با خرید نهال گردو در قم و خرید نهال میوه در قم می ‌توانید سرمایه‌ گذاری خوبی بر روی احداث باغ گردو و احداث باغ میوه داشته باشید. شهرستان قم در نیمه مرکزی ایران قرار دارد و چهار فصل سال را با شرایط دمای متفاوت تجربه می کند. بارندگی در شهرستان قم متفاوت است، اما ذخایر آبی خوبی دارد. اگر به دنبال خرید عمده و خرده نهال هستید می توانید از طریق بزرگترین نهالستان گردو و نهال فروشی قم اقدام کنید.

از میان انواع نهال گردو در قم، ۶ نمونه از آن‌ ها برای کاشت و پرورش مناسب تر هستند. همچنین برخی نهال های میوه، باردهی بهتری در این منطقه دارند. با ما همراه باشید تا شما را با انواع ارقام نهال در قم آشنا کنیم و سپس مرجعی را برای استعلام قیمت روز انواع نهال گردو و میوه در قم معرفی نماییم.

معرفی 6 مورد از ارقام نهال گردو در قم با بازدهی و سودآوری عالی

در ادامه به معرفی ویژگی های هر یک از انواع ارقام نهال گردو می پردازیم:

نهال گردو پالیز کانادایی

یکی از بهترین ارقام نهال گردو در قم که می‌توانید از آن به باردهی بالا دست پیدا کنید، نهال گردو پالیز کانادایی نام دارد. این نوع نهال های گردو در ارتفاعات حداکثر ۳۰۰۰ متری از سطح دریا به خوبی رشد می کنند. عمر اقتصادی این درختان گردو بیشتر از صد سال است. در هر هکتار می توانید حدود ۱۶ تن میوه مرغوب از این نهال گردو برداشت کنید. نهال گردو پالیز کانادایی در برابر سرما و خشکسالی مقاوم است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر در ارتفاعات حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا رشد می کند و در هر هکتار، حدود 8 تن گردوی مرغوب به بار می دهد. عمر اقتصادی این نهال های گردو، ۲۰۰ سال است. می توانید گردو ژنوتیپ برتر را از آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین قم به راحتی تهیه کنید. مرکز عرضه نهال و توزیع نهال به راحتی این نهال های پر بازده را به صورت عمده در اختیار شما قرار می دهد.

نهال گردو چندلر

خرید عمده نهال گردو چندلر در قم برای توسعه باغ های گردو توصیه می شود. نهال گردو چندلر برای کاشت در شرایط سردسیر یا خشکسالی مناسب است. از طرف دیگر این نهال ها تا حداکثر ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سطح دریا رشد خوبی دارند. در هر هکتار می توانید حدود هفت تن میوه گردوی مرغوب از این نهال ها برداشت کنید. درختان گردو چندلر، بهترین انتخاب برای کاشت در شهرستان قم هستند. با مراجعه به مرکز فروش درخت گردو اصلاح شده گلدانی در قم و استعلام قیمت خرید عمده نهال گردو در قم حتماً نهال گردو چندلر را سفارش دهید.

نهال گردو تویسرکان

یکی دیگر از بهترین ارقام نهال گردو در قم که باردهی خوبی دارد، نهال گردو تویسرکان می باشد. می ‌توانید نهال گردو تویسرکان را در ارتفاعات حداکثر ۳۰۰۰ متری از سطح دریا پرورش دهید. خرید نهال گردو تویسرکان از آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین قم از هر نظر مقرون به صرفه است. میزان باردهی این درختان گردو در هر هکتار حدود ۶ تن می باشد.

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور یکی از انواع نهال گردو در قم است که عمر اقتصادی خوبی دارد. تا ۱۰۰ سالگی این درختان باردهی مناسبی حاصل می‌ کنند. گردو فرنور در هر هکتار حدود ۸ تن میوه تولید می کند. اگر به دنبال توسعه باغ گردو هستید می توانید نهال گردو فرنور را از نهالستان مرکزی مجوزدار قم خریداری کنید.

نهال گردو اسرائیلی 

نهال گردو اسرائیلی را می‌توانید در ارتفاعات حداکثر ۲۰۰۰ متری از سطح دریا بکارید. عمر اقتصادی این نهال های گردو ۸۰ سال است و در هر هکتار، 8 تن میوه گردو با کیفیت تولید می کنند. می توانید این نهال گردو در قم را از نهالستان معتبر قم به صورت عمده سفارش دهید. برای استعلام قیمت روز انواع نهال گردو، میوه قم با کارشناسان نهالستان پالیز صحبت کنید.

بهترین انواع نهال میوه در قم برای کاشت کدام اند؟

فهرست بهترین ارقام نهال میوه که در قم باردهی خوبی دارند، به صورت زیر معرفی می شوند. این ارقام در کنار نهال گردو پیوندی قم بسیار پرفروش و پر طرفدار هستند:

سایر انواع نهال میوه در قم که می توانید بکارید، به صورت زیر معرفی می شوند:

شرایط آب و هوایی قم

شرایط آب و هوای شهر قم به این صورت است که در منطقه تقریباً نیمه خشک واقع شده و برخی نواحی آن هوای گرمتری را تجربه می ‌کند. انواع نهال گردو در قم را می‌توانید با بازدهی بالا بکارید، اما مهم است که از گونه هایی انتخاب کنید که در برابر گرمای تابستان و خشکسالی مقاوم باشند.

در برخی روزهای فصل زمستان، آب و هوای قم بسیار سرد و خشک می ‌شود، پس ارقام نهال گردو مقاوم به سرما یک انتخاب عالی خواهد بود. شهر قم از سطح دریا حدود ۹۳۰ متر ارتفاع دارد، بنابراین شرایط کاشت نهال گردو پیوندی قم، نهال گردو چندلر و تویسرکان بسیار مناسب است.

وضعیت ذخایر آبی قم

از آنجایی که آب و هوای شهر قم، نیمه خشک و تقریباً گرم است، بارندگی فقط در فصل ‌های پاییز و زمستان اتفاق می ‌افتد میانگین بارندگی سالانه در این شهر حدود ۱۵۰ میلیمتر است. منابع آبی و ذخایر آب طبیعی در قم محدود هستند و منابع موجود هم در معرض نابودی قرار دارند.

خشکسالی بر روی منابع آبی قم تاثیر زیادی گذاشته است. پیشنهاد می کنیم برای آبیاری درختان گردو و نهال های میوه در قم، حتماً از روش آبیاری قطره ای استفاده کنید. به این ترتیب در مصرف آب صرفه جویی می شود.

جمع بندی

نهالستان پالیز، مرجع خرید و فروش عمده ارقام نهال گردو در قم و نهال میوه در قم است. اگر نیاز به خرید عمده نهال دارید و به دنبال نهالستان معتبر قم می باشید، کافیست با این کارشناسان تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را به شما بدهند. نهال های ارائه شده در قم، شناسنامه دار هستند، بنابراین مطمئن باشید و عاری از هرگونه بیماری های آفت ها به شما تحویل داده می شود. خدمات مشاوره خرید نهال یا احداث باغ گردو و میوه هم به شما ارائه می شود.