مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو فرانکت

نهال گردو فرانکت

نهال گردو فرانکت

کشور سازنده نهال

نهال گردو فرانکت یک رقم فرانسوی است. ما در نهالستان پالیز با انجام اصلاحات؛ نهال‌های گردوی فرانکت مناسب با اکثر شهرهای کشورمان را تولید نموده ایم.

خصوصیات نهال گردو

نهال گردو فرانکت اغلب به سرعت به بار مینشیند. این رقم راندمان و محصول‌دهی تا 60 درصد بالاتری نسبت به سایر ارقام گردو دارد. و مقاومت سرمایی و گرمایی بسیار خوبی دارد. درخت گردو فرانکت دیربرگ است. تولید برگ این رقم 20 الی 25 روز دیرتر از سایر ارقام گردو انجام میشود. وزن میوه‌های آن نسبتا درشت است. درخت گردو فرانکت دیرگل میباشد. یعنی میتوان آن را در مناطقی با آب وهوای سرد و یا احتمال سرمازدگی در فصل بهار نیز کاشت. نهال‌های فرانکت زود باردهی خود را آغاز نموده و عملکرد آن‌ها بسیار عالی است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

هر هکتار باغ گردو فرانکت در سال قادر به محصول‌دهی تا 6 تن میباشد. میوه‌های این رقم بسیار باکیفیت و با کمترین میزان خرابی و پوکی هستند.

شروع به محصول‌دهی

درخت گردو فرانکت از سال دوازدهم باردهی خود را آغاز مینماید. این رقم نسبتا دیربازده میباشد. اما پس از رسیدن به سن بلوغ محصول‌دهی بسیار خوبی دارد.

فاصله کاشت نهال گردو

فاصله کاشت استاندارد برای نهال‌های گردو فرانکت بین 6 تا 7 متر مربع میباشد. در این صورت به ازای هر هکتار باغ گردو فرانکت 300 اصله نهال مورد نیاز است.

در زمین‌های شیب دار با شیب متمایل جنوبی فواصل کاشت کمتر و تا 6 در 5 متر مربع است.

وجود فاصله در بین نهال‌های گردو دریافت نور خورشید و اکسیژن از هوا و دریافت آب ومواد معدنی را از خاک بهبود میبخشد. درختان گردو هرگز نباید روی یکدیگر سایه انداخته و مانع از جذب نور خورشید شوند.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال گردو فرانکت بین 500 تا 1500 متر میباشد. پیش از خرید نهال گردو فرانکت از ارتفاع از سطح دریای باغتان و قرارگیری آن در ارتفاع اعلام شده اطمینان حاصل کنید.

درصد چربی

درصد چربی میوه‌های این رقم بالا است.

شکل گردو

گردو فرانکت تخم مرغی بوده و بزرگ است. پوسته چوبی رویی آن نازک و کاغذی بوده و به راحتی میشکند.

 

گردوی فرانکت

حداکثر ارتفاع درخت گردو

قدرت رشد درختان گردو فرانکت بسیار بالا است. ارتفاع این درختان پس از رشد کامل به 6 الی 7 متر میرسد. برای تسهیل در عملیات برداشت محصول، درختان خود را سالیانه هرس فرم نمایید.

نیاز سرمایی نهال

دوره سرمایی درختان گردو فرانکت به صورت سالیانه و در فصل پاییز و زمستان بین 700 تا 1500 ساعت میباشد. درختان در این مدت باید تحت دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار بگیرند. پس از این دوره سرمایی تحمل سرمایی درختان به 11- درجه سانتیگراد میرسد.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

پوسته این رقم بسیار نازک است. بنابراین مغز گردوی فرانکت به راحتی از پوسته چوبی جدا میشود.

عمر اقتصادی درخت گردو

درختان گردو فرانکت عمر اقتصادی بسیار مناسبی دارند. با یکبار کاشت نهال گردو فرانکت در صورت سلامت نهال قادر است تا 80 سال عمر اقتصادی داشته باشد.

رنگ مغز گردو

مغز گردوی فرانکت سفید و پرچرب با خواص درمانی زیاد است.

وزن گردو

وزن مغز این رقم به همراه پوسته چوبی 11.5 گرم میباشد.

مقاومت در برابر آفت

نهال گردوی فرانکت در برابر بیماریها و آفات به ویژه بیماری بلایت گردو و آفت کرم خراط بسیار حساس است. برای محافظت از درختان دربرابر حمله بیماری‌ها و آفات لازم است تا درختان را به صورت دوره ای و سالیانه سمپاشی نمایید.

رقم گرده افشان

نهال گردو فرانکت خودسازگار است. یعنی گل‌های نر و ماده روی درخت قرار دارند. و به وسیله باد عملیات گرده افشانی انجام میشود. به این ترتیب نیازی به کاشت رقم گرده‌زا در باغ نیست.

میزان آبیاری نهال

مقاومت این رقم در برابر خشکی بسیار بالا است. از این رو میتوانید آن را در مناطق گرم و خشک نیز بکارید. برای آبیاری درختان گردو فرانکت در فواصل زمانی مشخص بین 7 الی 10 روز یکبار درختان خود را آبیاری نمایید. در فصل بارندگی و سرما نیاز درختان به آبیاری کاهش میابد. در حالیکه در فصل بهار و تابستان به علت گرمای هوا نیاز به آبیاری بیشتری وجود دارد.

عکس فرانکت

دستورالعمل خرید اینترنتی نهال گردو فرانکت

برای خرید اینترنتی نهال گردو به سایت ما (نهالستان پالیز) مراجعه نموده و پس از بررسی شناسنامه معتبر، تاییدیه جهاد کشاورزی و گواهی رسمی و سابقه فعالیت نهالستان پالیز؛ لیست محصولات ما را به همراه مشخصات کامل در بخش اطلاعات نهال‌ها مشاهده فرمایید. سپس با تماس به صورت رایگان از طریق واتساپ با مشاوران خبره پالیز مشورت نمایید. تا بهترین نهال گردو متناسب با شرایط اقلیمی باغتان را به شما معرفی کنند. در صورت درخواست شما باغداران محترم امکان پیش خرید و یا خرید آنلاین نهال گردو برای شما باغداران محترم فراهم است.

یعنی شما باغداران محترم میتوانید با پرداخت تنها 1 چهارم مبلغ فروش نهال گردو؛ درخواست پیش خرید خود را ثبت نمایید.

از مزایای خرید آنلاین نهال گردو میتوان به کاهش هزینه و زمان تلف شده برای جستجو و یافتن بهترین نهالستان گردو و شناسایی نهال گردو مناسب برای باغ اشاره نمود. نهال‌های گردو به همراه کارت ضمانت 2، گواهی سلامت و عاری از آفات؛ همچنین کارت قرنطینه به سرتاسر کشورمان ارسال میشوند.

قیمت نهال گردو فرانکت

قیمت نهال گردو فرانکت به ازای هر اصله بین 100 تا 130 هزار تومن میباشد. به طورکلی قیمت نهال گردو براساس سن و پایه و نوع رقم تعیین میشود. نهال‌های گردو در نهالستان پالیز با استفاده از آخرین دانش روز کشاورزی و باغدارای تولید شده و کلیه مجوزهای رسمی و معتبر را دریافت نموده اند. این مرکز برای تمامی شهرها در سرتاسر کشورمان نهال گردوی سازگار تولید میکند. بنابراین برای خرید نهال گردو در تمامی نقاط کشور با بهترین قیمت نهال گردو با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *