مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو وینا

نهال گردو وینا

نهال گردو وینا

کشور سازنده نهال

کشور سازنده و خواستگاه اولیه نهال گردو وینا، کشور آمریکا است. این رقم برای اولین بار در منطقه Vinac در شمال آمریکا کاشته شد. نهالستان پالیز با انجام اصلاحات روی نهال‌ها؛ این رقم را مناسب برای کاشت در برخی از شهرهای کشورمان نموده است.

خصوصیات نهال گردو

از خصوصیات نهال گردو وینا میتوان به قدرت رشد متوسط و قوی درختان اشاره نمود. شاخه و برگ درختان به صورت گسترده و باز رشد میکنند. از این رو هرساله نیازمند هرس و رسیدگی میباشند. جوانه‌های بارده اغلب در 80 و 90 درصد شاخه‌های جانبی رشد میکنند. باردهی آن منظم است.

این رقم متوسط گل بوده و در اوایل اسفند ماه گلدهی خود را آغاز میکند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درخت گردو وینای آمریکایی در صورت کاشت در ارتفاع از سطح دریای مناسب و فراهم سازی شرایط مطلوب برای رشد، قادر است بین 3 تا 3.5 تن باردهی در هکتار به همراه داشته باشد.

شروع به محصول‌دهی

نهال گردو وینا بسیار زود بازده است. باردهی درختان از سال اول آغاز میشود.

نکته: لازم است بدانید درختان گردو وینا در سالهای اولیه پس از کاشت باردهی خود را آغاز میکنند. اما این باردهی بسیار کم و با کیفیت پایین است. عملکرد درختان هرساله بهبود یافته و با رسیدن به سن بلوغ به میزان حداکثری خود میرسد.

فاصله کاشت نهال گردو

برای آنکه باغی پربار و سالم داشته باشید. لازم است تا نکاتی را پیش از کاشت نهال گردو در باغ رعایت کنید. یکی از این موارد؛ رعایت فاصله کاشت درختان است. گودال‌های کاشت نهال گردو را یک فصل پیشتر از کاشت؛ و پس از اصلاح خاک؛ باید در فواصل منظم ایجاد نمایید.

گودال کاشت به قطر و عمق نیم متر و در فواصل 7 تا 8 متر مربع از هر طرف باید در خاک ایجاد شود. به این ترتیب برای هر هکتار باغ گردو به 100 تا 200 اصله نهال گردو وینا نیاز دارید.

وجود این فاصله به درختان کمک میکند تا پس از رشد کامل؛ مزاحمتی در دریافت نور خورشید توسط یکدیگر نداشته باشند.

ارتفاع از سطح دریا

درخت گردو وینا در مناطقی با ارتفاع از سطح دریای کمتر؛ رشد بهتری دارد. از این رو به شما توصیه میکنیم برای افزایش عملکرد درختان؛ این رقم را در مناطق با ارتفاع بین 100 تا 800 متر بکارید.

رعایت این مورد به افزایش محصول‌دهی و پیشگیری از سوختن جوانه‌ها و درختان کمک مینماید. درختانی که در ارتفاع بیش از 800 متر کاشته شوند؛ عملکرد آنها کاهش یافته و 2 تا 3 سال پس از کاشت به طور کامل میسوزند.

درصد چربی

چربی مغز میوه گردو وینا کم و حدود 30 درصد است. این میوه بسیار پرخاصیت بوده و در مصارفی همچون سالاد، غذا، دسر؛ کیک و شیرینی و… استفاده میشود.

شکل گردو

گردو وینا به شکل کشیده مایل به بیضی بوده و پوسته چوبی آن بسیار نازک و کاغذی است.

حداکثر ارتفاع درخت گردو

ارتفاع مناسب درختان؛ عملیات برداشت محصول را آسان تر مینماید. درختان گردو وینا قادرند تا ارتفاع 4 متری رشد کنند. ارتفاع این رقم متوسط میباشد. همچنین شما باغداران محترم میتوانید با استفاده از روش‌های هرس فرم دهی، ارتفاع درختان را کنترل نمایید.

نیاز سرمایی نهال

برای درختان گردو وینا لازم است تا هرساله در یک دوره‌ی سرمایی 600 تا 800 ساعته در دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد قرار بگیرند. دوره سرمایی معمولا در فصل پاییز و زمستان انجام میگیرد. از این رو شما باید نهال را در شهرهایی بکارید که دارای زمستان‌های سرد هستند. تا دوره سرمایی درختان به خوبی تکمیل شود.

پس از پایان دوره سرمایی درختان از خواب زمستانه بیدار شده و تحمل سرمایی آنها تا 21- درجه سانتیگراد بهبود میابد.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

همانطور که گفته شد؛ پوسته چوبی رویی میوه گردو وینا بسیار نازک و کاغذی است. از این رو به راحتی از مغز آن جدا میشود.

عمر اقتصادی درخت گردو

درخت گردو وینا عمر اقتصادی بسیار بالایی دارد. این رقم در صورت کاشت در ارتفاع ذکر شده و آب وهوای مناسب؛ همچنین نگهداری و رسیدگی و آبیاری منظم و حفظ سلامتی درختان؛ قادر است تا 100 سال به محصول‌دهی حداکثری خود ادامه دهد.

پس از این دوره، درختان وارد دوره کهنسالی خود میشوند. در دوره کهنسالی عملکرد درختان رفته رفته کاهش یافته و سپس متوقف میشود. لازم است درختان کهنسال را از باغ بریده و نهال گردوی جدیدی بکارید.

رنگ مغز گردو

مغز گردو وینا به رنگ قهوه‌ای روشن میباشد.

وزن گردو

مغز گردو وینا 48 درصد از وزن کل میوه را به خود اختصاص داده است. وزن این مغز به طور متوسط تا 6 گرم میباشد.

مقاومت در برابر آفت

درخت گردو وینا در برابر آفات و بیماری‌های مختلف بسیار حساس است. از این رو باید با روش‌های سمپاشی مخصوص از حمله آفات و گسترش بیماری‌ها پیشگیری نمایید. از مهم ترین آفات درخت گردو وینا میتوان به کرم کدو؛ کرم سیب، کرم به؛ مگس پوست گردو؛ شته گردو؛ کنه گال زگیلی و کرم خراط اشاره نمود.

 رقم گرده افشان

درختان برای انجام عملیات گرده افشانی نیاز به قرارگیری در نزدیکی یک رقم گرده زا دارند. که گلهای آنها با یکدیگر سازگاری داشته باشد. از طرفی زمان باز شدن گلها و انجام عمل گرده افشانی در آنها همزمان باشد. بهترین رقم گرده افشان برای نهال گردو وینا، نهال گردو چندلر، نهال گردو هاوارد است. این رقم را باید با نسبت 10 به 1 در هر ردیف بین درختان گردو وینا بکارید.

میزان آبیاری نهال

این رقم در برابر خشکی تحمل متوسطی دارد. از این رو باید درختان باغتان را به صورت مرتب آبیاری نمایید.

آبیاری درختان به صورت فصلی و با توجه به سن نهال انجام میشود. به طور مثال درختان گردو 1 ساله نیاز به آبیاری بیشتری دارند. چراکه ریشه درختان هنوز به طور کامل رشد ننموده و کوتاه است. و نمیتواند آب را از اعماق زمین جذب کند.

در سنین بزرگسالی نیاز درختان به آبیاری در فصل تابستان بیشتر است. در این فصل به علت کمبود بارندگی و گرمای هوا؛ درختان نیاز دارند تا هر 7 روز یکبار آبیاری شوند.در فصل بهار که فصل رشد درختان است. آنها را هر 10 روز یکبار آبیاری نمایید.

برای آبیاری منظم و مقرون به صرفه درختان؛ بهتر است از روش آبیاری تحت فشار استفاده نمایید.

دستورالعمل خرید اینترنتی نهال گردو وینا

نهال گردو وینا یکی از ارقام نهال گردو مورد علاقه باغداران است. برای خرید آنلاین نهال گردو وینا روش‌های متفاوتی وجود دارد. اولین راه مراجعه به سایت پالیز میباشد. ما در سایت پالیز کلیه اطلاعات مربوط به انواع ارقام نهال گردو را جمع آوری نموده ایم. شما میتوانید به سایت ما مراجعه نموده و پس از مشاهده و مقایسه ارقام نهال گردو؛ بهترین نهال گردو متناسب برای باغتان را خریداری کنید.

روش دوم ارتباط آنلاین از طریق شبکه‌های اجتماعی است. شما میتوانید به صورت رایگان و از طریق واتساپ با ما تماس بگیرید.

امکان خرید نهال گردو وینا از طریق تماس تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری نیز وجود دارد.

قیمت نهال گردو وینا

قیمت نهال گردو وینا در نهالستان بزرگ پالیز بین 80 تا 240 هزارتومان میباشد. قیمت نهال گردو براساس سن و پایه نهال و نوع رقم مشخص خواهد شد.

نهالستان پالیز، بزرگترین و تخصصی‌ترین نهالستان گردو است. که با دریافت مدارک معتبر و رسمی از جمله شناسنامه معتبر؛ گواهینامه رسمی؛ تاییدیه جهاد کشاورزی و… بیش از نیم قرن است، که به تولید و پرورش و فروش نهال گردو به سرتاسر کشور میپردازد.

نهال‌های تولید شده در این نهالستان، همگی دارای مجوزهای رسمی از جمله گواهی سلامت و عاری از آفات؛ گواهی جهاد کشاورزی، کارت قرنطینه میباشند. و کلیه نهال‌ها دارای کارت گارانتی 2 ساله از سوی نهالستان تخصصی پالیز هستند.

برای ثبت سفارش خرید و یا پیش خرید نهال درخت گردو وینا؛ با ما به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری در ارتباط باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *