مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک

کشور سازنده نهال گردو

کشور سازنده و خواستگاه اولیه نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک؛ کشور کانادا است. البته این رقم امروزه با کیفیت بالا در نهالستان پالیز تولید و عرضه میشود.

خصوصیات نهال گردو

از مهم‌ترین خصوصیات نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 رشد بسیار عالی درختان در شهرهای خشک و نیمه خشک کشورمان است. نهال‌های ژنوتیپی بالاترین محصول‌دهی را در بین سایر ارقام گردو به خود اختصاص داده اند.

درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک در دوران بزرگسالی تاج بزرگ و گسترده (3 متر از هر طرف) دارد. این رقم مقاومت بسیار عالی در برابر بیماری‌ها و آفات از خود نشان میدهد.

یکی دیگر از ویژگی‌های این رقم دیرگل بودن آن است. که از سوختن جوانه‌ها در اثر سرمازدگی ناگهانی در فصل بهار میکاهد. گل‌ها در این رقم در اردیبهشت ماه شکوفا میشوند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

محصول‌دهی درختان در دوران بزرگسالی و پس از رسیدن به سن بلوغ به میزان حداکثری خود میرسد. حداکثر عملکرد میوه در هکتار برای درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک؛ بین 7 تا 8.5 تن میباشد. هر درخت گردو قادر به باردهی بین 25 تا 30 کیلوگرم میباشد.

شروع به محصول‌دهی نهال گردو

شروع محصول‌دهی درختان گردو از همان سال اول میباشد. البته محصول‌دهی اقتصادی درختان پس از رسیدن به سن بلوغ از 4 الی 5 سالگی درخت آغاز میشود.

محصول گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک نیز در شهریور ماه قابل برداشت است.

فاصله کاشت نهال گردو

برای کاشت درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک لازم است تا یک فصل پیش از کاشت نهال گردو، چاله‌های کاشت را در فواصل 6 متر از هر طرف در خاک ایجاد نمایید. به این ترتیب درختان در سنین بزرگسالی مانع از دریافت نور خورشید توسط یکدیگر نخواهند شد.

ارتفاع از سطح دریا

برای درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک بین 100 -2800 ارتفاع از سطح دریا میباشد.

درصد چربی

چربی میوه گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک حدود 75 درصد است. از این رو مصرف این میوه در غذاها و خورشت؛ کیک و شیرینی بسیار مناسب است.

شکل گردو

شکل گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک؛ کروی کشیده و تخم مرغی میباشد. پوسته رویی میوه بسیار نازک است و به راحتی با دست میشکند.

حداکثر ارتفاع درخت گردو

درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک ارتفاع نسبتا کوتاهتری دارند. این رقم قادر است در سنین بزرگسالی به ارتفاع 4 الی 5 متر برسد. البته رشد و ارتفاع درختان به نحوه رسیدگی؛ نگهداری؛ آبیاری و سلامتی درختان وابسته است.

نیاز سرمایی نهال گردو

یکی از نیازهای سالیانه اکثر درختان میوه؛ نیاز سرمایی است. اغلب درختان میوه برای آماده سازی و تولید محصول و همچنین بیدار شدن از خواب زمستانه نیاز دارند تا در یک دوره سرمایی ویژه قرار بگیرند. دوره سرمایی ویژه درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک به صورت قرار گیری در دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد به مدت 600 تا 800 ساعت است. این دوره سرمایی هرساله و در فصل پاییز و زمستان پشت سر گذاشته میشود.

سهولت جدا شدن مغز از پوسته چوبی

به علت پوسته چوبی بسیار نازک این رقم؛ پوسته چوبی به راحتی از مغز اصلی میوه جدا میشود.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی بالا از مهم‌ترین مشخصات این رقم ژنوتیپی است. نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک قادر است تا 100 سال پس از رسیدن به سن بلوغ به باردهی حداکثری خود ادامه دهد. محصول‌دهی بسیار عالی و باکیفیت و عمر اقتصادی بالا از مهم‌ترین دلایل خرید نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک شناخته میشود.

رنگ مغز گردو

مغز گردوها در این رقم بسیار خوشمزه و پرچرب و به رنگ سفید روشن میباشد.

وزن گردو

گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک بسیار درشت و سنگین است. به طور میانگین هر 77 عدد از مغز این میوه وزنی معادل 1 کیلوگرم دارد. هر مغز وزنی برابر 8.9 گرم دارد.

مقاومت در برابر آفت

مقاومت درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک در برابر آفات و بیماری‌ها بسیار بالاست. این موضوع به کاهش ریسک‌های احداث باغ گردو کمک میکند.

رقم گرده افشان

برای انجام عملیات گرده افشانی در باغ گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک، نیازی به کاشت رقم گرده زا وجود ندارد.

میزان آبیاری

7 الی 10 روز یکبار آبیاری برای درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک متناسب است. نهال‌های 1 الی 2 ساله نیاز بیشتری به آبیاری دارند.

حجم کل آبیاری بسته به میزان بارندگی در منطقه و شرایط اقلیمی و روش آبیاری بین 1000 تا 7000 متر مکعب در هکتار میباشد.

بهترین روش آبیاری درختان گردو استفاده از روش آبیاری تحت فشار بابلر است.

نحوه خرید اینترنتی نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک

یکی از آسانترین روش‌های خرید نهال گردو؛ خرید اینترنتی نهال گردو میباشد. که امروزه به خصوص پس از همه گیری بیماری کرونا در کشورمان رواج یافته است. در خرید اینترنتی شما میتوانید کلیه مشخصات نهال‌ها را در سایت پالیز به طور کامل مشاهده نمایید.

سپس با تماس رایگان از طریق واتساپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما پس از مشاوره؛ بهترین نهال گردو را برای کاشت در منطقه شما براساس وضعیت آب وهوایی و اقلیمی و ارتفاع از سطح دریای منطقه باغ، به شما معرفی مینمایند.

همچنین شما میتوانید به صورت حضوری و یا تلفنی نیز با ما در تماس باشید.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک

نهالستان پالیز؛ بزرگترین مرکز فروش نهال گردو واقع در شمال غرب کشورمان است. که نهال‌های گردو متناسب برای کاشت در کلیه شهرهای کشورمان را تولید مینماید.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک در نهالستان پالیز بین 110 تا 130 هزار تومان است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک با ما در ارتباط باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *