مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 (سردسیری)

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 (سردسیری)

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 (سردسیری)

کشور سازنده نهال گردو

درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری یک رقم کانادایی است. این رقم امروزه توسط نهالستان پالیز تولید و عرضه میشود.

خصوصیات نهال گردو

یکی از پربارترین و بهترین ارقام گردو در کشورمان؛ نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری است. تاج این رقم در سنین بزرگسالی بسیار بزرگ و گسترده میشود. و قادر است محصولات باکیفیت و در حجم بالا تولید نماید.

این رقم دیرگل است. یعنی میتوان آن را در مناطق سردسیری که زمستان‌های طولانی و سرمای ناگهانی بهاره دارند نیز کاشت.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری پیش از رسیدن به سن بلوغ محصول‌دهی کمتری دارند. این باردهی رفته رفته افزایش میابد. و با رسیدن به سن بلوغ و پس از آن باردهی درختان به میزان حداکثری خود یعنی بین 8 تا 11.5 تن در هکتار میرسد.

شروع به محصول‌دهی نهال گردو

درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری در سال اول پس از کاشت باردهی خود را آغاز میکنند. این باردهی در سن 4 الی 5 سالگی به میزان حداکثری خود میرسد.

گردوهای ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری در اواخر فصل تابستان (شهریور ماه) به طور کامل میرسند.

فاصله کاشت نهال گردو

تاج درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 در دوران بزرگسالی تا 3 متر از هر طرف گسترده است. رعایت فاصله کاشت استاندارد درختان به دریافت نور خورشید و همچنین رشد بهتر درختان کمک میکند. این فاصله کاشت برای درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری 6 متر مربع میباشد.

البته در زمین‌های شیب دار جنوبی به علت سهولت در دریافت نور خورشید؛ شما میتوانید درختان را در فواصل 5 متر مربع از یکدیگر نیز بکارید.

ارتفاع از سطح دریا

درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 یکی از ارقام مناسب برای کاشت در مناطق سردسیری است. این رقم قادر است در 100 – 3000 ارتفاع از سطح دریا به خوبی رشد نموده و به محصول‌دهی حداکثری بپردازد.

درصد چربی

چربی گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری به 75 درصد میرسد. این رقم دارای چربی بالا میباشد. که آن را برای استفاده در غذا، خورشت؛ آجیل و یا مصرف به صورت تازه مناسب مینماید.

شکل گردو

گردوهای ژنوتیپ پالیز سردسیری تیپ 7 شکل ظاهری بیضی کشیده و تخم مرغی دارند.

حداکثر ارتفاع درخت گردو

ارتفاع درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری نسبتا کوتاه بوده و بین 4 تا 5 متر است. ارتفاع کم این درختان به شما در برداشت آسان محصولات کمک میکند.

نیاز سرمایی نهال گردو

اکثر درختان میوه برای بیدار شدن از خواب زمستانه و افزایش مقاومت سرمایی و گرمایی خود نیاز دارند تا در فصل زمستان در یک دوره سرمایی مشخصی قرار بگیرند. این دوره سرمایی برای درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری بین 600 تا 800 ساعت قرار گیری در دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد است.

سهولت جدا شدن مغز از پوسته چوبی

مغز میوه گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری به راحتی از پوسته چوبی آن جدا میشود. این میوه پوسته چوبی نازکی دارد.

عمر اقتصادی

یکی از بالاترین عمرهای اقتصادی در بین درختان گردو متعلق به درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری است. این رقم در صورت سلامتی و آبیاری و کوددهی و سمپاشی به موقع و کافی، قادر است تا بیش از 100 سال به باردهی حداکثری خود بپردازد.

رنگ مغز گردو

مغز میوه‌های گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری به رنگ سفید روشن دیده میشوند.

وزن گردو

گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری وزنی برابر 8.9 گرم دارد. این میوه دارای مغز درشت و پرچرب است. به طور میانگین هر 77 عدد گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری وزنی معادل 1 کیلوگرم دارد.

مقاومت در برابر آفت

درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری مقاومت بسیار عالی در برابر آفات از خود نشان میدهد. البته سمپاشی سالیانه با سم مخصوص برای کلیه نهال‌ها الزامی است.

رقم گرده افشان

درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری برای انجام عمل گرده افشانی نیازی به کاشت رقم گرده زا در باغ ندارد. چرا که گل‌های نر و ماده روی درخت اصلی وجود دارد.

میزان آبیاری

برای آبیاری درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری لازم است تا درختان در دوران بزرگسالی هر 7 تا 10 روز یکبار با توجه به میزان بارندگی در منطقه آبیاری شوند. به این ترتیب حجم کل آبیاری سالیانه درختان بسته به نوع آبیاری به 1000 تا 7000 متر مکعب میرسد.

نهال‌های گردو در سالهای اول و دوم پس از کاشت نیاز به آبیاری بیشتری دارند.

نحوه خرید اینترنتی نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 (سردسیری)

خرید نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری به صورت اینترنتی امکان پذیر است. شما میتوانید با مراجعه به سایت پالیز کلیه ارقام نهال گردو را شناسایی نموده و سپس با توجه به شرایط اقلیمی در منطقه باغ؛ بهترین نهال گردو را برای کاشت در باغ انتخاب نمایید.

جهت ثبت سفارش خرید اینترنتی نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با ما در ارتباط باشید.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 (سردسیری)

یکی از بهترین مراکز فروش نهال گردو در سرتاسر کشورمان؛ نهالستان پالیز است. این مرکز به مدیریت جناب آقای سعید قاسمی با دارا بودن کلیه مجوزهای معتبر از سوی جهادکشاورزی از جمله شناسنامه معتبر؛ گواهینامه رسمی و تاییدیه جهادکشاورزی؛ اقدام به تولید و عرضه و فروش کلیه ارقام نهال گردو مناسب برای کاشت در سرتاسر کشورمان نموده است.

با خرید نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری از نهالستان پالیز؛ کلیه نهال‌ها به همراه گواهی سلامت؛ کارت قرنطینه؛ گواهی عاری از آفات و کارت ضمانت 2 ساله از سوی نهالستان پالیز برای شما ارسال خواهد شد.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری در نهالستان پالیز بین 120 تا 140 هزار تومان میباشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *