با خرید نهال گردو در اردبیل و کاشت انواع نهال میوه در این شهر می توانید باردهی باغ های خود را افزایش دهید. انتخاب انواع بهترین نهال های گردو، تاثیر زیادی در باردهی باغ دارد. به این مفهوم که اردبیل شرایط کوهستانی سردسیر داشته و باید نهال هایی را انتخاب کنید که در این شرایط، بهتر رشد می کنند.

موقعیت مکانی اردبیل در شمال غربی ایران در نزدیکی شهر تبریز قرار دارد. به طور کلی، نیمه شمال غربی ایران آب و هوای کوهستانی داشته و در زمستان ‌ها، سردسیر است. کاشت نهال گردو در اردبیل از گونه نهال گردو مقاوم به سرما اولین گزینه‌ای است که باغداران باید به آن توجه کنند.

خرید عمده نهال گردو از آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین اردبیل این امکان را فراهم می‌سازد تا با قیمتی مناسب بتوانید نهال گردو شناسنامه دار با قیمت مناسب را برای باغ خود تهیه کنید.

احداث باغ گردو یا توسعه باغ گردو و حتی توسعه باغ میوه در اردبیل نیازمند برنامه‌ریزی‌های خاصی است. خرید نهال عمده و خرده یکی از کارهایی است که باید انجام دهید. برای خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی اردبیل و اطلاع از انواع نهال ها تا انتهای بحث با ما همراه باشید.

معرفی 6 مورد از ارقام نهال گردو در اردبیل که باردهی خوبی دارند

در ادامه به معرفی ویژگی های هر یک از این نهال ها می پردازیم:

نهال گردو پالیز کانادایی

یکی از بهترین نهال های گردو برای کاشت در اردبیل، نهال گردو پالیز کانادایی نام دارد. این نهال گردو در اردبیل در ارتفاع حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا بهترین بازدهی را دارد و حتی می‌تواند در هر هکتار ۱۶ تن میوه مرغوب دهد. طول عمر اقتصادی گردو پالیز کانادایی حدود 100 سال گزارش شده است. اگر می خواهید نهال گردو برای شرایط سردسیری با بازدهی بالا انتخاب کنید، نهال گردو پالیز کانادایی، بهترین گزینه خواهد بود.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر از نظر ویژگی های کاشت در اردبیل، به نهال گردو پالیز کانادایی شباهت دارد. طول عمر اقتصادی این نهال گردو حدود ۲۰۰ سال است و در هر هکتار ۸ تن میوه مرغوب تولید می کند. این نهال گردو در اردبیل را می توانید در ارتفاعات حداکثر ۳۰۰۰ متری از سطح دریا بکارید. فروش نهال گردو ژنوتیپ برتر در اردبیل از طریق نهالستان معتبر اردبیل انجام می گیرد.

نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر برای کاشت در اردبیل یک انتخاب مناسب است. این نهال گردو در هر هکتار حدود ۷ تن محصول می دهد و می توانید آن را تا حداکثر ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ متر هم بکارید. برای خرید نهال گردو در اردبیل از این نوع نهال، با کارشناسان نهالستان پالیز صحبت کنید که در کار خود حرفه‌ای هستند.

نهال گردو تویسرکان

از دیگر انواع نهال گردو در اردبیل که با شرایط سردسیری و کوهستانی سازگاری دارد، نهال گردو تویسرکان می باشد. این حال در ارتفاعات ۳۰۰۰ متر از سطح دریا، عملکرد و باردهی مناسبی دارد. این نهال گردو را می‌توانید از نهالستان پالیز به صورت عمده خریداری کنید. مغز گردو تویسرکان خوش طعم بوده و اندازه درشت دارد. خرید نهال گردو تویسرکان از مرکز توزیع نهال و عرضه نهال گردو در وقت و انرژی شما صرفه جویی می کند.

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور را می‌توانید برای کاشت در اردبیل انتخاب کنید. این نهال گردو در هر هکتار حدود ۸ تن میوه مرغوب می دهد. مغز گردو فرنور بسیار درشت تر از سایر ارقام گردو است و عمر اقتصادی آن حدود ۱۰۰ سال می باشد. برای کاشت نهال گردو در اردبیل و سودآوری بهتر می ‌توانید نهال گردو فرنور را هم انتخاب کنید. این نهال گردو با شرایط آب و هوایی اردبیل سازگاری خوبی دارد.

نهال گردو اسرائیلی 

نهال گردو اسرائیلی یکی دیگر از نهال هایی است که برای کاشت در باغ های استان اردبیل پیشنهاد می شود. نهال گردو اسرائیلی در ارتفاعات حداکثر ۲۰۰۰ متری از سطح دریا به خوبی رشد می کند. این درختان گردو در هر هکتار ۸ تن گردوی مرغوب می دهند.

