خرید نهال گردو در سمنان و خرید نهال میوه در سمنان، بهترین گزینه ها برای کار آفرینی و توسعه باغ های این شهرستان می باشد. سمنان در اکثر مناطق خود آب و هوای کوهستانی دارد، اما نهال های گردو که در این استان می کارید باید مقاوم به خشکسالی و سرما باشند.

در ادامه این مطلب شما را با ۶ را از بهترین نهال های گردو آشنا می کنیم که در سمنان باردهی خوبی دارند. در ادامه برترین نهال های میوه در سمنان را بررسی می کنیم و شما را با مرکز خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی سمنان آشنا خواهیم کرد. می توانید قیمت روز انواع نهال گردو، میوه سمنان را از بهترین نهالستان در این شهر استعلام بگیرید.

معرفی 6 مورد از انواع ارقام نهال گردو در سمنان با باردهی عالی

در ادامه، به ویژگی های مهم هر کدام از انواع نهال گردو در سمنان برای کاشت، خواهیم پرداخت:

نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر یکی از بهترین ارقام نهال گردو در سمنان است که در ارتفاعات حداکثر ۱۵۰۰ متری از سطح دریا باردهی خوبی دارد. اگر به نهال گردو با بازدهی بالا و عمر اقتصادی خوب فکر می کنید، گردو چندلر انتخاب مناسبی برای شما است. نهال های گردو چندلر گردوهایی با مغز درشت حاصل می کنند. نهال گردو چندلر با شرایط کوهستانی شهرستان سمنان سازگاری دارد.

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور در سمنان از جمله نهال های مرغوب برای باردهی بهتر در این شهرستان است. درختان گردو فرنور در هر هکتار حدود 7 تن تا ۸ تن گردوی با کیفیت تولید می ‌کنند. مغز گردو فرنور، درشت است و ارزش غذایی زیادی دارد. می توانید گردو فرنور را از نهالستان مرکزی مجوزدار سمنان تهیه کنید. عمر اقتصادی این درختان گردو 100 سال گزارش شده است.

نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی یکی از بهترین گزینه ها برای کاشت در باغ های گردو در سمنان است. این نهال گردو در سمنان در ارتفاعات حداکثر 2000 متری از سطح دریا رشد می‌ کند. می ‌توانید نهال گردو اسرائیلی را از آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین سمنان خریداری کنید. در هر هکتار از این درختان گردو، حدود 8 تن گردوی مرغوب برداشت می کنید. نهال گردو اسرائیلی با شرایط کوهستانی سمنان سازگاری خوبی دارند. همچنین در برابر خشکسالی مقاوم است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر، بهترین نهال برای کاشت در باغ های سمنان است. این نهال گردو در هر هکتار حدود 8 تن گردوی مرغوب تولید می‌کند. می ‌توانید این نهال عمده را از نهالستان معتبر سمنان تهیه کنید. عمر اقتصادی نهال گردو ژنوتیپ برتر بیشتر از ۲۰۰ سال می باشد. خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر از طریق نهالستان مرکزی مجوزدار سمنان امکان پذیر است.

نهال گردو تویسرکان

یکی از بهترین ارقام نهال گردو در سمنان، نهال گردو تویسرکان نام دارد. این نهال گردو از طریق مرکز توزیع نهال و عرضه نهال در سمنان ارائه می ‌شود. نهال گردو تویسرکان عمر اقتصادی ۵۰ سال دارد. مغز گردوی درشت تولید می‌کند و در ارتفاعات 3000 متر از سطح دریا می‌ توانید آن را پرورش دهید. در هر هکتار از این درختان گردو، حدود ۶ تن میوه مرغوب به دست می آورید. توسعه باغ گردو در سمنان از طریق خرید عمده نهال گردو تویسرکان به بهترین شکل امکان پذیر است.

نهال گردو کانادایی پالیز

با خرید عمده نهال گردو پالیز کانادایی در سمنان، امکان توسعه باغ های گردو در این شرایط آب و هوایی وجود دارد. نهالستان مرکزی مجوزدار سمنان، این نهال های گردو را به صورت عمده به باغداران ارائه می دهند. میزان باردهی نهال گردو پالیز کانادایی فوق العاده خوب است و در هر هکتار ۱۶ تن میوه مرغوب تولید می کند. عمر اقتصادی این درختان گردو صد سال است. نهال های گردو پالیز کانادایی بهترین گزینه هستند که در برابر خشکسالی یا آفت ها و بیماری های گیاهی مقاومت زیادی دارند.

انواع بهترین نهال میوه در سمنان

سایر انواع ارقام نهال میوه در سمنان با شرایط باردهی مناسب به صورت زیر معرفی می شوند:

شرایط آب و هوایی سمنان

شرایط آب و هوای شهر سمنان تقریباً کوهستانی است و آب و هوای معتدل در این منطقه حکم فرما می باشد. سمنان در یک منطقه ‌ای کوهستانی واقع شده اما در دو قسمت آب و هوای متفاوتی را احساس می کنیم. در نزدیک کوهستان، شرایط اقلیمی سردتری وجود دارد و در زمستان ‌ها تا حدود ۹ درجه زیر صفر دما کاهش پیدا می کند. آب و هوای سمنان در قسمت های  جنوبی تقریباً گرم تر است و کاهش دمای کمتری را تجربه می ‌کند. اگر می‌خواهید نهال گردو در سمنان بکارید، به شرایط وزش باد و کاهش دما دقت داشته باشید. انواع نهال در سمنان باید از گونه های مقاوم به سرما و یا خشکسالی انتخاب شوند.

وضعیت ذخایر آبی سمنان

برای کاشت نهال گردو در سمنان به شرایط بارندگی و ذخایر آبی توجه کنید. ارتفاع این شهر از سطح دریا فقط 1130 متر است. میانگین بارندگی سالانه در سمنان حدود ۱۴۰ میلی متر است، بنابراین ذخایر آبی و منابع طبیعی برای آبیاری درختان گردو و درختان میوه چندان در دسترس نیست. بهتر است از روش آبیاری قطره ‌ای برای  نهال میوه و نهال گردو استفاده کنید که در مصرف آب صرفه جویی شود.

جمع بندی

اکنون که با بهترین ارقام نهال گردو در سمنان آشنا شدید و دانستید چگونه می توانید بهترین نهال گردو و نهال میوه را برای کاشت بخرید، زمان آن رسیده که شما را با یکی از بزرگترین نهالستان معروف در سمنان آشنا کنیم.

نهالستان پالیز، مرجع فروش عمده نهال میوه و نهال گردو است. بیشتر از ۵۰ سال تجربه توسط کارشناسان نهالستان پالیز در کنار شما خواهد بود تا بهترین ارقام نهال را خریداری کنید. برای خرید عمده نهال میوه و خرید عمده نهال گردو در سمنان با کارشناسان نهالستان پالیز تماس بگیرید.