 7 متر میباشد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال گردو فرنور پیوندی بین 800 تا 3000 متر میباشد.

درصد چربی

گردوی فرنور یکی از انواع گردوهای با چربی متفاوت است. میزان چربی این رقم در 4 دسته بندی قرار دارد:

 • چربی مغز تا 12 درصد
 • چربی مغز تا 20 درصد
 • چربی مغز تا 49 درصد
 • چربی مغز تا 57 درصد

شکل گردو

گردو فرنور پیوندی با پوسته نیمه کاغذی و برجسته و با ظاهری گرد دیده میشود.

درخت گردوی فرنور پیوندی

حداکثر ارتفاع درخت گردو

درخت گردو فرنور پیوندی در صورت آبیاری منظم و قرارگیری در شرایط مساعد رشد قادر است تا ارتفاع 6 متری رشد نماید. البته برای سهولت در برداشت محصول میتوان ارتفاع درختان را با استفاده از هرس فرم‌دهی در سالهای اولیه تا حدود کنترل نمود.

نیاز سرمایی نهال گردو

یکی دیگر از نیازهای درختان گردو فرنور پیوندی؛ نیاز سرمایی است. درختان هرساله نیازمند به دریافت مقدار مشخصی سرما برای بیدار شدن از خواب زمستانه خود و آماده شدن برای سال جدید دارند. نیاز سرمایی این رقم قرارگیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد بین 700 تا 1500 ساعت میباشد.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

سهولت جداسازی مغز از پوست چوبی میوه گردو فرنور در دسته آسان قرار میگیرد.

عمر اقتصادی درخت گردو

یکی از بالاترین عمرهای اقتصادی درختان میوه متعلق به درخت گردو فرنور پیوندی است. این رقم در صورت سازگاری با محیط و ارتفاع از سطح دریا؛ همچنین حفظ سلامتی درختان به وسیله آبیاری و سمپاشی و کوددهی منظم؛ قادر است تا 100 سالگی رشد نماید.

رنگ مغز گردو

مغز گردو فرنور به رنگ سفید و بسیار روشن است. جالب است بدانید هرچه رنگ مغز روشن تر باشد، کیفیت آن بیشتر بوده و به همین ترتیب قیمت گردوی آن بیشتر است.

وزن گردو

گردوی فرنور نسبتا درشت بوده و به همراه پوسته چوبی وزنی برابر 13 گرم دارد. وزن مغز خالص در این رقم به 7 الی 8 تن میرسد.

مقاومت در برابر آفت

یکی از دلایل انتخاب نهال گردو فرنور پیوندی به عنوان بهترین نهال گردو در کشور؛ مقاومت بسیار بالای درخت در برابر آفات و بیماری‌های مختلف است.

 رقم گرده افشان

انتخاب یک رقم سازگار برای گرده زایی درختان امری مهم و ضروری است. گرده افشان مناسب برای این رقم؛ نهال گردو فرنت و نهال گردو فرانکت است. به طور کلی باید بین هر 10 اصله از رقم اصلی؛ یک اصله رقم گرده زا در هر ردیف کاشته شود. وجود رقم گرده زا در باغ به افزایش محصول‌دهی درختان کمک میکند.

میزان آبیاری

درخت گردو فرنور پیوندی یک رقم مقاوم دربرابر خشکی است. البته با آبیاری منظم و کافی درختان؛ آنها را در برابر آفات و بیماری‌ها و همچنین کاهش ارتفاع؛ محصول‌دهی و عمر اقتصادی مصون بدارید. درخت گردو فرنور پیوندی به طور متوسط هر 10 روز یکبار نیاز به آبیاری دارد. البته نهال‌ها در سال اول نیاز بیشتری به آبیاری خواهند داشت. از این رو باید هر هفته درختان جوان را آبیاری نمایید.

قیمت نهال گردو فرنور پیوندی

نحوه خرید اینترنتی نهال گردو فرنور پیوندی

خرید اینترنتی نهال گردو یکی از مقرون به صرفه ترین و بهترین روش‌ها به خصوص در دوران پاندمی کرونا است. این کار هزینه‌ها و مخاطرات ناشی از رفت و آمد را به حداقل رسانده و امکان خرید نهال گردو از سرتاسر نقاط کشور را فراهم میسازد. از آنجایی که نهال‌های تولید شده در نهالستان پالیز برای کاشت در تمامی نقاط کشور مناسب اند. بنابراین شما در هر شهری که هستید میتوانید به سایت پالیز مراجعه نموده و یا از طریق تماس تلفنی و واتساپ با ما در ارتباط باشید. اطلاعات مربوط به کلیه نهال‌های گردو در سایت پالیز قرار داده شده است. و همچنین مشاوره رایگان 24 ساعته مشاوران ما برای انتخاب بهترین نهال گردو به شما کمک میکند. سپس میتوانید سفارش خرید نهال گردو پیوندی خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

قیمت نهال گردو فرنور پیوندی

بدون شک یکی از بهترین و سودمندترین ارقام نهال گردو در کشورمان؛ نهال گردو فرنور پیوندی میباشد. این رقم که سازگاری حداکثری با بیش از 90 درصد باغ‌های کشورمان را دارد؛ با محصول‌دهی بسیار عالی؛ هرساله سودآوری بسیار عالی را برای باغداران به همراه خواهد داشت. خرید نهال گردو فرنور پیوندی به عنوان بهترین نهال گردو در ایران؛ تنها در نهالستان بزرگ پالیز امکان پذیر است. نهال‌های این مرکز همگی دارای تاییدیه رسمی از جهاد کشاورزی بوده و با بهترین قیمت به فروش میرسند. برای خرید نهال گردو فرنور پیوندی و یا ارتباط با مشاوران ما؛ از طریق راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.

قیمت نهال گردو فرنور پیوندی بین 140 تا 250 هزارتومان میباشد.

نظرات کاربران

2 پاسخ به “نهال گردو فرنور”

 1. حسین زارع پور گفت:

  سلام دوستان عزیز
  آیا گردو فرنور پیوندی در مناطق سردسیر توصیه میشود یا نه ؟ و در ارتفاع از سطح دریا 1800 میتوان کاشت ؟
  لطفا دقیق تر راهنمایی بفرمایید با تشکر

  • paliznahal گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله میشه از نهال فرنور برای مناطق کوهستانی و سردسیری از ارتفاع 1500 تا 3000 متر از سطح دریا استفاده کرد.
   همچنین میتوانید از نهال ژنوتیپ پالیز تیپ 9 نیز برای مناطق سردسیری و کوهستانی انتخاب نمایید که بازدهی و مقاومت بالایی نسبت به نهال گردو فرنور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *