مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 دوبارگل

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 دوبارگل

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 دوبارگل

کشور سازنده نهال گردو

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 سردسیری (دوبارگل) برای اولین بار در کشور کانادا تولید و به سرتاسر دنیا معرفی شد.

خصوصیات نهال گردو

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 سردسیری (دوبارگل) یک رقم با تاج بزرگ و گسترده است. این رقم بهترین سازگاری را در مناطق سردسیر از خود نشان میدهد. و به علت دیرگل بودن؛ از ریسک‌های ناشی از سوختن جوانه‌ها در اثر زمستان‌های طولانی و سرمازدگی ناگهانی بهاره میکاهد.

این رقم در اواسط فصل بهار (اواخر فروردین و اوایل بهار) گلدهی خود را آغاز مینماید. این رقم خودسازگار است. و نیازی به کاشت رقم گرده افشان در باغ وجود ندارد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باردهی هر درخت گردو ژنوتیپ پالیز سردسیری (دوبارگل) در دوران بزرگسالی و پس از بلوغ به 30 تا 40 کیلوگرم میرسد. به این ترتیب هرهکتار باغ گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8  بین 8 تا 11 و نیم تن باردهی برای شما به همراه دارد. این رقم یکی از پرمحصول‌ترین درختان گردو سردسیری شناخته میشود.

شروع به محصول‌دهی نهال گردو

درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 سردسیری دوبارگل به سرعت و در همان سال اول پس از کاشت باردهی خود را آغاز مینماید. و با رسیدن به سن 4 تا 5 سالگی به سن بلوغ میرسد.

محصولات گردو تیپ 8 در ماه شهریور آماده برداشت میباشند.

فاصله کاشت نهال گردو

برای رشد بهتر و دریافت نور خورشید کافی لازم است تا درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 سرسیری 2 بارگل را در فواصل منظم 6 متر از یکدیگر بکارید. با رعایت فاصله کاشت استاندارد؛ درختان در دوران بزرگسالی به راحتی نور خورشید (که لازمه انجام عملیات فتوستنز میباشد) را دریافت مینمایند.

ارتفاع از سطح دریا

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 سردسیری با تمامی ارتفاع‌ها از سطح دریا به خوبی سازگار است. به این ترتیب محدودیت ارتفاعی برای این رقم وجود ندارد. 100- 3000 سطح دریا

درصد چربی

یکی از بالاترین چربی میوه گردو؛ متعلق به گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 است. این رقم تا 75 درصد چربی دارد. که یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مصرف در غذا؛ خورشت، سالاد، کیک و شیرینی به شمار میاید.

شکل گردو

میوه گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 سردسیری 2 بار گل؛ به صورت بیضی کشیده بوده و حالت تخم مرغی دارد.

حداکثر ارتفاع درخت گردو

ارتفاع درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 حداکثر به 4 الی 5 متر میرسد. این موضوع به کاهش هزینه‌های نگهداری و برداشت محصولات درختان کمک میکند.

نیاز سرمایی نهال گردو

لازم است تا درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 (سردسیری دوبارگل) در یک دوره سرمایی 600 تا 800 ساعته در دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد؛ در فصل پاییز و زمستان قرار بگیرند. تا بتوانند از خواب زمستانه بیدار شده و در سال جدید به محصول‌دهی بپردازند. همچنین این دوره به افزایش مقاومت سرمایی درختان نیز کمک میکند.

سهولت جدا شدن مغز از پوسته چوبی

به علت پوسته ی بسیار نازکی که گردوهای ژنوتیپ پالیز تیپ 8 دارند؛ مغز میوه به راحتی از پوسته جدا میشود.

عمر اقتصادی

پس از رسیدن به سن بلوغ و آغاز محصول‌دهی حداکثری درختان؛ این رقم قادر است تا 100 سال به باردهی حداکثری بپردازد. عمر اقتصادی بالا و محصول‌دهی بینظیر این رقم از مهم‌ترین دلایل خرید نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 سردسیری (2 بارگل) میباشد.

رنگ مغز گردو

رنگ مغز گردو در این رقم سفید بسیار روشن است.

وزن گردو

گردوهای ژنوتیپ پالیز تیپ 8 سردسیری دوبارگل بسیار درشت و سنگین هستند. مغز خالص این میوه 8.9 گرم وزن دارد. و به طور میانگین هر 77 عدد از گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 سردسیری 2 بارگل 1 کیلوگرم است.

مقاومت در برابر آفت

مقاومت این رقم در برابر آفات بسیار عالی است. البته لازم است برای پیشگیری از حمله ناگهانی آفات و بیماری‌ها؛ درختان را به صورت سالیانه سمپاشی کنید.

رقم گرده افشان

این رقم دارای گل‌های نر و ماده روی پایه اصلی است. به این ترتیب نیاز به کاشت رقم گرده افشان برای این رقم وجود ندارد.

میزان آبیاری

درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 سردسیری 2 بارگل را باید هر 7 الی 10 روز یکبار آبیاری نمایید. هر هکتار باغ این رقم بسته به میزان بارندگی؛ شرایط آب وهوایی و اقلیمی به 1000 تا 7000 متر مکعب آبیاری نیاز دارد.

برای آبیاری منظم و سهولت در انجام عملیات آبیاری بهتر است از آبیاری تحت فشار بابلر استفاده کنید.

نحوه خرید اینترنتی نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 (سردسیری دوبارگل)

برای خرید اینترنتی نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 سردسیری دوبارگل کافیست به سایت پالیز مراجعه نمایید. ما در سایت پالیز کلیه اطلاعات مربوط به انواع ارقام گردو را فراهم نموده ایم. تا شما باغداران محترم براساس شرایط اقلیمی و آب وهوایی باغتان بهترین نهال گردو را خریداری کنید.

خرید نهال گردو در نهالستان پالیز به صورت تلفنی، آنلاین و یا حضوری امکان پذیر است.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 (سردسیری دوبارگل)

نهالستان پالیز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بزرگترین نهالستان در شمال غرب کشورمان است. این مرکز کلیه مجوزهای معتبر و قانونی را از جهادکشاورزی دریافت نموده و با استفاده از تیم متخصص و حرفه ای و با استفاده از بهترین تجهیزات روز کشاورزی؛ به تولید و عرضه و فروش انواع ارقام نهال گردو میپردازد.

برای خرید نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 سردسیری دوبارگل و یا سایر ارقام میوه؛ و یا ارتباط با مشاوران ما به صورت رایگان و 24 ساعته؛ با ما در تماس باشید.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 سردسیری دوبارگل در نهالستان پالیز بین 120 تا 140 هزارتومان میباشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *