توزیع و عرضه نهال گردو در اراک برای توسعه باغ های گردو از انواع ارقام گردو مرغوب و پر بازده انجام می گیرد. شما می توانید برای احداث باغ گردو در یکی از مناطق شهرستان اراک، بهترین ارقام نهال گردو را تهیه کنید.

این که کدام یک از نهال های گردو برای شما مناسب تر هستند، یا قیمت خرید نهال گردو چقدر است، به این بستگی دارد که چه موقع برای این کار اقدام کنید. بهترین نهالستان مرکزی مجوزدار اراک با امکانات کامل انواع ارقام نهال گردو را ارائه می دهد.

انتخاب نهال گردو پیوندی اراک، نهال گردو چندلر، نهال گردو تویسرکان یا سایر ارقام نهال های گردو و حتی نهال میوه که می توانید در اراک بکارید، به شرایط باغ شما بستگی دارد. مشاوره خرید نهال گردو در اراک را می‌توانید از بزرگ ترین نهالستان گردو و نهال فروشی اراک دریافت کنید.

برای خرید نهال عمده و خرده در اراک یا مشاوره کاشت نهال گردو، خرید نهال میوه و شرایط مراقبت از نهال ها باید تصمیم گیری دقیق تری داشته باشید. به این ترتیب در این متن به طور اجمالی، به 6 تا از بهترین نهال های گردو که می توانید در اراک بکارید، اشاره می‌کنیم. در ادامه ارقام نهال میوه که در اراک باردهی خوبی دارند را نیز معرفی خواهیم کرد.

معرفی 6 مورد از بهترین انواع نهال گردو برای کاشت در اراک

در ادامه به معرفی اجمالی هر یک از این نهال ها می پردازیم:

نهال گردو پالیز کانادایی

برای خرید انواع نهال گردو در اراک باید به آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی اراک مراجعه کنید. از گونه‌هایی که در این نهالستان ارائه می شود، نهال گردو پالیز کانادایی نام دارد. برای شرایط سردسیری کوهستانی و آب و هوای معتدل، این نوع ارقام نهال گردو، بهترین انتخاب است. نهال گردو کانادایی پالیز دارای عمر اقتصادی بیشتر از ۱۰۰ سال است؛ باردهی خوب دارد و علاوه بر تولید میوه های مرغوب، از پوست درخت گردو هم می توانید با اهداف تجاری استفاده کنید.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر، یکی از بهترین ارقام نهال گردو در اراک است که بازدهی عالی دارد. این نهال گردو در شرایط سردسیر به خوبی رشد می کند؛ نسبت به بیماری ها و آفت های درخت گردو مقاوم است و عمر اقتصادی آن تا حداکثر ۲۰۰ سال می رسد. اگر به سودآوری بالا فکر می ‌کنید، می‌ توانید نهال گردو ژنوتیپ برتر را از نهالستان معتبر اراک با کیفیت بالا خریداری کنید. این نهال گردو در مناطقی با ارتفاع حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا به خوبی رشد می کند.

نهال گردو چندلر

یکی دیگر از انواع نهال گردو در اراک برای کاشت، نهال گردو چندلر نام دارد. پر بازده بودن گردو چندلر باعث شده که این نهال، انتخاب اول باغداران باشد. مغز گردو هایی که توسط نهال گردو چندلر تولید می شوند، وزن بالایی داشته، ارزش غذایی بسیار عالی ارائه می دهد و طعم خوبی دارند. نهال گردو چندلر از گونه های مرغوب برای کاشت در اراک محسوب می شود.

نهال گردو تویسرکان

یکی دیگر از مهم ترین نهال گردو در اراک، نهال گردو تویسرکان نام دارد. طول عمر اقتصادی این نوع نهال بیشتر از ۷۰ و ۸۰ سال معرفی شده است. اگر بخواهیم در کنار نهال گردو چندلر و نهال گردو اصلاح شده، بهترین نهال را برای باردهی بیشتر معرفی کنیم، همین نهال گردو تویسرکان خواهد بود. می توانید این نهال گردو را در شرایط کوهستانی سردسیر و آب و هوای خنک در اراک بکارید. مغز گردو تولید شده توسط این نوع نهال بسیار خوشمزه و با کیفیت است.

نهال گردو فرنور

یکی از بهترین نهال های گردو برای کاشت در اراک، نهال گردو فرنور نام دارد. این نهال گردو به شرایط سردسیر و بیماری های درخت گردو و برخی آفت ها مقاوم است، بنابراین شرایط اقلیمی اراک را بهتر تحمل می کند. به ویژه اینکه می توانید برای باغ های گردو که در ارتفاعات یا شرایط کوهستانی وجود دارند، از نهال گردو فرنور استفاده کنید.

نهال گردو اسرائیلی 

نهال گردو اسرائیلی برای کاشت در اراک، یک انتخاب خوب است. این نوع نهال گردو در ارتفاع حداکثر ۲۰۰۰ متر از سطح دریا به خوبی رشد می کند. می توانید با کاشت نهال گردو در اراک از این نوع ارقام نهال گردو، در هر هکتار، حدود ۸ تن گردوی مرغوب برداشت کنید. طول عمر اقتصادی نهال گردو اسرائیلی حدود ۸۰ سال است، بنابراین یک انتخاب مقرون به صرفه محسوب می شود.

بهترین درختان میوه برای کاشت در اراک کدام اند؟

برای خرید نهال میوه در اراک می توانید از طریق نهالستان مرکزی مجوزدار اراک اقدام کنید. علاوه بر اینکه خرید نهال گردو در اراک با قیمت مناسب ارائه می شود، مشاوران نهالستان پالیز به شما کمک می کنند بهترین نهال میوه را هم خریداری کنید. با مراجعه به آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین اراک، هر دو ارقام نهال میوه و نهال گردو را می توانید به صورت غیرحضوری سفارش دهید.

شرایط آب و هوایی اراک

شرایط آب و هوایی و اقلیمی اراک، تقریباً کوهستانی و معتدل است. شهرستان اراک در منطقه‌ای واقع شده که از یک طرف با کوهستان البرز و از طرف دیگر با رشته کوه های زاگرس احاطه شده است. در اراک، هم مناطق کوهپایه ای را می توانید پیدا کنید، هم کوهستان های سرد و هم مناطق جلگه ‌ای؛ بنابراین باغ گردو می تواند در شرایط مختلفی قرار داشته باشند.

شرایط آب و هوایی اراک در فصل های مختلف، متفاوت است. مثلاً در سردترین شرایط در زمستان، دمای این منطقه به ۲۵ درجه سانتی گراد زیر صفر هم می رسد. در تابستان، زمانی که هوا بسیار گرم است، دمای هوا تا ۴۰ درجه سانتیگراد هم افزایش خواهد داشت. وجود برخی رودخانه ها و آبشارها و کوه های بلند در اطراف شهرستان اراک باعث شده رطوبت مناسبی در این منطقه وجود داشته باشد.

وضعیت ذخایر آبی اراک

همان طور که ملاحظه کردید، اراک، ذخایر آبی و منابع طبیعی برای تامین آب بسیار را دارد. بارندگی در فصل زمستان در این منطقه بسیار اتفاق می‌افتد. از طرف دیگر، وجود برخی کوهستان ها باعث شده که چشمه ها و رودخانه ها در زمین های اطراف جاری شود. اراک دارای چندین قنات است که آنها هم جزو منابع تامین آب محسوب می شوند، اما خشکسالی ها در چند سال اخیر باعث شده که قنات ها خشک شود.

مشکل خشکسالی در اراک وجود دارد، بنابراین نمی ‌توان گفت ذخایر آبی استان برای آبیاری باغ های گردو و باغ های میوه، کامل و تامین است. بهترین روش آبیاری نهال گردو در اراک و صرفه جویی در مصرف آب، استفاده از آبیاری قطره ای می باشد.

جمع بندی

خرید نهال گردو در اراک و خرید نهال میوه در اراک از بزرگترین و معروفترین نهالستان معتبر بسیار اهمیت دارد. خرید از مرکز فروش درخت گردو اصلاح شده گلدانی در اراک و استعلام قیمت روز انواع نهال گردو، میوه اراک یک تصمیم گیری مهم است؛ چون با سودآوری و بازدهی باغ، ارتباط مستقیم دارد.

اگر می‌خواهید بهترین نهال گردو در اراک را بخرید، نهالستان پالیز را به شما معرفی می کنیم. انواع نهال گردو و نهال میوه با ویژگی های فیزیکی و ژنوتیپی تایید شده به باغداران ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان نهالستان پالیز در تماس باشید.