با خرید نهال گردو در قزوین و کاشت آن در باغ ها می توانید به سودآوری بالایی دست پیدا کنید. بهترین نهال میوه در قزوین از ارقام مختلف قابل کاشت و پرورش است. مراکز معتبر توزیع نهال گردو و عرضه نهال میوه در قزوین هم با همین هدف خدمات مختلفی به باغداران ارائه می دهند.

خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی قزوین این فرصت را فراهم می کند که بهترین نهال ها را در باغ گردو بکارید و از رشد و سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید. بزرگ ترین نهالستان معروف در قزوین انواع نهال گردو و نهال میوه را با ضمانت به باغداران ارائه می دهد. خرید عمده نهال گردو در قزوین از نظر قیمت مقرون به صرفه تر تمام می شود.

وقتی می خواهید نهال گردو یا نهال میوه در قزوین بخرید، به اعتبار نهالستان دقت کنید. همچنین نهال ها باید سالم باشند و متناسب با شرایط آب و هوای منطقه باغ گردو انتخاب شوند. اگر برای خرید انواع ارقام نهال گردو و نهال میوه نیاز به راهنمایی دارید، کارشناسان نهالستان پالیز شما را راهنمایی می‌ کنند.

معرفی 6 مورد از ارقام نهال گردو در قزوین با بازدهی عالی

در ادامه به معرفی ویژگی های هر یک از این نهال ها می پردازیم:

نهال گردو پالیز کانادایی

نهال گردو پالیز کانادایی یکی از بهترین ارقام نهال گردو در قزوین است. این نهال گردو در ارتفاع حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا بازدهی خوبی دارد. عمر اقتصادی بیشتر از صد سال برای این نوع نهال گردو باعث شده باغداران از آن برای توسعه باغ گردوی خود استفاده کنند. حداکثر باردهی این نوع نهال در هر هکتار، ۱۶ تن در هر سال می باشد.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

یکی از ارقام نهال گردو در قزوین که باردهی سالیانه بسیار عالی دارد و از نظر عمر اقتصادی قابل توجه است، نهال گردو ژنوتیپ برتر می باشد. این درخت گردو بیشتر از ۲۰۰ سال عمر می کند و در هر هکتار، ۸ تن میوه مرغوب به بار می دهد. نهال گردو ژنوتیپ برتر را می توانید در ارتفاع حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا بکارید. این نوع نهال گردو برای استان قزوین به ویژه در مناطق کوهستانی، انتخاب مناسبی است.

نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر را می ‌توانید در قزوین در ارتفاعات حداکثر ۱۵۰۰ متر از سطح دریا بکارید. باردهی این نهال گردو در هر هکتار ۷ تن است. عمر اقتصادی درخت گردو چندلر حدود ۱۰۰ سال گزارش شده است. شما می توانید با کاشت گردو چندلر در قزوین، گردوهای خوشمزه با مغز درشت پرورش دهید.

نهال گردو تویسرکان

در میان انواع ارقام نهال گردو در قزوین نمی‌توان از نهال گردو تویسرکان چشم ‌پوشی کرد! این نهال گردو در هر هکتار ۶ تن محصول خوشمزه با مغز درشت تولید می کند. در ارتفاعات حداکثر ۳۰۰۰ متری از سطح دریا می ‌توانید نهال گردو تویسرکان را بکارید. درخت گردو تویسرکان از نظر باردهی میوه و استفاده از چوب ارزش زیادی دارد.

نهال گردو فرنور

با کاشت نهال گردو فرنور در قزوین، میوه های مرغوب با مغز خوش طعم و درشت پرورش خواهید داد. میزان باردهی نهال گردو فرنور در قزوین در هر هکتار، ۸۰ تن است. این نهال گردو در قزوین را برای محصول دهی با کیفیت خریداری کنید؛ چرا که از نظر عمر اقتصادی برای شما مقرون به صرفه تر تمام می شود.

نهال گردو اسرائیلی 

از دیگر ارقام نهال گردو در قزوین، گردو اسرائیلی نام دارد. شرایط کاشت نهال گردو اسرائیلی در حداکثر ارتفاع از سطح دریا ۲۰۰۰ متر است. باردهی این نهال گردو در هر هکتار ۸ تن می باشد. عمر اقتصادی این نهال گردو حدود ۸۰ سال است، اما میوه هایی که تولید می شوند مغز درشت و خوشمزه دارند.

بهترین نهال میوه برای کاشت در قزوین کدام اند؟

در کنار خرید نهال گردو در قزوین، برخی از انواع نهال های میوه هم باردهی خوبی دارند که در این منطقه برای کاشت توصیه می شوند. اگر به آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین قزوین مراجعه کنید، انواع نهال های میوه پر بازده را پیدا خواهید کرد. فهرستی از نهال های میوه برای کاشت در قزوین به صورت زیر معرفی می شوند:

سایر انواع نهال میوه در قزوین که می توانید به خوبی پرورش دهید، به صورت زیر معرفی می شوند:

برای خرید نهال میوه در قزوین از طریق نهالستان مرکزی مجوزدار اقدام نمایید. می توانید علاوه بر نهال میوه، نهال گردو در قزوین را هم به صورت عمده و خرده از نهالستان معروف قزوین بخرید.

تمام نهال های گردو و نهال های میوه از طریق نهالستان پالیز ارائه می شوند، با کیفیت بوده و جزو نهال های شناسنامه ‌دار به شمار می روند. قیمت روز انواع نهال گردو، میوه قزوین را از نهالستان پالیز استعلام بگیرید.

شرایط آب و هوایی قزوین

شرایط آب و هوای شهر قزوین به واسطه نزدیک بودن به کوه های البرز، خنک و معتدل است. شرایط هوا در تابستان های قزوین، مطبوع است اما زمستان های سردی را تجربه می کند. می توانید انواع ارقام نهال گردو در قزوین را از گونه های مقاوم به سرما انتخاب کنید. در مناطقی که ارتفاع از سطح دریا بیشتر است، یا مناطقی که در کوهستان ها قرار دارند، می ‌توان بهترین ارقام نهال گردو مقاوم به سرما را پرورش داد.

به طور کلی، شرایط آب و هوای قزوین برای ارقام نهال گردو مناسب است. متوسط دمای هوای این شهر حدود ۲۰ درجه سانتیگراد است، اما در سردترین شرایط به حدود 5 درجه زیر صفر هم می رسد. این شهر دارای ارتفاع از سطح دریا برابر با ۱۳۴۷ متر می ‌باشد، بنابراین نهال گردو چندلر، نهال گردو تویسرکان و نهال گردو ژنوتیپ برتر برای این مناطق مناسب هستند.

وضعیت ذخایر آبی قزوین

در قزوین بارندگی بسیار اتفاق می ‌افتد. ارتفاعات این شهر همیشه منبع خوبی برای تامین آب منطقه به شمار می روند. طبق گزارش ‌ها، میانگین بارندگی سالانه در قزوین حدود ۳۱۷ میلیمتر است. سعی کنید برای پرورش نهال گردو در قزوین، به ‌خصوص در فصل ‌های خشکسالی، آبیاری اصولی را هر ۷ تا ۱۰ روز یک بار انجام دهید. بهترین روش آبیاری درختان گردو و درختان میوه در قزوین، آبیاری قطره‌ای است.

به واسطه بارش های باران و برف که در زمستان در قزوین و مناطق اطراف اتفاق می ‌افتد، ذخایر آبی قزوین برای آبیاری باغ های میوه و گردو و تقریباً غنی است. با این حال لازم است در مصرف آب برای آبیاری باغ ها، صرفه جویی کنید.

جمع بندی 

شرایط شهرستان قزوین برای کاشت ارقام نهال گردو و میوه بسیار مساعد است. ۶ نوع از بهترین نهال گردو در قزوین شامل گردو فرنور، گردو اسرائیلی، نهال گردو پالیز کانادایی، نهال گردو ژنوتیپ برتر و گردو چندلر و گردوی تویسرکان هستند. انواع نهال های میوه را هم می‌توانید در قزوین بکارید.

شرایط اقلیمی قزوین و ذخایر آبی این شهرستان باعث شده که باغ های گردو و باغ‌ های میوه باردهی خوبی داشته باشند. البته بهتر است از روش های آبیاری قطره ای برای آبیاری درختان استفاده کنید.

با مراجعه به بزرگ ترین نهالستان گردو و نهال فروشی قزوین می توانید انواع نهال گردو پیوندی قزوین، نهال میوه شناسنامه دار و با کیفیت را به صورت حضوری و اینترنتی سفارش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان نهالستان پالیز صحبت کنید.