بهترین انواع نهال میوه برای کاشت در اردبیل

علاوه بر نهال گردو می‌توانید نهال های میوه پر بازده را برای کاشت در اردبیل انتخاب کنید. برخی از انواع نهال میوه باردهی بیشتر و بهتری در این شهر دارند. فهرست بهترین نهال های میوه برای کاشت در اردبیل به صورت زیر معرفی می شود:

سایر انواع نهال میوه در اردبیل که می توانید به خوبی پرورش دهید، به صورت زیر معرفی می شوند:

برای خرید نهال میوه از نهالستان معروف اردبیل می توانید با کارشناسان نهالستان پالیز صحبت کنید. خرید نهال میوه و نهال گردو از آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی اردبیل کار آسانی است. کافیست با کارشناسان تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

کیفیت انواع نهال گردو و نهال میوه در این نهالستان تضمین شده است. همچنین نهال های گردو شناسنامه دار و نهال میوه شناسنامه دار به صورت عمده قابل سفارش هستند.

شرایط آب و هوایی اردبیل

شرایط آب و هوایی اردبیل برای کاشت نهال گردو از ارقام گردو مقاوم به سرما مناسب است. اگر می خواهید نهال گردو در اردبیل بکارید، و نگران سرمازدگی و یخ زدگی هستید، نهال گردو دیرگل و مقاوم به سرما را انتخاب کنید. نهال گردو تویسرکان و نهال گردو ژنوتیپ برتر هر دو مقاوم به سرما و شرایط کوهستانی هستند.

شهر اردبیل حدود ۱۳۵۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. آب و هوای اردبیل، سرد و کوهستانی است و به ویژه در فصل زمستان، دمای هوا به شدت کاهش پیدا می‌کند. بارندگی های شهر اردبیل از پاییز آغاز می شود و تا اواخر تابستان افزایش پیدا می کند.

انواع نهال گردو که در اردبیل می کارید باید با این چنین بارندگی های شدید سازگاری داشته باشد. به واسطه موقعیت مکانی اردبیل، بهتر است قبل از خرید نهال گردو و نهال میوه با کارشناسان نهالستان پالیز مشورت کنید تا اطلاعات دقیق تری به شما بدهند.

نهالستان پالیز، یک نهالستان مرکزی مجوزدار اردبیل است و می‌تواند اطلاعات مورد نیاز را درباره کاشت نهال گردو در اردبیل، خرید نهال میوه و شرایط آبیاری نهال ها و غیره در اختیار شما قرار دهد.

وضعیت ذخایر آبی اردبیل

آب و هوای شهر اردبیل، کوهستانی است و بارندگی بسیار اتفاق می‌افتد. به این ترتیب می توان پیش بینی کرد که ذخایر آبی اردبیل برای کاشت نهال گردو و نهال میوه بسیار مناسب است. کوهستان های اردبیل در فصل‌های سرد سال، همیشه پر از برف هستند. همین منابع برفی در بهار و تابستان، آب می‌شوند و به صورت رودخانه ها و جویبارها در زمینه های مختلف به جریان در می آیند.

برای کاشت نهال گردو در اردبیل نگران منابع آبی نباشید؛ اردبیل دسترسی خوبی به منابع آب طبیعی دارد و بارندگی بسیار اتفاق می ‌افتد. فقط باید مراقب باشید که سرمای زیاد یا تغییر دمای هوا، بارش تگرگ و برف فراوان به درختان گردو و درختان میوه در باغ ها آسیبی وارد نکند.

جمع بندی

استان اردبیل در تمام قسمت ها دارای آب و هوای سردسیر کوهستانی است. شما می توانید انواع نهال گردو و نهال میوه را در اردبیل بکارید؛ به شرطی که نهال ها با این شرایط اقلیمی سازگار باشند.

بزرگترین نهالستان گردو و نهال فروشی اردبیل می‌تواند انواع نهال گردو پیوندی اردبیل، انواع ارقام نهال میوه به صورت خرده و عمده فروشی تامین کند. کافیست نیاز خود را برای خرید نهال گردو در اردبیل مشخص کنید و با کارشناسان نهالستان پالیز تماس بگیرید.

نهالستان پالیز، مرکز فروش درخت گردو اصلاح شده گلدانی در اردبیل است و نهال های گردو شناسنامه دار را با سلامت کامل به باغداران عرضه می ‌کند. امکان خرید عمده در آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین اردبیل وجود دارد. شما می توانید قیمت روز انواع نهال گردو، میوه اردبیل را از نهالستان پالیز سوال کنید.