بهترین ارقام نهال گردو در کرمانشاه عبارت است از آن دسته از نهال هایی که باید با شرایط کوهستانی و سرمای زمستان سازگاری داشته باشند. اگر به انواع ارقام نهال گردو که در بازار وجود دارند، نگاهی بیندازید، نهال های گردو دیرگل، و نهال گردو مقاوم به سرما در نگاه اول، بهترین انتخاب هستند.

مناطق مختلف در شهر کرمانشاه برای کاشت نهال گردو وجود دارد. هر کدام از مناطق دارای یک شرایط آب و هوایی متفاوت هستند و ارتفاع آن از سطح دریا می تواند چند صد متری کمتر یا بیشتر باشد. از آن جایی که کرمانشاه، یک شهر کوهستانی است باید در خرید ارقام نهال گردو برای کاشت در کرمانشاه دقت بیشتری به خرج دهید.

انواع ارقام نهال گردو در کرمانشاه در بزرگترین نهالستان گردو نهال فروشی کرمانشاه با کیفیت بالا ارائه می ‌شود. باغداران عزیز می توانند از این فرصت استفاده کنند و باغ گردوی خود را توسعه دهند. این موضوع برای راه ‌اندازی باغ گردو و احداث باغ میوه در کرمانشاه هم وجود دارد. با مراجعه به آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین کرمانشاه می توانید درباره توزیع نهال میوه و عرضه نهال گردو اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

از آنجایی که خرید نهال گردو و خرید نهال میوه در کرمانشاه اهمیت زیادی دارد، در ادامه درباره بهترین ارقام نهال گردو و میوه صحبت می‌کنیم و شرایط آب و هوایی کرمانشاه را نیز بررسی خواهیم کرد.

6 مورد از بهترین ارقام نهال های گردو که می توانید در کرمانشاه بکاریم

شرایط آب و هوایی کرمانشاه و دسترسی به منابع آبی مناسب و وجود بارندگی ایده آل، موقعیت را برای کاشت بهترین نهال گردو در کرمانشاه فراهم ساخته است. از مهم ترین انواع نهال گردو که می توانید در باغستان های کرمانشاه به کاری به صورت زیر می باشند:

اما بپردازیم به ویژگی های مهم هر کدام از انواع ارقام نهال گردو در فوق که می ‌تواند باردهی خوبی در کرمانشاه داشته باشد.

نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر یکی از بهترین ارقام نهال گردو برای کاشت در مناطق سردسیری و کوهستانی است. نهال گردو چندلر در هر هکتار بیشتر از 6 تن میوه مرغوب تولید می کند. این نهال گردو را می ‌توانید در مناطقی بکارید که حداکثر ۱۵۰۰ متر از سطح دریا فاصله داشته باشد. ارقام گردوی گرده افشان برای نهال چندلر، شامل نهال گردوی فرانکت می باشد. نهال گردو چندلر بسیار مقاوم است.

نهال گردو فرنور

یکی دیگر از انواع نهال گردو در کرمانشاه که می ‌توانید با کاشت ‌آن به باردهی زیادی دست پیدا کنید، نهال گردو فرنور نام دارد. خاستگاه این نهال، کشور فرانسه است و برای کاشت در مناطق سردسیر در ارتفاع بیشتری از سطح دریا مناسب می باشد. باردهی نهال گردو فرنور از دومین سال پس از کاشت شروع می شود و در همان سال های ابتدایی می تواند در هر هکتار، 1 تن گردو تولید کند. در زمان بلوغ در هر هکتار، حدود ۷ تا ۸ تن میوه گردوی مرغوب به دست می آید.

نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی را می توانید در کرمانشاه بکارید. در دوره بلوغ این درخت در هر هکتار حدود 8 تن گردوی مرغوب برداشت خواهید کرد. عمر مفید نهال گردو اسرائیلی حدود ۱۰۰ سال است. این نهال در شرایط کوهستانی در حداکثر ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا به خوبی رشد می کند. می ‌توانید خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورز کرمانشاه را برای همین نهال گردو با کیفیت بالا انجام دهید.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

همانطور که از نام این نهال گردو بر می آید، از نظر ویژگی های ژنتیکی، یک نهال گردو اصلاح شده می باشد. باردهی این نهال گردو نسبت به نهال های قبلی بسیار بیشتر است. اگر به سودآوری بهتر در کرمانشاه فکر می کنید، توسعه باغ گردو را با استفاده از نهال گردو ژنوتیپ برتر انجام دهید. نهالستان معروف در کرمانشاه این نوع نهال را هم برای شما با کیفیت بالا تأمین می کند.

نهال گردو تویسرکان

اگر بخواهیم یک نهال بومی را برای کاشت در کرمانشاه معرفی کنیم، نهال گردو تویسرکان در اولویت قرار می‌گیرد. این نهال گردو در شرایط سردسیر بسیار مقاوم است. باردهی نهال گردو تویسرکان از سال سوم شروع می ‌شود. گردوی تویسرکان، طعم و مزه منحصر به فرد دارد و قطعاً پرفروش خواهد بود. این نهال گردو برای کاشت در ارتفاع حداکثر ۱۵۰۰ متر از سطح دریا مناسب است.

نهال گردو کانادایی پالیز

نهال گردو پالیز کانادایی یکی از متداولترین نهال گردو در کرمانشاه است. این نهال گردو تا حداکثر ارتفاع از سطح دریا ۳۰۰۰ متر قابل کاشت می باشد. در سن ۸ سالگی نهال گردو پالیز کانادایی، میزان باردهی آن در هر هکتار حداکثر ۱۶ تن می باشد. اگر باغ گردو را با این نهال گردو در کرمانشاه توسعه بدهید، در سال اول پس از کاشت، باردهی آن شروع می شود. این نوع نهال گردو، مقاومت بالایی در برابر سرمازدگی و یخ زدگی دارد.

بهترین درختان میوه برای کاشت در کرمانشاه

علاوه بر ارقام نهال گردو در کرمانشاه که در قسمت بالا توضیح دادیم، برخی از نهال های میوه هم در کرمانشاه بازدهی و باردهی خوبی دارند. مهمترین ارقام نهال میوه که می توانید در کرمانشاه بکارید به صورت زیر فهرست شده اند:

نهال های میوه را می توانید از نهالستان مرکزی مجوزدار کرمانشاه به صورت عمده بخرید. با مراجعه به آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی کرمانشاه، هر کدام از ارقام نهال میوه که برای باغ خود نیاز داشته باشید به شما ارائه می شود. دقت کنید که هنگام خرید نهال میوه و نهال گردو در کرمانشاه، حتماً درباره شرایط کاشت و نگهداری اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

سایر انواع ارقام نهال میوه که در کرمانشاه شرایط باردهی مناسبی دارند، علاوه بر موارد فوق، به صورت زیر معرفی می شوند:

شرایط آب و هوایی کرمانشاه

شرایط آب و هوایی شهر کرمانشاه، کوهستانی و تقریباً معتدل است. زمستان های این شهر، سرد و طاقت فرسا بوده و دمای هوا تا ۲۷ درجه زیر صفر هم می رسد. گرم ترین شرایط آب و هوایی تا حداکثر ۴۳ درجه سانتیگراد در تابستان و در ماه ‌های تیر و مرداد مشاهده می‌ شود.

خوشبختانه میانگین بارش سالانه در این شهر کوهستانی در غرب کشور، قابل توجه است و معادل حدود ۴۵۷ میلی ‌متر گزارش شده است. کرمانشاه، خاک حاصلخیزی دارد و به واسطه همین بارندگی و تنوع آب و هوایی برای پرورش ارقام نهال گردو و نهال میوه بسیار مساعد می باشد. ارتفاع کرمانشاه از سطح دریا ۱۴۰۰ متر است.

اکثر باغ هایی که در کرمانشاه برای کاشت گردو و انواع میوه وجود دارند، دسترسی به خوبی به منابع آبی داشته و حتی می‌توان به صورت دیمی محصولات را آبیاری کرد. اگر می خواهید بهترین ارقام نهال گردو در کرمانشاه را بکارید یا به کاشت نهال میوه و احداث باغ میوه فکر می کنید، با کارشناسان پالیز تماس بگیرید تا بهتر شما را راهنمایی کنند. در دیدگاه اول باید نهال هایی را انتخاب کنید که مقاومت آن ‌ها نسبت به سرما بالاتر است.

وضعیت ذخایر آبی کرمانشاه

یکی از نکات مهم برای کاشت نهال گردو در کرمانشاه و نهال میوه در این شهر، دسترسی به ذخایر آبی و منابع مناسب برای آبیاری باغ ها است. خوشبختانه در شهر کرمانشاه، بارندگی در طول سال بسیار اتفاق می ‌افتد. از طرف دیگر در این شهر، رودخانه های مهمی منابع آب طبیعی شهر را تامین می‌ کنند. دریاچه طاق بستان، رودخانه آب شوران، رودخانه الیاس، سراب نیلوفر، رودخانه قره سو، تنها برخی از مهمترین منابع طبیعی برای تامین آب در این شهر کوهستانی می باشند.

طبیعتاً تمام باغ های گردو و باغ های میوه که نزدیک رودخانه های فوق راه اندازی شده باشند، به راحتی به آب رودخانه دسترسی خواهند داشت. علاوه بر استفاده از این ذخایر آبی باید برای رشد بهتر نهال گردو در کرمانشاه و نهال میوه، شرایط استاندارد آبیاری را رعایت کنید.

به طور مثال، شرایط آبیاری در تابستان گرم، هر 7 تا ۱۰ روز یکبار است؛ اما در زمستان آبیاری نباید انجام شود؛ چون شرایط آب و هوایی کرمانشاه در زمستان سرد و بسیار مرطوب است.

جمع بندی

خرید و فروش انواع نهال گردو و نهال میوه از طریق نهالستان مرکزی مجوز دارکرمانشاه انجام می گیرد. شما می توانید با مراجعه به مرکز توزیع و عرضه نهال میوه و نهال گردو، اطلاعات لازم را به دست بیاورید. دریافت قیمت روز انواع نهال گردو میوه کرمانشاه از طریق نهالستان پالیز امکان پذیر است.

چنانچه تمایل دارید باغ گردوی خود را در کرمانشاه احداث کنید یا باغ میوه راه اندازی کنید، نهالستان پالیز، انواع ارقام نهال گردو در کرمانشاه و نهال های میوه پر بازده را برای شما آماده می کند. مرکز فروش درخت گردو اصلاح شده گلدانی در کرمانشاه و همچنین فروش نهال عمده و خرده از ارقام نهال میوه در این نهالستان پشتیبانی می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان نهالستان پالیز تماس بگیرید.