با خرید نهال گردو در شهرکرد از آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی شهرکرد می توانید باغ گردوی خود را به نحو مطلوب توسعه دهید و مدیریت کنید. شاید وقتی برای خرید نهال گردو و نهال میوه به یکی از نهالستان معروف در شهرکرد مراجعه می‌کنید، در میان صدها گزینه، انتخاب کردن برای شما دشوارتر باشد! کاشت نهال گردو در یکی از مناطق شهرکرد می تواند بازدهی خوبی داشته باشد، به شرطی که نهال مناسب را انتخاب کنید .

در قسمت های بعدی درباره شرایط آب و هوای شهرکرد، ذخایر آبی و انتخاب بهترین نهال گردو و نهال میوه صحبت می کنیم. بزرگ ترین نهالستان گردو و نهال فروشی شهرکرد، مرکز توزیع نهال و عرضه نهال به صورت عمده و خرده فروشی است. کافیست که نیاز باغ گردو یا باغ میوه را مشخص کنید و سپس با کارشناسان نهالستان مرکزی مجوزدار شهرکرد تماس بگیرید.

معرفی 6 مورد از بهترین ارقام نهال گردو در شهرکرد که بازدهی و سودآوری خوبی دارند

در ادامه به معرفی ویژگی های هر یک از انواع ارقام نهال گردو می پردازیم:

نهال گردو پالیز کانادایی

نهال گردو پالیز کانادایی یکی از ارقام نهال گردو در شهرکرد است که در ارتفاعات ۳۰۰۰ متری از سطح دریا حداکثر باردهی را دارد. اگر به فکر سودآوری عالی از کاشت نهال گردو در باغ خود هستید، نهال گردو کانادایی پالیز را به شما پیشنهاد می دهیم. این نهال گردو با شرایط سردسیری شهرکرد هم سازگار است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

اگر بخواهیم بهترین ارقام نهال گردو در شهرکرد را برای کاشت و بهره‌وری انتخاب کنیم، قطعاً نهال گردو ژنوتیپ برتر در فهرست ما قرار می گیرد. حداکثر بازدهی این درختان گردو تا ۲۰۰ سال می باشد، بنابراین اکثر باغداران این نوع نهال گردو را در اولویت قرار می دهند. در هر هکتار می توانید بیشتر از ۸ تن گردوی مرغوب از این درختان برداشت کنید. نهال گردو ژنوتیپ برتر نسبت به سرما، آفت ها و بیماری ها مقاوم است.

نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر یکی از معروف ‌ترین انواع نهال گردو در شهرکرد است. نهال گردو چندلر برای کاشت در مناطق کوهستانی انتخاب مناسبی است. عمر اقتصادی این درختان گردو، ۱۰۰ سال است و در هر هکتار، 7 تن باردهی می دهند. برای خرید نهال گردو چندلر می توانید از طریق آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین شهرکرد اقدام کنید.

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان برای کاشت در شهرکرد پیشنهاد می‌شود. میزان باردهی این نوع درختان گردو در هر هکتار، حدود ۶ تن است. نهال گردو تویسرکان در ارتفاعات حداکثر ۳۰۰۰ متری از سطح دریا باردهی خوبی دارد. گردوهای تولید شده در این درختان گردو دارای مغز درشت و پوسته های سبک می باشد.

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور در ارتفاع حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا قابل کاشت است و در دوران باردهی در هر هکتار، ۸ تن گردوی مرغوب می دهد. برای کاشت نهال گردو فرنور باید به دنبال خرید نهال گردو گونه گرده افشان هم باشید. در کنار گردوی فرنور، گردو فرانکت هم پیشنهاد می شود. برای مشاوره خرید نهال گردو و دریافت قیمت روز انواع نهال گردو، میوه شهرکرد با نهالستان پالیز تماس بگیرید.

نهال گردو اسرائیلی 

با خرید نهال گردو اسرائیلی در شهرکرد می توانید آن را در باغ بکارید؛ حتی در شرایطی که باغ گردو در ارتفاعات بالا قرار داشته باشد. نهال گردو اسرائیلی در ارتفاعات حداکثر ۲۰۰۰ متری از سطح دریا رشد می ‌کند. باردهی این نوع درختان گردو در هر هکتار، ۸۰ تن میوه مرغوب است.

بهترین انواع نهال میوه در شهرکرد برای کاشت کدام اند؟

می ‌توانید انواع نهال را از نهالستان معتبر شهرکرد برای کاشتن انتخاب کنید. نهالستان پالیز یک نهالستان مرکزی مجوزدار شهرکرد است. علاوه بر نهال میوه، بهترین نهال گردو در شهرکرد را هم از این نهالستان خریداری کنید.

فهرست بهترین ارقام نهال میوه که در شهرکرد باردهی خوبی دارند، به صورت زیر معرفی می شوند. این ارقام در کنار نهال گردو پیوندی شهرکرد بسیار پرفروش و پر طرفدار هستند:

سایر انواع نهال میوه در شهرکرد که می توانید بکارید، به صورت زیر معرفی می شوند:

شرایط آب و هوایی شهرکرد

شرایط آب و هوایی شهرکرد، که مرکز استان چهارمحال و بختیاری است، در بیشتر فصل های سال، خنک و معتدل می باشد. میزان رطوبت در شهرکرد قابل توجه است. شهرکرد دارای ارتفاع از سطح دریا حدود 2310 است، بنابراین می توان آن را یک منطقه کوهستانی و نسبتاً سرد معرفی کرد.

باغ هایی که در شهرکرد قرار دارند برای کاشت نهال گردو و نهال میوه از نظر شرایط اقلیمی وضعیت خوبی دارند و شما می توانید انواع ارقام نهال گردو در شهرکرد را بکارید و در طول سال شاهد بهره ‌برداری از آن باشید.

وضعیت ذخایر آبی شهرکرد

با توجه به شرایط اقلیمی شهرکرد و بارندگی هایی که در پاییز و زمستان اتفاق می ‌افتد، تامین منابع آبی در فصل بهار و تابستان قابل پیش‌ بینی است. در شهرکرد، آبشارها و چشمه های زیادی وجود دارد؛ البته تحقیقات ثابت کرده که وضعیت آب این شهر و مناطق اطراف چندان پایدار نیست.

منابع آبی زیرزمینی و چشمه ها، بخصوص چشمه کوهرنگ، در معرض خطر نابودی قرار دارند، بنابراین برای آبیاری نهال گردو در شهرکرد یا نهال میوه در شهرکرد باید از روش هایی استفاده کرد که در مصرف آب صرفه جویی می کند. آبیاری قطره ای، بهترین روش در حال حاضر است.

جمع بندی

برای خرید نهال گردو در شهرکرد و خرید نهال میوه در شهرکرد لازم است که از طریق نهالستان معتبر شهرکرد اقدام کنید. ارتفاع شهرکرد از سطح دریا بیشتر از ۲۰۰۰ متر است، بنابراین ارقام نهال گردو پیوندی و اصلاح شده بهترین انتخاب هستند. خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی، یک انتخاب تضمین شده است و مطمئن هستید که نهال ها در سلامت کامل به شما تحویل داده می شوند.

نهالستان پالیز، ارائه دهنده انواع ارقام نهال در شهرکرد است و فعالیت خود را در فروش نهال عمده و خرده سالهاست که ادامه داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش تماس بگیرید.