خرید نهال گردو در خرم ‌آباد از نهالستان مرکزی مجوزدار خرم آباد به باغداران عزیز کمک می کند تا باغ گردوی خود را بهتر و بیشتر توسعه بدهند. هر باغدار در خرم ‌آباد بدون شک تمایل دارد که گردوهای مرغوب بخرد و محصول دهی بهتری داشته باشد. انتخاب مرغوب ترین ارقام نهال گردو منجر به همین نتایج مثبت خواهد شد.

توزیع نهال و عرضه نهال گردو و میوه در خرم آباد با قیمت مناسب از طریق نهالستان معروف و معتبر انجام می‌گیرد. کافیست به آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین خرم آباد مراجعه کرده و درخواست خود را مطرح کنید.

بسیاری از انواع نهال گردو در خرم‌آباد قابل کاشت هستند، اما از آن جایی که شرایط این منطقه معتدل و خنک است و بارندگی نسبتاً خوب اتفاق می ‌افتد، تصمیم داریم ۶ تا از بهترین نهال های گردو که می توانید در خرم ‌آباد بکارید را به شما معرفی کنیم.

همچنین در ادامه، انواع نهال میوه برای کاشت در این شهر را نیز بررسی خواهیم کرد. می توانید قیمت روز انواع نهال گردو میوه خرم آباد را از بزرگترین نهالستان گردو و نهال فروشی خرم ‌آباد استعلام بگیرید.

 معرفی مشخصات 6 مورد از بهترین نهال های گردو که برای کاشت در خرم آباد مناسب هستند

در ادامه، به ویژگی های مهم هر کدام از 6 نوع نهال گردو در خرم‌آباد که می ‌توانند باردهی خوبی داشته باشد، خواهیم پرداخت:

نهال گردو چندلر

یکی از بهترین ارقام نهال گردو برای کاشت در خرم آباد، نهال گردو چندلر نام دارد. باردهی این نهال گردو در هر سال، در هر هکتار، ۷ تن می باشد. گردو چندلر در ارتفاع حداکثر ۱۵۰۰ متر از سطح دریا رشد می کند، بنابراین می توان گفت بهترین نوع نهال است که می توانید در خرم ‌آباد از آن محصول دهی خوبی به دست بیاورید.

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور یکی از بهترین ارقام نهال گردو در خرم‌آباد است که در ارتفاع حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا رشد عالی دارد. در دوران باردهی، نهال گردو فرنور می ‌تواند در هر یک تا ۸ تن محصول مرغوب تولید کند. نهال گردو فرنور جزوه ارقام پر بازده با عمر اقتصادی حدود صد سال است.

نهال گردو اسرائیلی

با کاشت نهال گردو اسرائیلی در خرم آباد، باغ های گردو، توسعه خوبی خواهند داشت. این نوع ارقام نهال گردو در خرم ‌آباد در هر هکتار، ۸ تن بار دهی دارند. عمر اقتصادی آنها حدود ۸۰ سال است و در ارتفاع حداکثر ۲۰۰۰ متر از سطح دریا رشد خوبی دارند. نهالستان پالیز، مرکز توزیع و فروش نهال گردو اسرائیلی است که می توانید اطلاعات بیشتر را از این نهال فروشی در خرم آباد به دست بیاورید.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

بهترین نهال گردو در خرم‌آباد برای کاشت را میتوان نهال گردو ژنوتیپ برتر عنوان کرد. این نهاد در ارتفاع حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا رشد خوب و محصول دهی عالی دارد. در طول یکسال، این نوع درختان گردو در هر هکتار، ۸ تن میوه مرغوب تولید می ‌کنند. کیفیت نهال گردو ژنوتیپ برتر، بسیار بالاست و از نظر مواد مغذی در بهترین وضعیت قرار دارد.

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان را در کنار سایر ارقام نهال گردو در خرم‌آباد در خاطر داشته باشید. گردو تویسرکان از ارقام نهال گردو مقاوم به سرما محسوب می شود. این نهال ها بسیار پربازده هستند و با شرایط کوهستانی و سردسیری سازگاری عالی دارند. گردو تویسرکان را می توانید در ارتفاع حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا بکارید. باردهی درختان گردوی تویسرکان در هر هکتار، ۶ تن میوه مرغوب است.

نهال گردو کانادایی پالیز

آخرین گروه از نهال گردو در خرم‌آباد، نهال گردو پالیز کانادایی نام ‌دارد. نهال گردو کانادایی پالیز در هر هکتار ۱۶ تن محصول می دهد. عمر اقتصادی آن ۱۰۰ سال است و در ارتفاع حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا بازدهی خوبی دارد. برای خرید نهال گردو پالیز کانادایی می ‌توانید از طریق نهالستان معتبر خرم ‌آباد اقدام کنید.

انواع درختان میوه برای کاشت در خرم آباد

در مقابل انواع نهال گردو در خرم‌آباد، بسیاری از نهال های میوه هم وجود دارند که برای توسعه باغ میوه یا احداث باغ میوه پیشنهاد می‌ شوند. برخی از مهم ترین انواع نهال میوه که برای کاشت در باغ های خرم ‌آباد پیشنهاد می ‌شوند به صورت زیر فهرست شده اند:

سایر انواع ارقام نهال میوه که در خرم آباد شرایط محصول دهی مناسبی دارند، به صورت زیر معرفی می شوند:

پیشنهاد می کنیم برای خرید نهال میوه در خرم آباد به آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی خرم آباد مراجعه کنید. ارقام نهال میوه که نیاز دارید بکارید، شرایط نگهداری از نهال میوه، شرایط کاشت نهال در باغ و موارد مختلف از طریق مشاوران در نهالستان معتبر خرم ‌آباد به شما ارائه خواهد شد. همین خدمات برای کاشت نهال گردو در خرم‌آباد هر وجود دارد.

شرایط آب و هوایی خرم آباد

شرایط آب و هوایی خرم آباد برای کاشت انواع ارقام نهال گردو مناسب است. خرم آباد، شهری در استان لرستان است که در مجاورت رشته کوه های زاگرس واقع شده است، بنابراین اقلیم این شهرستان کوهستانی محسوب می شود. خرم آباد، آب و هوای خنک و معتدل دارد، بنابراین می توان برای کاشت نهال گردو روی آن حساب کرد. جنگل های مختلف در اطراف خرم‌ آباد یا در مناطق داخل شهر، هم به زیبایی این منطقه افزوده اند و هم  فرصت رشد درختان مختلف را بهتر فراهم ساخته ‌اند.

ارتفاع شهر خرم آباد از سطح دریا حدود 1147 متر می باشد، بنابراین انواع نهال گردو از گونه های ژنوتیپ برتر، نهال گردو تویسرکان و نهال گردو پالیز کانادایی برای این منطقه مناسب هستند.

خرم آباد، بسیار خوش آب و هوا است و از نظر شرایط بارندگی ویژگی های خوبی دارد و همین عوامل باعث شده اند تا بتوانیم بهترین نهال گردو در خرم‌آباد را با کیفیت بالا پرورش دهیم. به راحتی می توانید با انواع ارقام گردو که در قسمت های قبلی توضیح دادیم، باغ گردوی خود را در خرم آباد توسعه دهید. اگر نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان نهالستان پالیز اطلاعات لازم را به شما خواهند داد.

وضعیت ذخایر آبی خرم آباد

اطلاع داشتن از وضعیت ذخایر آبی آن در خرم آباد از نظر آبیاری نهال های گردو بسیار اهمیت دارد و در باردهی درختان بسیار تاثیرگذار است. خرم آباد به بسیاری از منابع آبی طبیعی دسترسی دارد و بارندگی در آنجا بسیار اتفاق می‌ افتد.

در خرم آباد، آبشارهای مختلفی وجود دارند که هم جاذبه گردشگری محسوب می شوند و هم رودخانه هایی که به آنها منتهی شده، یک منبع آب طبیعی برای آبیاری باغ ها می باشند. به این ترتیب، کاشت نهال گردو در خرم‌آباد و بهره بردن از این منابع آب طبیعی در طول سال، سودآوری خوبی خواهد داشت.

جمع بندی

احداث باغ گردو در خرم‌ آباد و کاشت نهال گردو در خرم‌آباد نیازمند بررسی یک سری شرایط اولیه است. هنگام خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی خرم آباد حتماً به این موضوع دقت کنید که شرایط اقلیمی منطقه چقدر تغییر دارد؛ دسترسی به منابع آبی چگونه است و از همه مهمتر، آیا برف و یخبندان در خرم آباد اتفاق می ‌افتد یا خیر. کنترل سایر موارد درباره نگهداری از نهال گردو هم اهمیت دارد.