بهترین نهال گردو در شیراز از میان چند نوع مختلف ارقام نهال گردو برای کاشت در این منطقه انتخاب می‌شود. از آن جایی که شهر شیراز شرایط آب و هوایی مساعد را برای پرورش درختان گردو و درختان میوه دارد، در مجموع، بزرگترین نهالستان گردو و نهال فروشی شیراز، این ارقام متنوع را برای باغداران عزیز فراهم می کند.

همکاری با نهال فروشی آنلاین در شیراز می‌تواند مسیر خرید نهال گردو و تامین نهال میوه را راحت تر سازد. خرید اینترنتی نهال گردو برای کاشت در شهر شیراز در وقت و هزینه های باغداران صرفه جویی می کند. اما این موضوع مهم است که در واقع کدام یک از انواع نهال گردو را میتوان در شیراز کاشت و باردهی بیشتری دارند.

علاوه بر بهترین ارقام نهال گردو در شیراز، درباره انواع نهال میوه در شیراز هم باید به طور دقیق و تخصصی صحبت کنیم. باغستان های میوه در شیراز، شرایط خوبی را برای برخی از انواع ارقام نهال میوه دارند. مراکز نهالستان معتبر شیراز، نهال میوه را با کیفیت بالا آماده می‌کنند و برای کاشت در فصل مناسب به باغداران ارائه می دهند. انتخاب بهترین نهال های میوه که در شیراز رشد مطلوب تری دارند حائز اهمیت است.

از آنجایی که پرورش بهترین نهال گردو در شیراز و کاشت نهال میوه در شیراز بسیار در سودآوری باغ تاثیر دارد، در ادامه مطلب درباره معرفی ارقام نهال در شیراز صحبت می کنیم و در پایان، آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی شیراز را نیز معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

معرفی 6 مورد از بهترین نهال های گردو که می توانید در شیراز بکارید

اگر به فهرست کاملی از ارقام نهال گردو که در نهالستان مرکزی مجوزدار شیراز ارائه می‌شود نگاهی بیندازید، به ۶ نوع متفاوت برخورد می کنید که برای کاشت در شیراز مناسب هستند. ۶ تا از معروف ترین و بهترین ارقام نهال گردو که برای کاشت در شهرستان شیراز پیشنهاد می شود شامل موارد زیر است:

برای خرید انواع بهترین نهال گردو در شیراز شامل ۶ گزینه فوق، باید به نهالستان معروف شیراز مراجعه کنید. هم از طریق خرید اینترنتی و هم از طریق مراجعه حضوری این کار امکان پذیر است. اما برای اینکه با شرایط رشد هر کدام از نهال های گردو در فوق آشنا شوید، به اختصار آنها را معرفی می کنیم.

نهال گردو فرنور

یکی از انواع بهترین نهال گردو در شیراز که شرایط خوبی برای رشد کردن دارد، نهال گردو فرنور است. این نوع ارقام نهال گردو در مناطقی رشد می کند که حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا فاصله دارند. زمانی که نهال گردو فرنور به دوران بلوغ خود برسد، در هر هکتار، حدود ۸ تن میوه مرغوب تولید می کند. اگر به سودآوری باغ گردوی خود اهمیت می دهید، می توانید از مرکز توزیع و عرضه نهال در شیراز، نهال گردو فرنور را به صورت عمده بخرید.

نهال گردو چندلر

یکی از پرفروش ترین انواع نهال گردو در شیراز، نهال گردو چندلر نام دارد. نهال گردو چندلر در مناطقی رشد می کند که حداکثر ۱۵۰۰ متر از سطح دریا فاصله داشته باشند. این نوع ارقام نهال گردو در دوران بلوغ خود حدود ۷ تن باردهی خواهند داشت. عمر نهال گردو چندلر و نهار گردو فرنور، حدود ۱۰۰ سال است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

از دیگر نهال های مناسب برای کاشت در شیراز، نهال گردو ژنوتیپ برتر نام دارد. این نهال نیز با توجه به ویژگی‌های فیزیکی و ژنوتیپی در مناطقی رشد می کند که حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا فاصله داشته باشد. نهال گردو ژنوتیپ برتر برای شرایط آب و هوایی شیراز بهترین انتخاب است. طبق گزارش ها حداکثر باردهی این نهال ها در طول دوران زندگی و رشد، حدود ۱۶ تن در هر هکتار می باشد. خرید عمده نهال گردو ژنوتیپ برتر برای توسعه باغ گردو در شیراز پیشنهاد می شود.

نهال گردو تویسرکان

یکی از بهترین ارقام نهال گردو برای کاشت در شیراز، نهال گردو تویسرکان است. این نوع ارقام نهال گردو از طرف باغداران در سایر شهرها هم مورد استقبال واقع شده است. گردو تویسرکان یک گونه نهال گردو با بهره‌وری و سودآوری بالا و بسیار مقرون به صرفه است. از ویژگی نهال گردو تویسرکان، باردهی قابل توجه آن در سن ۵ تا ۷ سالگی می باشد. این نهال می تواند در هر هکتار، حداکثر ۸ تن میوه مرغوب تولید کند.

نهال گردو اسرائیلی

با خرید بهترین نهال گردو در شیراز از ارقام نهال گردو اسرائیلی، قطعاً باغ پربارتری خواهید داشت. این گونه نهال گردو برای کاشت در مناطق سردسیر با حداکثر ارتفاع از سطح دریا ۱۵۰۰ متر مناسب است. در سال‌های اولیه باردهی این نوع نهال در هر هکتار، حداکثر 6 تن میوه گردو تولید می شود. هر درخت بالغ از نهال گردو اسرائیلی قادر است بیشتر از ۴۰ کیلوگرم میوه گردو تولید کند. طول عمر این نوع نهال، در شرایط متداول بیشتر از ۷۵ سال است.

نهال گردو پالیز کانادایی

برای کاشت نهال گردو در باغ های شیراز، نهال گردو پالیز کانادایی یا نهال گردو کانادایی پیشنهاد می شود. این نوع نهال ها برای کاشت در شرایطی با ارتفاع حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا مناسب هستند. در سن هشت سالگی این نوع نهال ها، حدود ۱۶ تن در هر هکتار میوه مرغوب تولید می شود. باردهی نهال گردو کانادایی پالیز از سال اول شروع می گردد.

بهترین درختان میوه برای کاشت در شیراز

شهر شیراز برای کاشت انواع نهال میوه هم مناسب است. علاوه بر اینکه می توانید بهترین نهال گردو در شیراز را از نهالستان معتبر خریداری کنید، می ‌توانید نهال های میوه که برای کاشت در شهر شیراز مناسب هستند را نیز سفارش دهید. مهمترین انواع ارقام نهال میوه که برای باغ های شیراز پیشنهاد می شوند به صورت زیر است:

با توجه به شرایط آب و هوایی شهر شیراز، امکان کاشت و پرورش انواع نهال میوه و نهال گردو در این شهر وجود دارد. برای خرید آنلاین نهال میوه در شیراز می توانید به آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین شیراز مراجعه کنید. نهالستان پالیز، مرجع عمده‌ فروشی انواع نهال میوه است و در توزیع نهال با قیمت مناسب سابقه‌ای درخشان دارد.

شرایط آب و هوای شیراز

در این قسمت می پردازیم به مهمترین مسئله در کاشت بهترین نهال گردو در شیراز که با عنوان شرایط آب و هوایی و اقلیمی شیراز شناخته می شود. اولین قدم برای خرید نهال گردو و خرید نهال میوه برای هر منطقه این است که بدانیم ارتفاع آن شهر چقدر از سطح دریا فاصله دارد؛ میزان بارندگی و وزش باد و تابش نور خورشید چقدر است.

شیراز به طور متوسط، در یک شرایط کوهستانی با آب و هوای سرد و معتدل واقع شده است. محدوده دمای هوا در شیراز از ۵ تا ۳۰ درجه متغیر است. مقدار بارندگی سالیانه در شهر شیراز، حدود ۳۳۸ میلی ‌متر گزارش شده است. این شرایط برای پرورش درختان گردو بسیار مناسب است.

ارتفاع از سطح دریا برای شیراز ۱۴۸۰  تا ۱۶۷۰ متر است. شیراز، شهری خوش آب و هوا و مهم از نظر صنعت توریسم و گردشگری می باشد. از این طریق، پرورش نهال گردو و نهال میوه در باغستان های شیراز می تواند به اقتصاد این منطقه بسیار کمک کند.

وضعیت ذخایر آبی شیراز

بررسی وضعیت ذخایر آبی شیراز برای باردهی بهتر نهال های گردو و نهال های میوه حرف اول را می‌زند. در واقع دسترسی به منابع آبی مناسب، یک فاکتور مهم است که نباید آن را نادیده گرفت. طبق گزارش هایی که منتشر شده، وضعیت منابع آب طبیعی در شهر شیراز و کل استان فارس تقریباً در وضعیت بحرانی قرار دارد. این بی آبی بر روی رشد درختان میوه و درختان گردو در شیراز تأثیر منفی گذاشته است. بنابراین پیشنهاد می کنیم انواع نهال گردو و نهال میوه را برای شیراز انتخاب کنید که با شرایط خشکسالی و کم آبی سازگارتر هستند.

جمع بندی

در این مطلب مشاهده کردید که خرید بهترین نهال گردو در شیراز و خرید نهال میوه برای کاشت در شیراز هر دو از اهمیت زیادی برخوردارند. شیراز، شهری خوش آب و هوا و پرطرفدار است. هم از نظر اقتصادی و هم از نظر صنعت گردشگری در ایران اهمیت دارد. باغداران عزیز در شهر شیراز می توانند با یک برنامه ‌ریزی صحیح، بهترین ارقام نهال در شیراز را خریداری کنند. با خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی شیراز مطمئناً سودآوری خوبی حاصل خواهد شد.

نهالستان پالیز به عنوان مرجع پرورش و فروش انواع نهال گردو و نهال میوه، آماده حمایت از باغداران عزیز می باشد. شما می توانید با اطمینان خاطر، قیمت روز انواع نهال گردو، میوه شیراز را از کارشناسان نهال پالیز سوال کنید. همچنین مرکز فروش درخت گردو اصلاح شده گلدانی در شیراز و خرید نهال گردو پیوندی در شیراز از طریق نهالستان پالیز ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با این مشاوران و متخصصان صحبت کنید.