با خرید نهال گردو در رشت از بزرگترین نهالستان گردو و نهال فروشی رشت می توانید باغ گردو احداث کنید یا حتی با قدیمی خود را توسعه بدهید. خرید عمده نهال گردو و خرید عمده نهال میوه، هر دو گزینه هایی هستند که برای باغداران در شهر رشت اهمیت دارد. قیمت عرضه نهال گردو و توزیع نهال میوه از طریق نهالستان معروف رشت بسیار مناسب در نظر گرفته شده تا باغداران بتوانند خریدهای مورد نیاز خود را در فصل مناسب انجام دهند.

برخی از انواع ارقام نهال گردو در رشت برای کاشتن بهتر هستند. هم سودآوری خوبی دارند و هم می توان به بهترین شکل از آنها مراقبت کرد. ویژگی های فیزیکی و ژنتیکی بهترین ارقام نهال در رشت باعث شده که با شرایط آب و هوای این منطقه سازگار باشند. برای خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی رشت می توانید با کارشناسان نهالستان پالیز تماس بگیرید.

در قسمت بعدی، شما را با مهم ترین نهال گردو در رشت آشنا می کنیم و سپس بهترین ارقام نهال میوه که در شهرستان رشت باردهی خوبی دارند را معرفی خواهیم کرد. از طریق آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین رشت، نهال های با کیفیت را خریداری کنید و مطمئن باشید که باردهی خوبی در  طول دوره رشد خود دارند.

بهترین انواع نهال گردو در رشت برای توسعه باغ گردو

اگر بخواهیم پرسودترین نهال گردو در رشت را فهرست بندی کنیم به صورت زیر بیان می شوند:

و اما در این قسمت می پردازیم به معرفی مشخصات 6 تا از بهترین ارقام نهال گردو که برای کاشت در رشت مناسب هستند:

نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی یکی از بهترین ارقام نهال گردو در رشت محسوب می‌شود. این نوع نهال گردو را می توانید در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا به خوبی پرورش دهید. نهال گردو اسرائیلی دارای عمر اقتصادی ۸۰ سال است و در هر هکتار می ‌تواند نزدیک به 8 تن میوه مرغوب تولید کند. سودآوری این نوع درختان گردو در شرایط آب و هوای رشت بسیار مناسب است.

نهال گردو فرنور

خرید نهال گردو در رشت می‌توانید درباره نهال گردوی فرنور هم برنامه ریزی کنید. عمر اقتصادی نهال گردو فرنور حدود ۱۰۰ سال می ‌باشد. در طول دوران باردهی خود در هر هکتار، ۸ تن گردوی مرغوب تولید می‌کند. مغز گردو فرنور، درشت و خوشمزه است و مواد مغذی قابل توجهی دارد. میزان مقاومت درختان گردو فرنور در برابر بیماری های درخت گردو و آفت های درخت گردو قابل توجه است، بنابراین برای توسعه باغ به بهترین شکل می توانید این نهال را از نهالستان معتبر رشت بخرید.

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان، بهترین ارقام نهال گردو در رشت محسوب می‌شود. در شرایط هزار متری از سطح دریا می توانید گردو تویسرکان را پرورش دهید. در هر هکتار حدود شش تن میوه گردوی مرغوب از این درختان به دست می آید. دوران باردهی حداکثری نهال های گردو تویسرکان در سن ۶ یا ۷ سالگی می باشد. نهال گردو تویسرکان برای شرایط آب و هوای رشت بسیار مناسب است. می توانید این نهال گردو در رشت را در آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی رشت پیدا کنید.

نهال گردو چندلر

با خرید نهال گردو چندلر، توسعه باغ گردو در رشت به راحتی امکان پذیر است. مغز گردو چندلر، درشت و خوشمزه است و اگر این باغ ها توسعه پیدا کنند، زمینه صادرات گردو هم فراهم می شود. درختان گردو چندلر را می توانید در ارتفاعات حداکثر ۱۵۰۰ متر از سطح دریا پرورش دهید. در هر هکتار، بیشتر از ۷ تن گردوی مرغوب از این درختان به دست می آید.

