مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو جمال

نهال گردو جمال

نهال گردو جمال

کشور سازنده نهال

نهال گردو جمال پیوندی یک رقم ایرانی است، که به احترام جناب آقای دکتر جمال عاطفی به این نام درآمده است. این رقم برای اولین بار در منطقه ضیا آباد کاشته شده و سپس با انجام اصلاحات لازم توسط نهالستان پالیز، امروزه میتوان آن را در اکثر شهرهای کشورمان کاشت.

خصوصیات نهال گردو

آب وهوای مناسب برای کاشت نهال گردو جمال پیوندی، آب وهوای معتدل مدیترانه ای و معتدل مرطوب است. این رقم همچنین در مناطق خشک و استپی نیز میتواند به خوبی رشد کند. بهترین شهرها برای کاشت نهال گردو جمال؛ استان آذربایجان؛ همدان؛ تویسرکان؛ کردستان؛ خراسان شمالی، کرمان؛ خوانسار اصفهان و… میباشد.

از خصوصیات مهم این رقم نحوه رشد شاخه و برگ درخت است. درخت گردو جمال رشد متوسطی دارد و شاخه‌های آن باز و گسترده است.

عمر اقتصادی و محصول‌دهی درخت متناسب است. از این رو یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کاشت در بیشتر شهرهای کشورمان به حساب میاید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درختان این رقم در هر هکتار قادرند تا 4 تن باردهی سالیانه به همراه داشته باشند. باردهی این رقم بالا بوده و هرساله سودآوری بسیار مناسبی را نصیب باغداران محترم مینماید.

شروع به محصول‌دهی

درخت گردو جمال پیوندی از همان سال اول کاشت؛ باردهی خود را آغاز مینماید. باردهی درختان در سالهای اولیه کمتر است. و در سالهای بزرگسالی درختان؛ به میزان حداکثری خود میرسد.

فاصله کاشت نهال گردو

چاله‌های کاشت نهال گردو ایرانی جمال باید براساس نقشه زمین و طرح توجیهی و همچنین نوع رقم حفر شود. باغ گردو جمال را با الگوی مربعی احداث نمایید. هر ضلع مربع باتوجه به میزان دریافت نور خورشید باید بین 7 الی 8 متر باشد.

به طور متوسط برای هر هکتار باغ گردو جمال به 100 الی 200 اصله نهال گردو جمال پیوندی نیاز دارید.

ارتفاع از سطح دریا

درخت گردو جمال باید در ارتفاع بین 100 تا 2500 متر کاشته شود. با احداث باغ در این ارتفاع؛ درختان بیشترین سازگاری پذیری را با آب وهوا و شرایط اقلیمی در منطقه خواهند داشت. از این رو پیش از کاشت درختان در باغ، حتما از ارتفاع از سطح دریای منطقه باغتان آگاه شوید.

درصد چربی

چربی این میوه نسبتا کمتر است. معمولا 40 درصد از گردو جمال از روغن تشکیل شده است.

شکل گردو

میوه گردو جمال گرد است. این میوه پوسته چوبی نازکی دارد، که به راحتی میشکند.

حداکثر ارتفاع درخت گردو

درخت گردو جمال دارای قد متوسط تا بلند است. درختان گردو جمال در آب وهوا و شرایط اقلیمی در کشور ایران قادرند تا ارتفاع 5 متر نیز رشد نمایند.

همچنین با استفاده از روش‌های هرس و فرم دهی میتوانید ارتفاع درختان را کاهش دهید. ارتفاع کمتر درختان به شما در برداشت آسانتر محصولات کمک میکند.

نیاز سرمایی نهال

درختان گردو جمال باید در یک دوره سرمایی 600 تا 800 ساعته در دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد قرار بگیرند. تا از خواب زمستانه بیدار شده و برای محصول‌دهی در سال جدید آماده شوند. این دوره سرمایی در فصل پاییز و زمستان با استفاده از سرمای هوا انجام میشود. از این رو هنگام کاشت نهال گردو به سرمای هوا در فصل زمستان توجه داشته باشید.

پشت سرگذاشتن دوره سرمایی به افزایش تحمل سرمایی و گرمایی درختان کمک میکند.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

پوسته چوبی میوه گردو جمال نازک است، از این رو به راحتی از مغز آن جدا میشود.

عمر اقتصادی درخت گردو

عمر بالای درختان گردو جمال، سودآوری تضمینی شما از باغ را تا سالیان سال تضمین میکند. عمر اقتصادی همان طول مدت زمانی است که درختان بیشترین محصول‌دهی را از خود ارائه میدهند. این باردهی حداکثری معمولا از سن بلوغ به بعد درختان آغاز شده و در صورت سلامت درختان و آبیاری کافی تا 80 سال نیز ادامه خواهد یافت.

رنگ مغز گردو

مغز گردو جمال به رنگ قهوه ای روشن و بسیار خوشمزه و بدون خرابی و پوکی است.

وزن گردو

گردو جمال نسبتا درشت است. وزن این مغز 5.92 گرم بوده و به همراه پوسته چوبی وزنی برابر 12.04 گرم دارد.

مقاومت در برابر آفت

درخت گردو جمال دارای مقاومت نسبی در برابر آفات است. البته در برابر آفاتی مثل کرم سیب، شته گردو؛ کرم گردو؛ مگس پوست گردو؛ کنه گال زگیلی برگ گردو؛ پروانه فری یا کرم خراط مقاومت چندانی ندارد. و حتما باید با استفاده از سموم مخصوص از این آفات در امان نگاه داشته شود.

 رقم گرده افشان

برای انجام صحیح عملیات گرده افشانی لازم است تا از نهال گردو دماوند در بین ردیف‌های نهال گردو جمال بهره ببریم. استفاده از گرده زا؛ به افزایش محصول‌دهی درختان کمک میکند. از این رو همزمان با کاشت رقم اصلی؛ نهال گردو گرده زا را نیز در باغ بکارید.

میزان آبیاری نهال

آبیاری درختان گردو جمال به طور معمول هر 7 تا 10 روز یکبار در فصل بهار و تابستان انجام میشود.

در 2 فصل پاییز و زمستان به علت وجود بارندگی کافی؛ درختان آب مورد نیاز خود را دریافت مینمایند. همچنین نیاز به آبیاری درختان در دوره خوابشان نیز بسیار کم است.

در سال اول پس از کاشت نهال گردو جمال پیوندی؛ به علت ریشه‌های کوتاهتر و توان کمتر آنها برای جذب آب؛ لازم است تا درختان را در فواصل زمانی کوتاه تری آبیاری نمایید.

به طور کلی هر هکتار از باغ گردو جمال به 1000 تا 7000 متر مکعب آبیاری سالیانه نیاز دارد. که استفاده از روش آبیاری تحت فشار بابلر؛ مصرف آب را بسیار کاهش میدهد.

دستورالعمل خرید اینترنتی نهال گردو جمال

امروزه و به خصوص به علت شیوع بیماری کرونا؛ اغلب مردم به خرید اینترنتی اجناس مورد نیاز خود روی آورده اند. جالب است بدانید که شما حتی میتوانید نهال‌های گردوی مورد نیاز باغتان را نیز به صورت اینترنتی سفارش دهید. به این ترتیب علاوه بر کاهش زمان و هزینه‌های رفت و آمدی، ریسک ابتلا به بیماری را نیز به صفر میرسانید.

خرید اینترنتی نهال گردو بسیار آسان است. به این ترتیب که شما به راحتی میتوانید کلیه ارقام نهال گردو را در سایت پالیز مشاهده نمایید.

تا نهال‌هایی که برای کاشت در باغتان مناسب ترند را بیابید.

سپس به صورت اینترنتی از طریق واتساپ با کارشناسان ما در نهالستان پالیز تماس بگیرید. مشاوران ما با توجه به نوع نیاز شما؛ بهترین نهال گردو را برای کاشت در باغتان معرفی مینمایند.

در آخر میتوانید سفارش پیش خرید و یا خرید نهال گردوی خود را ثبت نمایید. (پیش خرید نهال گردو؛ به صورت پرداخت تمام و یا 1 چهارم مبلغ کل فاکتور انجام میشود.)

قیمت نهال گردو جمال پیوندی

نهالستان گردو پالیز بزرگترین و حرفه ای ترین نهالستان کشور؛ پیشرو در تولید و عرضه و فروش انواع ارقام نهال گردو میباشد. این مرکز که کلیه مجوزهای رسمی و معتبر را از جهاد کشاورزی دریافت نموده است. اقدام به تولید انواع ارقام نهال گردو؛ ارقام اصلاح شده و ژنوتیپ؛ ارقام گلدانی و…. متناسب برای کاشت در سرتاسر کشور عزیزمان نموده است.

مشاوران ما به صورت 24 ساعته و 7 روز در هفته آماده ارائه مشاوره رایگان و فروش نهال گردو به شما باغداران محترم میباشند. پس از ثبت سفارش خرید نهال گردو؛ نهال‌ها در زمان معین و پس از هرس ریشه و ضدعفونی؛ در بسته بندی متناسب و استاندارد؛ به همراه کارت سلامت؛ ضمانتنامه 2 ساله کتبی؛ گواهی عاری از افت؛ کارت قرنطینه و تاییدیه جهاد کشاورزی برای شما باغداران محترم ارسال میشوند.

قیمت نهال گردو جمال پیوندی بین 220 تا 250 هزار تومان میباشد. برای ثبت سفارش خرید نهال گردو جمال پیوندی با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *