با خرید انواع ارقام نهال گردو در ایلام، فرآیندهای احداث باغ گردو و توسعه باغ گردو در این شهر غربی کشور به سادگی امکان ‌پذیر خواهد بود. ایلام یک سرزمین کوهستانی است و بسیاری از مناطق آن بیشتر از دو هزار متر از سطح دریا فاصله دارند. بهترین ارقام نهال گردو برای کاشت در ایلام از انواعی هستند که در این شرایط به خوبی رشد کنند. نهال با کیفیت گردو و نهال میوه در ایلام از طریق آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی ایلام قابل تامین است.

از طرف دیگر شرایط، کوهپایه ای در شهر ایلام موجب شده که دسترسی به منابع آبی مناسب تر باشد. برای باردهی بهتر درختان گردو پیشنهاد می کنیم قبل از خرید نهال گردو در ایلام با یک نهالستان معروف ایلام مشورت کنید. اگر شرایط منطقه شما برای کاشت مساعد باشد، مرکز فروش و توزیع نهال، گزینه های مختلف را به شما پیشنهاد می ‌دهد.

نهالستان مرکزی مجوزدار ایلام انواع ارقام نهال گردو با کیفیت و مقاوم به سرمازدگی و یخ زدگی را با قیمت مناسب به صورت عمده و خرده فروشی فراهم می کند. در قسمت بعدی شما را با ۶ تا از بهترین ارقام نهال گردو در ایلام و خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی ایلام آشنا می کنیم.

معرفی 6 مورد از انواع ارقام نهال گردو که می توانید در ایلام بکارید

در ادامه، به ویژگی های مهم هر کدام از انواع نهال گردو در ایلام برای کاشت، خواهیم پرداخت:

نهال گردو چندلر

با خرید نهال گردو چندلر از آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی ایلام می توانید به راحتی باغ گردوی خود را توسعه دهید. این نهال گردو در ایلام، بهترین ویژگی فیزیکی و ژنتیکی را دارد. نهال گردو چندلر در ارتفاع حداکثر ۱۵۰۰ متر از سطح دریا رشد می‌کند و جزو نهال های دیرگل به شمار می ‌رود. نهال گردو چندلر در برابر سرمازدگی، آفت ها و بیماری های گیاهی مقاوم است. این نوع نهال گردو به عنوان گردوی گرده افشان هم به کار می رود.

نهال گردو فرنور

یکی از انواع نهال گردو در ایلام که در برابر شرایط سرد و بارندگی مقاومت خوبی دارد، نهال گردو فرنور می باشد. این نهال گردو در ارتفاعات بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ متری از سطح دریا رشد می کند. نهال گردو فرنور جزو نهال گردو دیرگل به شمار می رود، بنابراین برای باغ هایی که در ارتفاعات قرار دارند، مناسب است. نهال گردو فرنور از سال دوم به باردهی می رسد و در دوران بلوغ آن، از هر درخت می ‌توانید ۷۰ کیلوگرم میوه گردوی مرغوب برداشت کنید.

نهال گردو اسرائیلی

یکی از بهترین ارقام نهال گردو برای کاشت در ایلام، نهال گردو اسرائیلی نام دارد. این نهال گردو را می توانید در شرایط سردسیر ایران به خوبی پرورش دهید. باردهی نهال گردو اسرائیلی در هر هکتار تا حداکثر 6 تن میوه مرغوب است. در دوران بلوغ از این درختان گردو، حداکثر ۴۰ کیلوگرم میوه با کیفیت برداشت می کنید. عمر اقتصادی نهال گردو اسرائیلی بیشتر از ۷۵ سال گزارش شده است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

با خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در ایلام، توسعه باغ گردو به بهترین شکل امکان پذیر است. این نوع نهال گردو در اولین سال پس از کاشت به باردهی می ‌رسد. نهال گردو ژنوتیپ برتر از گونه ‌های دیرگل بوده و در شرایط سرد و حتی بارندگی ها، تحمل بالایی دارد. می توانید از هر درخت بالغ، حدود ۶۰ کیلوگرم گردوی خوب برداشت کنید. این نهال گردو در ارتفاعات حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا به خوبی رشد می کند. در هر هکتار، حدود هشت تن میوه مرغوب و با کیفیت به دست می آورید.

نهال گردو تویسرکان

با خرید نهال گردو تویسرکان در ایلام و کاشت آن و روش های صحیح نگهداری و مراقبت می توانید در هر هکتار، 6 تن گردویی با کیفیت برداشت کنید. این نوع نهال های گردو برای شرایط کوهستانی ایلام و مناسب هستند. گردو تویسرکان از مرغوب ترین گردوهای پرورش داده شده در ایران است و با اهداف صادراتی هم میتوان روی آنها سرمایه گذاری کرد. این نوع نهال گردو در ایلام را می توانید از نهالستان مرکزی مجوزدار ایلام خریداری کنید.

نهال گردو کانادایی پالیز

نهال گردو کانادایی پالیز، یکی از بهترین نهال های گردو برای کاشت در ایلام است. میزان باردهی این نهال ها در هر هکتار حدود 16 تن می باشد. با کاشت نهال گردو در ایلام، باغ های گردو را توسعه می ‌دهید و اگر این نوع نهال را انتخاب کنید، در اولین سال پس از کاشت، باردهی آن شروع می‌ شود. از ویژگی‌ های مهم نهال گردو پالیز کانادایی می ‌توان به طول عمر اقتصادی خوب و مقاومت در برابر سرما، یخ زدگی و آفت‌ ها اشاره کرد.

معرفی انواع بهترین نهال های میوه برای کاشت در ایلام

سایر انواع ارقام نهال میوه که در ایلام شرایط محصول دهی مناسبی دارند، به صورت زیر معرفی می شوند:

انواع نهال میوه در ایلام را می توانید در نهالستان معتبر و مجوزدار ایلام پیدا کنید. هر کدام از انواع نهال هایی که در قسمت بالا اشاره کردیم مناسب برای شرایط آب و هوایی شهرستان ایلام هستند. اگر به اطلاعات بیشتری درباره نحوه کاشت نهال میوه در ایلام نیاز دارید، یا می خواهید درباره شرایط نگهداری، کوددهی یا آبیاری آن مشاوره بگیرید، کارشناسان نهالستان پالیز آماده ارائه راهنمایی های لازم به شما هستند.

شرایط آب و هوایی ایلام

همانطور که می دانیم استان ایلام در غرب کشور قرار دارد. وجود رشته کوه‌ های متعدد در این منطقه باعث ایجاد یک شرایط سرد و کوهستانی شده است. ارقام نهال گردو در ایلام از گونه های دیرگل و مقاوم به سرما باید انتخاب شوند. بزرگترین نهالستان گردو و نهال فروشی ایلام، بهترین نهال ها را برای این شرایط آب و هوایی در نظر گرفته است. در زمستان، دمای هوا تا ۲۰ درجه سانتیگراد زیر صفر کاهش پیدا می کند. اما در تابستان شرایط هوا خنک تر است. برای خرید نهال گردو مقاوم به سرما با نهالستان پالیز تماس بگیرید.

وضعیت ذخایر آبی ایلام

اگر بخواهیم درباره ذخایر آبی ایلام جهت آبیاری باغ های گردو و باغ های میوه صحبت کنیم باید بگوییم این منطقه کوهستانی ذخایر آبی زیادی را فراهم می‌ کند. چون کوهستان ها در زمستان، پوشیده از برف هستند و در تابستان، منبع آب خوبی را  توسط رودخانه ها و چشمه ها فراهم می کنند.

در ایلام، تعدادی سد ساخته شده است که آب مناسب برای کشاورزی و باغداری را در تمام فصول سال فراهم کرده است. با این وجود باید گفت منابع آبی ایلام روز به روز در معرض خطر بیشتری قرار می گیرند. با این توضیح بهترین روش آبیاری درختان گردو، روش آبیاری قطره ای است که در مصرف آب صرفه جویی می کند.

جمع بندی

برای خرید نهال گردو در ایلام، انتخاب بهترین ارقام نهال میوه در ایلام، مشاوره کاشت نهال در باغ و آشنایی با روش های نگهداری نهال گردو و میوه با کارشناسان نهالستان پالیز صحبت کنید. قیمت روز انواع نهال گردو میوه ایلام را می ‌توانید از بزرگترین نهالستان و نهال فروشی ایلام استعلام بگیرید.

قیمت نهال گردو و قیمت نهال میوه در مرکز توزیع نهال و عرضه نهال بسیار مناسب در نظر گرفته شده است. باغداران می ‌توانند نهال های مورد نیاز خود را حتی به صورت غیر حضوری از طریق آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین ایلام جستجو کنند. نهالستان پالیز آماده است تا اطلاعات لازم را درباره خرید عمده نهال به شما ارائه دهد.