نهال گردو کانادایی پالیز

نهالگردو پالیز کانادایی از بهترین ارقام نهال گردو در رشت محسوب می‌شود. عمر اقتصادی این نهال گردو، 100 سال است و در هر هکتار، حدود ۱۶ تن گردوی مرغوب تولید می کند. نهال گردو کانادایی پالیز برای شرایط سردسیری مناسب است. می توانید این نهال گردو را در ارتفاعات حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا نیز پرورش دهید. خرید عمده نهال گردو پالیز کانادایی ازطریق نهالستان پالیز امکانپذیر است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر، انتخاب دیگری است که برای احداث باغ گردو در رشت پیشنهاد می کنیم. باردهی نهال‌های گردو ژنوتیپ برتر در هر هکتار، ۸ تن می باشد. مغز گردو که از این درختان به دست می آید، وزن بالایی داشته و بسیار خوشمزه است. در ارتفاعات حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا می توانید نهال گردو ژنوتیپ برتر را بکارید. این نوع نهال گردو عمر اقتصادی بسیار عالی دارد و از طریق نهالستان مرکزی مجوزدار رشت می توانید آن را به صورت عمده بخرید.

بهترین نهال میوه برای کاشت در رشت

۵ تا از بهترین نهال های میوه که برای کاشت در رشت پیشنهاد می شوند:

شرایط آب و هوایی رشت

شرایط آب و هوایی رشت برای پرورش انواع ارقام نهال میوه و نهال گردو در رشت مناسب است. ارتفاع شهر رشت از سطح دریا فقط ۸ متر است، بنابراین می‌توان با اطمینان خاطر، انواع ارقام گردو و میوه را پرورش داد.

موقعیت مکانی شهر رشت در تمام جهات، مناسب است. از یک طرف با زمین های هموار و دشتزارهای وسیع محاط شده و از طرف دیگر با شهرهای ساحلی همجوار است. در جنوب رشت، کوهستان البرز واقع شده که شرایط مطبوع و معتدل را در این منطقه به وجود آورده است.

میانگین بارندگی در رشت 1359 ، میلی متر می باشد که در نوع خود، یک رقم بسیار قابل توجه محسوب می شود. از آنجایی که بارندگی در تمام فصل های سال به خصوص پاییز و زمستان در رشت اتفاق می‌افتد، دسترسی به منابع آبی طبیعی فراهم است. حتی در سرمای زمستان، امکان پرورش نهال گردو در رشت وجود دارد.

برخی از روزهای زمستان، دمای هوا در رشت به شدت کاهش پیدا می‌ کند و ممکن است یخبندان اتفاق بیفتد؛ بنابراین نهال گردو مقاوم به سرما انتخاب خوبی برای این منطقه است.

وضعیت ذخایر آبی رشت

به واسطه بارندگی فراوان در شهر رشت، شاهد آن هستیم که رودخانه های اطراف، چشمه ها و منابع آب زیرزمینی برای تامین آب مورد نیاز جهت آبیاری باغ ها و زمین های کشاورزی در دسترس قرار دارد. منابع آبی و ذخایر آب طبیعی در رشت می ‌تواند برای آبیاری درختان گردو مناسب باشد، اما بهتر است برای صرفه جویی در آب از روش های آبیاری قطره ای استفاده کنید.

جمع بندی

انواع نهال گردو در رشت و نهال میوه در رشت را می توانید با کیفیت بالا از نهالستان معروف رشت به صورت عمده بخرید. نهالستان پالیز، مرکز فروش درخت گردو اصلاح شده گلدانی در رشت می باشد. می توانید قیمت روز انواع نهال گردو، میوه رشت را از کارشناسان این نهالستان استعلام بگیرید.

برای خرید نهال عمده و خرده در رشت از انواع نهال هایی که در این بحث به آن اشاره کردیم، ابتدا شرایط اقلیمی منطقه را در نظر بگیرید؛ نیاز خود را به خرید نهال گردو مشخص کنید و درباره شرایط کاشت هم اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

انواع نهال میوه و نهال گردو پیوندی رشت به صورت عمده از طریق نهالستان پالیز ارائه می شود نهال های گردو و میوه نهال های با کیفیت و شناسنامه دار هستند. همچنین خدمات مشاوره خرید نهال گردو در رشت و شرایط کاشت و مراقبت نهال ها به باغداران عزیز ارائه می گردد.