مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان

کشور سازنده نهال

کشور سازنده و یا همان خواستگاه نهال گردو تویسرکان برای اولین بار، کشور ایران است.

خصوصیات نهال گردو

نهال گردو تویسرکان محصول کشور ایران است. این رقم قادر است بین 40 تا 50 سال پس از رسیدن به سن بلوغ، به محصول‌دهی حداکثری خود تا 10 تن در هکتار ادامه دهد. میوه‌های آن بسیار درشت و به همراه پوسته چوبیشان وزنی برابر 16 گرم دارند. این درختان قدرتمند در برابر گرما و خشکی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان میدهند. میوه‌های آنها درصد چربی بالایی دارد. اما باید بدانید این چربی برای انسان مفید است. درختانی با قدرت رویشی بالا دارند. و به طور کلی بهترین نهال گردو در کشورمان به حساب میایند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درختان گردو تویسرکان پس از رسیدن به سن بلوغ در سال قادر به محصول‌دهی تا 6 تن در هکتار میباشند. این محصول‌دهی بسیار عالی در کنار کیفیت بالای محصولات؛ سودآوری بسیار مناسبی را برای باغداران محترم به همراه خواهد داشت.

شروع به محصول‌دهی نهال گردو

نهال گردو تویسرکان در سالهای اولیه پس از کاشت باردهی را آغاز مینماید. اما این باردهی به علت کیفیت نسبتا کمتر و حجم پایین تر آنها، برای عرضه در بازار مناسب نیستند. از این رو باید تا سن بلوغ نهال صبر نمایید. سن بلوغ و یا همان شروع به محصول‌دهی حداکثری در درختان گردو تویسرکان بین 5 تا 7 سال است.

فاصله کاشت نهال گردو

درخت گردو تویسرکان شاخه و برگ گسترده دارد. به این دلیل هنگام کاشت نهال باید دقت کنید که شاخه و برگ درختان پس از رشد؛ به خوبی بتوانند نور خورشید و اکسیژن را از هوا دریافت کنند. توصیه میکنیم الگوی کاشت در باغ به فاصله 6 در 7 متر باشد. به این ترتیب درختان به خوبی میتوانند از منابع موجود در هوا و خاک بهره ببرند.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریا یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که هنگام خرید نهال گردو تویسرکان باید به آن توجه شود. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای نهال‌های گردو تویسرکان بین 800 تا 2500 متر میباشد. این رقم برای کاشت در مناطق سردسیری نیز مناسب است.

درصد چربی

میوه درخت تویسرکان؛ درصد چربی بالایی دارد. اما این روغن برای بدن انسان بی ضرر است. حتی در مواردی برای پیشگیری و یا درمان برخی از بیماری‌ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

درخت گردوی محلی

شکل گردو

میوه گردو تویسرکان بیضی شکل است. پوسته ی آن نیز دارای ضخامت کمی بوده و به راحتی با دست میشکند.

حداکثر ارتفاع درخت گردو

ارتفاع درختان گردو بسیار زیاد و تا 20 متر است. البته در شرایط آب وهوایی در کشورمان درختان کمتر به حداکثر ارتفاع خود دست میابند.

نیاز سرمایی نهال گردو

درخت گردو تویسرکان برای بیدار شدن از خواب زمستانه خود نیاز دارد تا بین 100 تا 700 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار بگیرد. به این ترتیب علاوه بر رفع نیاز سرمایی درختان؛ قدرت رشد و محصول‌دهی و همچنین تحمل سرمایی و گرمایی آنها رشد چشمگیری خواهد داشت.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

جداسازی مغز گردو تویسرکان بسیار آسان است.

عمر اقتصادی

درختان گردو تویسرکان پس از رسیدن به سن بلوغ قادرند بین 40 تا 50 سال به محصول‌دهی حداکثری خود ادامه دهند. رسیدن به عمر اقتصادی حداکثری درختان به شرایط اقلیمی؛ آب وهوایی و از همه مهم تر شرایط نگهداری و آبیاری منظم درختان وابسته است.

رنگ مغز گردو

مغز گردو در این رقم به رنگ روشن و بسیار باکیفیت و خوشمزه است.

وزن گردو

میوه گردو تویسرکان به همراه پوسته چوبی تا 16 گرم وزن دارد.

مقاومت در برابر آفت

با توجه به اینکه درختان گردو تویسرکان در برابر آفات و بیماری‌ها مقاومت مطلوبی را از خود نشان میدهند. سمپاشی سالیانه برای درختان کافی است.

 رقم گرده افشان

وجود رقم گرده زا در باغ به افزایش محصول‌دهی درختان کمک میکند. از این رو باید به ازای هر 10 اصله از رقم گردو تویسرکان؛ 1 اصله نهال گردو فرانکت و یا فرنت در باغ کاشته شود.

میزان آبیاری نهال گردو

درخت گردو تویسرکان در برابر خشکی مقاومت مناسبی دارد. اما برای افزایش محصول‌دهی و همچنین حفظ سلامتی درختان لازم است تا هر 7 الی 10 روز یکبار درختان باغ خود را آبیاری نماییم. در سال اول کاشت درختان به آبیاری بیشتری نیاز دارند. چرا که ریشه درختان به طور کامل رشد ننموده و قادر به جذب آب از لایه‌های عمیق تر خاک نیست.

برای آبیاری منظم و کافی توصیه میکنیم؛ از روش آبیاری تحت فشار قطره ای استفاده نمایید.

بهترین نهال گردو تویسرکان

نحوه خرید آنلاین نهال گردو تویسرکان

برای خرید آنلاین نهال گردو تویسرکان کافیست به سایت ما (نهالستان پالیز) مراجعه کنید. شما میتوانید کلیه اطلاعات مربوط به انواع ارقام نهال گردو را در سایت مشاهده نموده و پس از انتخاب بهترین نهال گردو برای باغتان به صورت رایگان (از طریق واتساپ یا تماس تلفنی) با ما تماس بگیرید. مشاوران ما همه روزه و به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما باغداران محترم و ارائه مشاوره پیش و پس از خرید نهال گردو میباشند. تا شما بتوانید بهترین نهال گردو را برای باغ خود تهیه نموده و در باغ بکارید. امکان تماس با مشاوران ما به صورت رایگان و از طریق واتساپ فراهم شده است.

قیمت نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان یکی از بهترین ارقام گردو در کشورمان به خصوص در مناطق سردسیری است. این رقم سازگاری پذیری و محصول‌دهی بسیار عالی در باغ خواهد داشت. به این ترتیب سودآوری بالا از باغ را برای شما باغداران به ارمغان خواهد آورد. خرید نهال گردو تویسرکان از بهترین و بزرگترین نهالستان کشور، نهالستان پالیز امکان پذیر است. نهالستان پالیز با دریافت مجوزهای معتبر و رسمی از جهادکشاورزی و دارا بودن گواهینامه معتبر، اقدام به تولید و پرورش و فروش انواع ارقام نهال گردو نموده است. نهال‌های تولید شده در این مرکز در تمامی شهرهای کشور به خوبی رشد میکنند. بنابراین برای خرید نهال گردو در سرتاسر کشورمان، شما باغداران محترم میتوانید با ما تماس بگیرید.

قیمت نهال گردو تویسرکان بین 50 تا 80 هزار تومان میباشد.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *