خرید انواع ارقام نهال گردو در کرج در کنار خرید نهال میوه در کرج فرصت‌ های خوبی برای توسعه باغ ها فراهم می کند. کرج، یک شهرستان کوهستانی است که در دامنه های البرز واقع شده است. شرایط آب و هوایی کرج برای پرورش نهال میوه و نهال گردو مناسب است. بخصوص مناطقی که در دامنه کوهستان قرار دارند از رطوبت کافی برخوردار هستند.

برای اینکه بدانید نهال گردو و نهال میوه را از کجا تهیه کنید، یا انواع آن کدام است، برای شما مطلب جامعی را تهیه کرده ایم. می توانید با مراجعه به مرکز توزیع نهال میوه و عرضه نهال گردو نهال‌های مورد نظر خود را در تعداد دلخواه سفارش دهید.

معرفی 6 مورد از بهترین ارقام نهال گردو در کرج که بازدهی و سودآوری خوبی دارند

در ادامه به معرفی ویژگی های هر یک از انواع ارقام نهال گردو می پردازیم:

نهال گردو پالیز کانادایی

اگر به دنبال بهترین نهال گردو در کرج هستید، نهال گردو پالیز کانادایی با عمر اقتصادی بیشتر از ۱۰۰ سال را به شما معرفی می کنیم. این نوع نهال های گردو در هر هکتار به طور متوسط حدود ۱۶ تن محصول تولید می کنند. ارتفاع رشد درختان گردو حداکثر ۵ متر می باشد. اگر به خوبی از این درختان گردو مراقبت کنید، در دوره رشد خود سودآوری خوبی برای باغ گردو خواهد داشت. نهال گردو کانادایی پالیز در برابر سرمازدگی و خشکسالی مقاوم است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

یکی دیگر از انواع نهال گردو در کرج، نهال گردو ژنوتیپ برتر نام دارد. این نوع درختان گردو عمر اقتصادی حدود ۲۰۰ سال دارند و یک نهال عالی، با بازدهی بالا به شمار می ‌روند. در هر هکتار از این درختان گردو می‌ توانید ۸ تن گردوی تازه با مغز خوشمزه و درشت برداشت کنید. می ‌توانید نهال گردو ژنوتیپ برتر را از بزرگترین نهالستان گردو و نهال فروشی کرج خریداری کنید.

نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر برای کاشت در باغ های گردو در شهرستان کرج هم پیشنهاد می شود. این نهال گردو در کرج با شرایط سردسیر یا کوهستانی سازگاری دارد. در هکتار، حدود شش تا هفت تن می ‌توانید گردوی مرغوب با مغز درشت برداشت کنید. نهال های گردو چندلر در ارتفاعات ۱۵۰۰ متر از سطح دریا قابل کاشت هستند. خرید عمده نهال گردو از بهترین نهالستان جهاد کشاورزی کرج امکان پذیر است.

نهال گردو تویسرکان

خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی در کرج بسیار مهم است. نهال گردو تویسرکان را می توانید از نهالستان مرکزی مجوزدار کرج با قیمت مناسب تهیه کنید. این درختان گردو در ارتفاعات حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا باردهی خوبی دارند. همچنین نهال گردو تویسرکان در هر هکتار ۶ تن میوه مرغوب تولید می کند. توسعه باغ گردو در کرج ازطریق بزرگترین نهالستان گردو و نهال فروشی کرج امکان پذیر است.

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور یکی از بهترین ارقام نهال گردو در کرج است. عمر اقتصادی این درختان گردو 100 سال بوده، میوه ‌های درشت تولید می کنند و در هر هکتار حدود 8 تن گردوی با کیفیت می توان از آن ها برداشت کرد. نهال گردو فرنور، یک نهال ایده آل برای کاشت در باغ های کرج است. این درختان گردو در ارتفاعات حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا به خوبی رشد می ‌کنند. گردو فرنور را از نهالستان معتبر کرج به صورت عمده سفارش دهید.

نهال گردو اسرائیلی

یکی دیگر از بهترین ارقام نهال گردو در کرج، نهال گردو اسرائیلی نام دارد. این نهال گردو در هر هکتار ۸ تن میوه مرغوب تولید می کند. عمر اقتصادی درختان گردو اسرائیلی، حدود ۸۰ سال است. این نهال ها را می توانید در ارتفاعات حداکثر ۲ هزار متری از سطح دریا بکارید و محصول خوبی برداشت کنید. گردو اسرائیلی در برابر بیماری ها و آفت های درختان گردو مقاوم است.

بهترین ارقام نهال میوه در کرج برای کاشت

فهرست بهترین ارقام نهال میوه که در کرج باردهی خوبی دارند، به صورت زیر معرفی می شوند. این ارقام در کنار نهال گردو پیوندی کرج بسیار پرفروش هستند:

سایر انواع نهال میوه در کرج که می توانید بکارید، به صورت زیر معرفی می شوند:

شرایط آب و هوایی کرج

شرایط آب و هوای شهر کرج برای پرورش نهال گردو و نهال میوه مناسب است. قبل از خرید انواع نهال در کرج از آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی کرج، حتماً درباره شرایط پرورش نهال گردو در کرج، مراقبت از نهال گردو و نهال میوه از کارشناسان سوال کنید.

کرج، آب و هوای تقریباً کوهستانی و خنک دارد. این شهر در استان البرز واقع شده و از یک طرف به رشته کوه های زیبای البرز راه دارد. در زمستان ‌ها آب و هوای کرج، سردسیر و کوهستانی می ‌شود و به این ترتیب نهال گردو باید در برابر سرما و یخ زدگی مقاوم باشد.

از دیگر ویژگی‌ های شرایط اقلیمی کرج می ‌توان به رطوبت نسبتاً بالای آنجا اشاره کرد. کرج به کوهستان البرز نزدیک تر است، رطوبت بیشتری دارد و بهتر است انواع نهال گردو در کرج را از گونه نهال گردو ژنوتیپ برتر، گردو پالیز کانادایی یا گردو اسرائیلی انتخاب کنید.

وضعیت ذخایر آبی کرج

ذخایر آبی کرج بسیار مطلوب است. در استان البرز، هم بارندگی بسیار اتفاق می ‌افتد و هم چندین سد وجود دارد که تامین آب منطقه ای را سبب می شود. زمین های کشاورزی و باغ های میوه و گردو از طریق منابع آبی در کرج قابل آبیاری هستند. اما بسیار مهم است که برای آبیاری نهال گردو در کرج و نهال میوه در کرج حتماً به ذخیره کردن آب و صرفه جویی توجه کنید. اگرچه ارتفاعات البرز همیشه منبعی غنی از برف است که در تابستان آب چشمه ها و رودها را تأمین می ‌کند، اما آبیاری قطره ای بهترین روش برای آبیاری باغ گردو و میوه می باشد.

جمع بندی

ملاحظه کردید که خرید عمده نهال گردو در کرج چقدر اهمیت دارد. در کنار آن نهال های میوه و کاشت آنها هم مهم است. خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی کرج فرصتی است تا بتوانید نهال های با کیفیت و لیبل دار را تحویل بگیرید. بهترین ارقام نهال گردو و نهال میوه در کرج از طریق آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی قابل تهیه هستند. کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت روز انواع نهال گردو، میوه کرج با نهالستان پالیز صحبت کنید.