مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 سردسیر(کوهستانی)

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 سردسیر(کوهستانی)

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 سردسیر(کوهستانی)

کشور سازنده نهال گردو

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9  یکی از ارقام  نهال گردو کانادایی پالیز میباشد. این رقم محصول کشور کانادا است.

خصوصیات نهال گردو

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 یکی از پرمحصول‌ترین ارقام گردو شناخته میشود. که قادر است در کلیه باغ‌های کشورمان به خوبی رشد نماید. این نهال قادر است با آب وهوای مناطق سردسیری به خوبی سازگار شود. این رقم خیلی دیرگل است. به این ترتیب در مناطقی با سرمای طولانی زمستانه و یا احتمال سرمازدگی در فصل بهار؛ شکوفه‌های گل به خوبی سالم میمانند. و محصول سال نمیسوزد. این رقم علاوه بر دیرگل بودن؛ دیربرگ نیز هست. و مقاومت بسیار عالی در برابر سرما و یخ زدگی از خود نشان میدهد.

نهال‌های گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 قد نیمه افراشته دارند. تاج این رقم در بزرگسالی به پهنای 5/2 متر از هر طرف میرسد. گلدهی این درختان از اواخر فروردین تا اوایل اردیبهشت آغاز میشود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 با باردهی بین 13 تا 16 تن در هکتار پس از رسیدن به سن بلوغ؛ بالاترین باردهی را در بین سایر ارقام گردو به خود اختصاص داده است. این رقم بیش از 2 برابر بیشتر از درخت گردو فرنور و چندلر به بار مینشیند.

شروع به محصول‌دهی نهال گردو

درخت گردو ژنوتیپ پالیز کانادایی یکی از ارقام با بازدهی سریع است. چرا که تنها 1 سال پس از کاشت؛ باردهی خود را در حجم محدود آغاز میکند. سن بلوغ و رسیدن به محصول‌دهی حداکثری در این رقم 4 و 5 سالگی درختان است.

میوه‌های این رقم در اواخر تابستان و ماه شهریور به طور کامل میرسند.

فاصله کاشت نهال گردو

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 تاج بزرگ و گسترده ای دارد. از این رو باید درختان را در فواصل 6 متر مربع از یکدیگر بکارید. البته در زمین‌های شیبدار با شیب متمایل جنوبی میتوان فواصل کاشت را کمی کاهش داد.

ارتفاع از سطح دریا

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 قادر است در تمامی ارتفاع‌ها از سطح دریا به خوبی رشد نماید. شما میتوانید این درختان را در مناطق ساحلی با ارتفاع 100 و یا در مناطق کوهستانی با ارتفاع 3000 متر از سطح دریا و حتی بیشتر بکارید.

درصد چربی

چربی میوه گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 بسیار بالاست. این میوه با 75 درصد چربی مناسب برای مصرف در غذا و خورشت؛ کیک و شیرینی و انواع سالاد و دسر است.

شکل گردو

گردوهای ژنوتیپ پالیز تیپ 9 به شکل تخم مرغی و بیضی هستند.

درخت گردوی تیپ 9 کانادایی

حداکثر ارتفاع درخت گردو

درخت گردو پالیز کانادایی تیپ 9 در زمان بلوغ و بزرگسالی قادر است تا ارتفاع 4 تا 5 متر رشد نماید. این رقم نسبتا کوتاه قد است. که عملیات برداشت محصولات را توسط باغداران محترم آسان‌تر میکند.

نیاز سرمایی نهال گردو

درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 برای بیدار شدن از خواب زمستانه نیاز دارد بین 600 تا 800 ساعت در دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد قرار بگیرد. این نیاز سرمایی در فصل پاییز و زمستان برطرف شده و باعث افزایش مقاومت سرمایی و گرمایی نهال‌ها نیز خواهد شد.

سهولت جدا شدن مغز از پوسته چوبی

پوسته گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 بسیار نازک و کاغذی است. و این موضوع باعث میشود؛ تا پوسته چوبی به راحتی از مغز جدا شود.

عمر اقتصادی

یکی از بالاترین عمرهای اقتصادی در بین درختان گردو، متعلق به نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 است. این رقم در صورت سلامتی و فراهم سازی نیاز درختان از جمله آبیاری و کوددهی و سمپاشی مرتب و کافی؛ قادر است تا بیش از 100 سال به محصول‌دهی باکیفیت بپردازد.

رنگ مغز گردو

مغز گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 به رنگ سفید روشن و بسیار خوشمزه و چرب است.

وزن گردو

این میوه درشت و سنگین وزن بوده و هر یک کیلو گردو کانادایی پالیز 750 گرم مغز سفید برای شما به همراه دارد. هر مغز گردو به همراه پوسته چوبی وزنی برابر 15 گرم دارد. وزن خالص مغز گردو پالیز کانادایی، 8.9 گرم است. هر 77 عدد گردو وزنی معادل 1 کیلوگرم دارد.

مقاومت در برابر آفت

درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 بالاترین مقاومت را در برابر آفات و بیماری‌ها از خود نشان میدهد. همانطور که میدانید سمپاشی سالیانه، از درختان در برابر حمله ناگهانی آفات و بیماری‌ها محافظت مینماید.

رقم گرده افشان

درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 خود گرده زا است. یعنی گل‌های نر و ماده روی رقم اصلی وجود دارد. بنابراین نیازی به کاشت رقم گرده زا برای سهولت در عملیات گرده افشانی در این رقم وجود ندارد.

گردوی پالیز تیپ 9

میزان آبیاری

به طور کلی هر 7 تا 10 روز یکبار در فصل گرم و فصل رشد، درختان را آبیاری نمایید. حجم کل آبیاری درختان گردو ژنوتیپ پالیز کانادایی؛ با توجه به روش آبیاری بین 1000 تا 7000 متر مکعب میباشد. بیشترین آن متعلق به آبیاری غرقابی و کمترین آن متعلق به آبیاری تحت فشار است.

نحوه خرید اینترنتی نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9

خرید اینترنتی نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 به آسانی و تنها با یک کلیک انجام میشود. شما میتوانید با مراجعه به سایت پالیز کلیه ارقام نهال گردو را مشاهده نموده و براساس شرایط اقلیمی منطقه خودتان؛ بهترین نهال گردو را برای باغ خود انتخاب کنید. برای ثبت سفارش خرید نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 و یا سایر ارقام نهال گردو؛ کافیست از طریق واتساپ، تماس تلفنی و یا حضوری با ما در دفتر مرکزی نهالستان پالیز تماس بگیرید.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9

نهالستان پالیز بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشورمان است. این نهالستان با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی؛ دارای کلیه مدارک معتبر و رسمی از جهاد کشاورزی؛ از جمله گواهینامه رسمی؛ تاییدیه جهادکشاورزی، شناسنامه معتبر میباشد.

پس از خرید نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9، سفارش شما در زمان تعیین شده به همراه کارت سلامت نهال، گارانتی معتبر و 2 ساله از سوی نهالستان پالیز، گواهی عاری از آفات، کارت قرنطینه برای شما باغداران محترم ارسال خواهد شد.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 در نهالستان پالیز بین 130 تا 150 هزار تومان میباشد.

نظرات کاربران

یک پاسخ به “نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 سردسیر(کوهستانی)”

  1. شرکت تامین مواد اولیه فولاد سازی گفت:

    مطلب بسیار مفیدی بود.
    با تشکر از سایت خوب شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *