مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو پکان

نهال گردو پکان

نهال گردو پکان

کشور سازنده نهال

با توجه به نام این رقم خواهید دریافت که خواستگاه ابتدایی نهال گردو پکان آمریکایی کشور آمریکا است. البته لازم است بدانید که این رقم با کیفیت بالا و انجام اصلاحات لازم در نهالستان پالیز کاشته میشود.

خصوصیات نهال گردو

از خصوصیات درخت گردو پکان آمریکایی میتوان گفت که میوه این رقم هسته سخت میانی ندارد. یعنی بیشتر وزن آن را مغز گردو تشکیل میدهد.

در هر ساقه قادر به تولید بین 4 تا 16 عدد گردو است. چربی موجود در میوه این رقم تا 2 برابر بیشتر از برخی از ارقام گردو است.

این رقم در آب وهوای معتدل و نیمه خشک بهترین عملکرد را دارد. ارتفاع بلند درختان یکی از مهم‌ترین مشخصات ظاهری درختان گردو پکان آمریکایی است. البته درختان در کشورمان کمتر به ارتفاع حداکثری خود دست میابند. علاوه بر میوه باکیفیت و پرطرفداری که دارد، از فروش چوب تنه، شاخه و برگ‌های آن نیز میتوان برای درآمدزایی بهره برد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

نهال‍‌های گردوی گرمسیری اغلب عملکرد ضعیف‌تری دارند. اما نهال گردو پکان آمریکایی یک رقم گرمسیری با محصول‌دهی بسیار عالی است. این درختان قادرند در هکتار تا 5 تن باردهی سالیانه به همراه داشته باشند.

شروع به محصول‌دهی

درختان معمولا در سال سوم پس از کاشت باردهی خود را آغاز میکنند. اما برای رسیدن به محصول‌دهی حداکثری درختان 5 سال زمان مورد نیاز است.

فاصله کاشت نهال گردو

به علت دریافت مناسب نور خورشید در مناطق گرمسیر جنوبی؛ فاصله کاشت درختان گردو پکان آمریکایی  10 * 10 متر است. رعایت فاصله کاشت درختان، باعث افزایش بهره‌وری و محصول‌دهی آنها خواهد شد.

ارتفاع از سطح دریا

درخت گردو پکان آمریکایی در بازه ارتفاعی بین 100 تا 2500 متر به خوبی رشد میکند. این مورد نشان میدهد که این رقم علاوه بر رشد عالی در مناطق مسطح؛ در مناطق کوهستانی نیز به خوبی رشد میکند. قدرت رشد این رقم متوسط است.

درصد چربی

چربی بالای مغز این میوه تا 75 درصد میباشد.

شکل گردو

گردو پکان آمریکایی به شکل بیضی کشیده است. این رقم کشیده ترین میوه‌ها را دارد. پوسته چوبی میوه‌ها ضخامت زیادی ندارد. و به آسانی جدا میشود.

درخت گردو گرمسیری

حداکثر ارتفاع درخت گردو

رشد درخت گردو پکان آمریکایی سریع است. ارتفاع این رقم در 10 سالگی به 5 متر میرسد. در زمان رشد و بزرگسالی ارتفاع این رقم بین 20 تا 40 متر است.

نیاز سرمایی نهال

از آنجایی که نهال گردو آمریکایی یک رقم گرمسیری است. بنابراین نیاز سرمایی کمی دارد. به طور کلی درخت گردو پکان آمریکایی نیاز دارد تا 1500 ساعت در معرض دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد قرار بگیرد. به این ترتیب درختان از خواب زمستانه خود بیدار میشوند. همچنین تحمل گرمایی و سرمایی آنها نیز افزایش میابد. معمولا این نیاز درختان در فصل پاییز و یا زمستان برطرف میشود.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

پوسته چوبی این رقم نسبتا نازک است و به راحتی از مغز جدا میشود.

عمر اقتصادی درخت گردو

درخت گردو پکان آمریکایی بسیار قدرتمند بوده و در صورت حفظ سلامتی درختان قادرند تا 100 سال به باردهی حداکثری خود ادامه دهند.

رنگ مغز گردو

میوه‌های گردو پکان آمریکایی بسیار درشت و مغذی هستند. مغز این میوه به رنگ زرد مایل به طلایی است.

وزن گردو

یکی از درشت ترین گردوها در کشورمان؛ رقم گردو پکان آمریکایی است. این رقم میوه‌هایی با وزن 16 گرم دارد. که 7.1 گرم از آن؛ وزن خالص مغز است.

مقاومت در برابر آفت

این رقم یکی از ارقام قدرتمند گردو در کشورمان است که در برابر آفات مقاومت بسیار بالایی دارد.

 رقم گرده افشان

برای بهبود در عملیات گرده افشانی درختان گردو پکان آمریکایی؛ از رقم گرده‌زای فرانکت فرانسوی استفاده میشود. نسبت رقم اصلی به رقم گرده‌زا 10 به 2 است. یعنی باید به ازای هر 10 اصله از رقم گردو پکان آمریکایی در هر ردیف 2 اصله رقم گردوی فرانکت فرانسوی بکارید.

میزان آبیاری نهال

این رقم گرمسیری بوده و تحمل خشکی بسیار مناسبی دارد. آبیاری این رقم نسبتا کمتر از سایر ارقام گردو است. به طور متوسط درختان را در فصل بهار هر 10 تا 15 روز یکبار و در فصل تابستان هر 7 روز یکبار آبیاری کنید. در فصل پاییز اگر بارندگی به میزان کافی باشد میتوانید آبیاری را کاهش داده و یا متوقف کنید. در فصل زمستان درختان در خواب زمستانه قرار داشته و نیاز کمتری به آبیاری دارند.

نهال گردوی پکان

دستورالعمل خرید اینترنتی نهال گردو پکان آمریکایی

خرید آنلاین نهال گردو یکی از آسانترین روش‌های خرید نهال میباشد. که شما باغداران محترم میتوانید با صرف کمترین زمان و هزینه؛ بهترین نهال‌های گردو را درب باغ خود تحویل بگیرید. برای این کار ابتدا به سایت ما (سایت رسمی نهالستان پالیز) مراجعه نموده و با مطالعه بخش اطلاعات محصول کلیه نهال‌های مناسب برای باغتان را شناسایی کنید. سپس به صورت رایگان از طریق واتساپ و یا تلفن؛ با مشاوران ما تماس بگیرید. کارشناسان ما در نهالستان پالیز با توجه به شرایط اقلیمی و آب وهوایی در منطقه باغتان؛ بهترین نهال گردو را به شما معرفی میکنند. در مرحله آخر شما میتوانید درخواست خرید نهال گردوی خود را ثبت نمایید.

قیمت نهال گردو پکان آمریکایی

قیمت نهال گردو پکان آمریکایی بین 90 تا 110 هزار تومان است. برای خرید نهال گردو پکان آمریکایی شما باغداران محترم میتوانید به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری با ما در نهالستان بزرگ و تخصصی پالیز در ارتباط باشید. نهالستان پالیز بزرگترین تولید کننده نهال‌های گردو در شمال غرب کشورمان است. این مرکز با استفاده از دانش به روز کشاورزی اقدام به تولید نهال گردوی مناسب برای تمامی نقاط کشورمان نموده است. یعنی شما در هر شهری که هستید میتوانید با ما در دفتر مرکزی نهالستان پالیز تماس بگیرید. نهال‌ها در نهال فروشی پالیز به همراه ضمانتنامه کتبی 2 ساله؛ کارت سلامت؛ تاییدیه جهاد کشاورزی و کارت عاری از آفات با استفاده از وسایل حمل و نقل باری مناسب به سرتاسر نقاط کشورمان ارسال میشوند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *