مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو هارتلی

نهال گردو هارتلی

نهال گردو هارتلی

کشور سازنده نهال

نهال گردو هارتلی یک رقم آمریکایی است. این رقم برای اولین بار در کالیفرنیا توسط خانواده‌ هارتلی کشت شد. و امروزه در اکثر نهالستان‌ها در کشورمان تولید میشود.

خصوصیات نهال گردو

نهال گردو هارتلی در اکثر شرایط آب وهوایی به خوبی رشد میکند. آب وهوای گرم و خشک و معتدل برای رشد بهتر این رقم بسیار مناسب است. البته در مناطقی که سرمای ناگهانی و شدید در فصل بهار دارند، نمیتوان آن را کاشت. میوه‌های این رقم معمولا 7 روز دیرتر از سایر ارقام به طور کامل میرسند. میوه‌های آن درشت و بسیار خوشمزه هستند. مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها و خشکی و رطوبت در این رقم بسیار بالا است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درخت گردو هارتلی پس از رسیدن به سن بلوغ و آغاز محصول‌دهی حداکثری خود؛ قادر است در سال تا 7 تن در هکتار محصول‌دهی به همراه داشته باشد. این محصول‌دهی در صورت سلامتی درختان و همچنین نگهداری مناسب و آبیاری و کوددهی کافی، تا پایان عمر اقتصادی آنها ادامه خواهد داشت.

شروع به محصول‌دهی

نهال گردو هارتلی در سال اول پس از کاشت محصول‌دهی را آغاز مینماید. لازم است بدانید محصول‌دهی درختان در سال اولیه با کیفیت و در حجم کمتر صورت میگیرد.

فاصله کاشت نهال گردو

چاله‌های کاشت نهال گردو را باید به فاصله 7 الی 8 متر از یکدیگر حفر نمایید. به این ترتیب درختان فضای کافی برای رشد شاخه و برگ‌ها و همچنین دریافت نور خورشید توسط تمامی شاخه و برگ‌هایشان را خواهند داشت.

رعایت فاصله کاشت همچنین مزایای دیگری از جمله:

  • استفاده از تمامی فضای زمین
  • دریافت مواد معدنی و آلی از خاک
  • دریافت آب کافی از خاک
  • دریافت اکسیژن و نور خورشید کافی از هوا
  • عبور و مرور آسان‌تر وسایل نقلیه کشاورزی
  • برداشت آسان‌تر محصولات
  • و…

خواهد داشت.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت این رقم بین 1200 تا 2000 متر میباشد. درختانی که ارتفاعی به غیر از ارتفاع اعلام شده کاشته میشوند؛ 2 الی 3 سال پس از کاشت به طور کامل میسوزند.

درصد چربی

مغز میوه‌های گردو هارتلی تا 60 درصد چرب هستند.

شکل گردو

گردو هارتلی با اندازه‌ای درشت و بیضی شکل است. پوسته چوبی آن به آسانی میشکند.

عکس گردو هارتلی

حداکثر ارتفاع درخت گردو

ارتفاع درختان این رقم در دوره رشد کامل به 5 متر میرسد. این رقم ارتفاع زیادی ندارد. از این رو برداشت محصولات آن آسان‌تر است. ارتفاع کمتر درختان هزینه‌های نگهداری و سمپاشی آن‌ها را نیز کاهش میدهد. بنابراین بسیاری از باغداران، درختان گردو هارتلی را در سالهای اولیه رشد؛ هرس فرم مینمایند.

نیاز سرمایی نهال

درختان گردو هارتلی برای بیدار شدن از خواب زمستانه و آمادگی برای محصول‌دهی در سال جدید نیازمند به قرارگیری در یک دوره مشخص سرمایی هرساله هستند. دوره‌ی سرمایی درختان گردو هارتلی بین 600 تا 800 ساعت قرار گیری در دمای بین 5 الی 10 درجه سانتیگراد میباشد. این نیاز درختان هرساله و در فصل پاییز و یا زمستان برطرف میشود.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

گردو هارتلی به علت پوسته نازکی که دارد، به راحتی شکسته و مغز آن جدا میشود.

عمر اقتصادی درخت گردو

عمر اقتصادی بالا از مهم‌ترین ویژگی‌های مثبت در درخت گردو هارتلی میباشد. درخت گردو هارتلی در صورت سلامتی میتواند تا 100 سال نیز عمر کند. در طول این 100 سال درختان محصول‌دهی حداکثری خواهند داشت.

رنگ مغز گردو

مغز گردو هارتلی معمولا به رنگ روشن و دارای طعمی بسیار مطلوب است.

وزن گردو

این رقم میوه‌های درشت و به وزن 13 گرم دارد. وزن مغز میوه به تنهایی 7 گرم میباشد.

مقاومت در برابر آفت

درخت گردو هارتلی در برابر اکثر بیماری‌ها و آفات به خصوص بیماری بلایت گردو مقاومت بسیار خوبی دارد. از این رو کافیست برای پیشگیری از حمله آفات و بیماری‌ها، درختان را سمپاشی سالیانه نمایید.

 رقم گرده افشان

گرده‌زای سازگار برای درختان گردو هارتلی؛ ارقام روند و فرانکوت هستند. در هنگام احداث باغ گردو به ازای هر 10 اصله از رقم‌ هارتلی؛ 1 اصله از رقم گرده‌زا در باغ بکارید.

میزان آبیاری نهال

این رقم در برابر خشکی نسبتا متحمل است. از این رو در فصل بهار میتوانید درختان را هر 10 روز یکبار و در فصل تابستان هر 7 روز یکبار آبیاری نمایید. در فصل پاییز و زمستان به علت افزایش میزان بارندگی و سرمای هوا، نیاز درختان به آبیاری کاهش میابد. براساس اقلیم منطقه میتوانید فواصل آبیاری را کاهش داده و یا حتی آن را متوقف کنید.

برای آبیاری منظم و کافی درختان؛ همچنین صرفه جویی در مصرف آب بهتر است درختان گردوی ‌هارتلی را با استفاده از سیستم آبیاری تحت فشار قطره‌ای آبیاری کنید.

گردوی هارتلی

دستورالعمل خرید اینترنتی نهال گردو هارتلی

خرید اینترنتی نهال گردو بهترین و آسان‌ترین راه خرید نهال میباشد. در این روش شما علاوه بر مشاهده مشخصات کلیه نهال‌های گردو؛ میتوانید مجوزهای رسمی نهالستان را نیز مشاهده نموده و پس از مشاوره رایگان با متخصصین گیاه شناسی و مقایسه بین نهال‌های گردو؛ بهترین نهال گردو را برای باغتان تهیه کنید.

برای خرید آنلاین نهال گردو کافیست به سایت پالیز مراجعه نمایید. کلیه اطلاعات نهال‌های گردو در سایت پالیز وجود دارد. شما میتوانید از طریق واتساپ با مشاوران ما تماس گرفته و پس از انتخاب نهال مورد نظرتان؛ درخواست پیش خرید و یا خرید نهال گردو را ثبت نمایید.

قیمت نهال گردو هارتلی

خرید نهال گردو هارتلی در بیشتر شهرهای کشورمان امکان پذیر است. این رقم باکیفیت محصول کشور آمریکا است. که امروزه به صورت گسترده و با اصلاحات انجام شده توسط نهالستان پالیز تولید میشود. نهالستان تخصصی پالیز بزرگ‌ترین تولید کننده نهال گردو در کشورمان است. این مرکز کلیه مجوز‌های معتبر و رسمی را از جهاد کشاورزی دریافت نموده و بیش از نیم قرن است که به فعالیت در این حوزه و فروش نهال گردو میپردازد. کلیه نهال‌های این مرکز دارای مجوزهای رسمی همچون کارت سلامت، کارت قرنطینه؛ کارت عاری از آفات و از همه مهم‌تر ضمانتنامه کتبی 2 ساله سلامت نهال گردو میباشد. به این ترتیب ریسک‌های ناشی از خرید نهال گردو به صفر میرسد.

همچنین مشاوران ما در تمامی مراحل احداث باغ گردو به صورت رایگان در کنار شما خواهند بود. و با مشاوره‌های تخصصی خود به افزایش بهره‌وری از باغ شما کمک میکنند.

قیمت نهال گردو هارتلی معمولا بین 100 تا 130 هزار تومان است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *