مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو لارا

نهال گردو لارا

نهال گردو لارا

کشور سازنده نهال

کشور آمریکا اولین تولید کننده نهال گردو لارا میباشد. پس از آن کشورهای اروپایی و آسیایی مثل ایران؛ نهال گردوی لارا را کاشته و از محصول‌دهی بسیار عالی آن استفاده نموده اند.

خصوصیات نهال گردو

این رقم در آب وهوای معتدل بهترین رشد را دارد. سرما و گرمای شدید میتواند در عملکرد درختان تاثیر منفی بگذارد. یکی از ارقام با باردهی مناسب و میوه‌های باکیفیت است. اندازه میوه گردو لارا نسبتا درشت‌تر میباشد. مقاومت سرمایی و گرمایی آن نیز بسیار پایین است. این رقم زودبازده است. حتی در مناطق کم آب و یا خشکسالی به محصول‌دهی ادامه میدهد. پوسته سبز رنگ این میوه بسیار کلفت و سنگین است. اما پوسته چوبی میوه آن با سختی متوسط میباشد. از این میوه در خورشت‌ها؛ سالاد، کیک و شیرینی و…. استفاده میشود. درخت گردو لارا زودگل است. بنابراین نباید در مناطقی با سرماهای طولانی زمستانه و یا سرماهای ناگهانی بهاره کاشته شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکرد این رقم در هکتار بین 3 تا 3.5 تن است. این رقم محصول‌دهی متوسطی در بین سایر ارقام میوه دارد.

شروع به محصول‌دهی

درختان گردو لارا تنها 2 سال پس از کاشت، محصول‌دهی خود را آغاز میکنند.

فاصله کاشت نهال گردو

درخت گردو لارا را در مناطق معتدل و با فاصله 5 در 7 متر از یکدیگر بکارید. به علت شاخه و برگ گسترده درختان؛ وجود فاصله کاشت استاندارد در بین آنها، دریافت نور خورشید را در آنها بهبود میدهد.

ارتفاع از سطح دریا

بازه ی ارتفاعی مناسب برای کاشت درخت گردوی لارا؛ بین 100 تا 1800 متر از سطح دریا میباشد.

درصد چربی

چربی این میوه بسیار بالا و تا 69 درصد است.

شکل گردو

گردوی لارا به شکل بیضی کشیده بوده و حالت تخم مرغی دارد. پوسته آن نیز مقاومت متوسطی دارد.

عکس گردو لارا

حداکثر ارتفاع درخت گردو

ارتفاع نهال گردو لارا در 2 سالگی بین 1.3 تا 1.5 متر است. و در سنین بزرگسالی ارتفاع آن به 15 متر نیز میرسد. اما به طور معمول ارتفاعی بین 8 تا 12 متر دارد. قدرت رشد این رقم بسیار بالا است.

نیاز سرمایی نهال

با قرارگیری نهال‌ها به مدت 200 تا 700 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد؛ نیاز سرمایی نهال‌های گردو برطرف شده و برای جوانه زنی در سال جدید آماده خواهند شد. همچنین گذراندن این دوره باعث افزایش تحمل سرمایی و گرمایی درختان در طول سال نیز میشود.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

جداسازی مغز گردو لارا از پوسته چوبی آن آسان است.

عمر اقتصادی درخت گردو

درخت گردو لارا یکی از بیشترین عمرهای اقتصادی را در بین سایر نهال‌های گردو به خود اختصاص داده است. این رقم قادر است تا 100 سال پس از رسیدن به سن بلوغ به محصول‌دهی حداکثری خود ادامه داده و در طی این سالها بهترین عملکرد از خود را به نمایش بگذارد.

رنگ مغز گردو

گردو لارا مغزی به رنگ روشن و مایل به سفید دارد. مغز این میوه بسیار خوشمزه است. و مصرف کنندگان زیادی دارد.

وزن گردو

وزن این میوه به همراه پوسته چوبی بسیار سنگین و تا 18 گرم است. مغز میوه آن نیز وزنی معادل 9.1 گرم دارد.

مقاومت در برابر آفت

مقاومت این رقم در برابر بیماری‌ها و آفات نسبتا کم است. به خصوص بیماری باکتوریوز میتواند به درختان آسیب بزند.

 رقم گرده افشان

برای گرده افشانی این رقم از نهال گردو‌ هارتلی و نهال گردو روند استفاده میشود.

میزان آبیاری نهال

مقاومت نسبی این رقم در برابر خشکی شما را ملزم میدارد تا درختان گردوی خود را به صورت منظم آبیاری نمایید. در فصل بهار و تابستان درختان را هر 10 روز یکبار و در فصل پاییز و زمستان هر 20 روز یکبار آبیاری نمایید.

لازم است بدانید نهال‌ها در سال اول به آبیاری بیشتری نیاز دارند.

میوه گردو لارا

دستورالعمل خرید اینترنتی نهال گردو لارا

یکی از آسان‌ترین روش‌های خرید نهال گردو؛ خرید آنلاین نهال میباشد. این مورد، علاوه بر سهولت در انجام عملیات خرید؛ از هزینه‌های اضافی ناشی از رفت و آمد و جستجو تا یافتن بهترین نهالستان گردو در کشورمان نیز میکاهد.

برای خرید اینترنتی نهال گردو؛ کافیست به سایت پالیز مراجعه نموده و پس از مطالعه اطلاعات مربوط به هریک از نهال‌های گردو؛ بهترین نهال گردو با بیشترین سازگاری در شهرتان را بیابید. سپس با ما به صورت رایگان از طریق واتساپ و یا سایر شبکه‌های اجتماعی تماس گرفته و پس از دریافت مشاوره 100 در 100 رایگان، کارشناسان ما شما را تا خرید بهترین نهال گردو همراهی مینمایند. ثبت سفارش خرید نهال نیز میتواند از طریق شبکه‌های اجتماعی؛ تماس تلفنی و یا به صورت حضوری انجام شود.

قیمت نهال گردو لارا

قیمت نهال گردو لارا در نهالستان پالیز بین 110 تا 130 هزار تومان میباشد. از آنجایی که برای هر هکتار باغ گردو 300 تا 400 اصله نهال گردو مورد نیاز است. قیمت مناسب نهال گردو میتواند آن را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای باغداران و کشاورزان تبدیل کند.

نهالستان پالیز بزرگترین و مجهزترین نهالستان در شمال غربی کشورمان؛ نهال‌های متناسب برای تمامی شهرهای ایران را با بهترین کیفیت تولید نموده است. بنابراین شما در هر شهری که هستید میتوانید نهال‌های گردو باکیفیت و با بیشترین محصول‌دهی و سودآوری را از ما بخواهید. این مرکز دارای مدارک معتبر و رسمی از جمله شناسنامه معتبر؛ گواهی رسمی و تاییدیه از جهادکشاورزی میباشد. از مهم‌ترین خدمات پس از فروش آن نیز میتوان به تحویل فوری؛ پشتیبانی 24 ساعته و ارائه مشاوره‌های رایگان پیش و پس از خرید نهال گردو اشاره نمود.

از طرفی نهال‌های تولید شده توسط نهالستان پالیز همگی دارای گواهی سلامت؛ کارت قرنطینه؛ گواهی عاری از آفات و از همه مهم‌تر ضمانتنامه کتبی 2 ساله میباشند. که این موضوع ریسک‌های ناشی از خرید نهال گردو لارا را کاهش میدهد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *