مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل

کشور سازنده نهال گردو

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل از جمله ارقام اصلاح شده برای اولین بار در کشور کانادا است. البته لازم است بدانید این رقم امروزه توسط نهالستان پالیز تولید و عرضه میشود.

خصوصیات نهال گردو

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل بسیار پربار است. این رقم باردهی را از همان سال اول آغاز میکند. باردهی درختان در سنین 4 الی 5 سالگی به میزان حداکثری خود میرسد.

این درختان دیرگل هستند. گلدهی درختان در اردیبهشت ماه آغاز میشود.

درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل یکی از ارقام با تاج بزرگ و گسترده است. این درخت آفتاب دوست است. یعنی هنگام احداث باغ گردو باید به نورگیر بودن محل کاشت توجه فرمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

یکی از ارقام باکیفیت و با محصول‌دهی بالا به ویژه در مناطق معتدل؛ نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل است. هر درخت گردو قادر است بین 25 تا 35 کیلوگرم محصول‌دهی به همراه داشته باشد. هر هکتار از باغ گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل بین 7 تا 10 تن محصول باکیفیت تولید میکند.

شروع به محصول‌دهی نهال گردو

درختان در سال اول پس از کاشت؛ محصول‌دهی خود را هرچند کم و محدود آغاز میکنند. این باردهی در سن 4 الی 5 سالگی که سن بلوغ درختان است. به میزان حداکثری خود رسیده و تا پایان عمر اقتصادی درختان ادامه میابد.

فاصله کاشت نهال گردو

درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل دارای تاج گسترده و پهن است. از این رو هنگام کاشت باید به دریافت نور خورشید توسط تمامی شاخه و برگ‌ها در دوران بزرگسالی توجه نمود. این درختان را باید در فواصل 6 متر مربع از یکدیگر بکارید. در زمین‌های شیب دار که نور خورشید بهتر به آنها میتابد میتوان فواصل کاشت را کمی کاهش داد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای این رقم بین 100 تا 2800 متر میباشد.

درصد چربی

مغز میوه گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 بسیار پرچرب است. چربی 75 درصدی این مغز، آن را برای استفاده در غذا، کیک و شیرینی، دسر و… متناسب نموده است.

شکل گردو

گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 دارای ظاهری کروی و کشیده است. این میوه شکل تخم مرغی دارد.

حداکثر ارتفاع درخت گردو

درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل در بزرگسالی قادرند تا ارتفاع 4 الی 5 متر رشد نمایند. ارتفاع این درختان نسبتا کم است. از این رو در هزینه‌های نگهداری و سمپاشی و… درختان صرفه جویی میشود.

نیاز سرمایی نهال گردو

برای برطرف سازی نیاز سرمایی درختان باید آنها را در یک دوره سرمایی بین 600 تا 800 ساعته در دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد نگهداری نمایید. این دوره سرمایی ویژه درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل هرساله و در فصل پاییز و زمستان انجام میشود.

سهولت جدا شدن مغز از پوسته چوبی

همانطور که میدانید این میوه پوسته چوبی بسیار نازکی دارد که به راحتی از مغز آن جدا میشود.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درواقع به طول مدتی گفته میشود که درختان پس از رسیدن به سن بلوغ به محصول‌دهی حداکثری میپردازند. عمر اقتصادی این رقم بیش از 100 سال است. جالب است بدانید درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل یکی از بالاترین عمرهای اقتصادی را در بین سایر ارقام گردو به خود اختصاص داده اند.

رنگ مغز گردو

مغز گردو‌های ژنوتیپ تیپ 4 به رنگ سفید روشن هستند.

وزن گردو

مغز گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 به طور میانگین 8.9 گرم است. یعنی هر 77 عدد از مغز گردو این رقم وزنی معادل 1 کیلوگرم دارد.

مقاومت در برابر آفت

مقاومت درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل در برابر آفات بسیار عالی است.

رقم گرده افشان

کاشت رقم گرده زا میتواند باعث افزایش باردهی درختان شود. درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل خود سازگار است. یعنی نیازی به کاشت رقم گرده افشان در باغ وجود ندارد.

میزان آبیاری

یکی از مهم‌ترین مراحل نگهداری درختان، آبیاری کافی و به موقع آنها میباشد. درختان گردو براساس سن؛ فصل و نوع رقم و… نیاز به آبیاری دارند. درخت گردو ژنوتیپ پالیز در سنین جوانی هر 7 تا 10 روز یکبار باید آبیاری شود. به این ترتیب حجم کل آبیاری این رقم بین 1000 تا 7000 مترمکعب در سال است. لازم است بدانید درختان در سنین 1 الی 2 سالگی نیاز بیشتری به آبیاری دارند.

نحوه خرید اینترنتی نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل

نهال‌های گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کاشت در بیشتر باغ‌های کشورمان به خصوص در مناطق معتدل است. برای خرید اینترنتی نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل شما میتوانید به سایت ما مراجعه نموده و اطلاعات مرتبط با کلیه ارقام نهال گردو را مطالعه فرمایید. سپس با توجه به شرایط اقلیمی و آب وهوایی و ارتفاع از سطح دریا؛ بهترین نهال گردو را برای باغ خود خریداری نمایید.

ارتباط با کارشناسان ما از طریق شبکه اجتماعی واتساپ؛ تماس تلفنی و حضوری امکان پذیر است.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل

نهالستان پالیز بزرگترین مرکز عرضه و فروش نهال گردو در شمال غرب کشورمان است. این نهالستان با استفاده از کادر مجرب و تجهیزات پیشرفته ارقام گردوی اصلاح شده و ژنوتیپ؛ گلدانی و… را برای کلیه شهرهای کشورمان تولید مینماید.

از خدمات ویژه این مرکز ارائه کارت سلامت نهال؛ کارت قرنطینه، ضمانتنامه کتبی 2 ساله؛ گواهی عاری از آفات به همراه نهال‌ها میباشد.

شما میتوانید از مشاوره‌های رایگان پیش و پس از خرید نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل بهره مند شوید. قیمت نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل بین 110 تا 130 هزار تومان میباشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *