کاشت نهال گردو در تبریز برای توسعه باغ گردو یا راه اندازی باغ گردو، یک نیاز ضروری محسوب می‌شود. حتی باغدارانی که می خواهند انواع ارقام نهال گردو اصلاح شده را برای توسعه باغ گردو انتخاب کنند، باید به شرایط نهال ها، ارتفاع از سطح دریا در منطقه، دسترسی به منابع آبی و گزینه های مراقبت از نهال گردو توجه داشته باشند.

در حال حاضر، بهترین نهال گردو برای کاشت در باغستان های تبریز در دسترس قرار دارد. انواع ارقام نهال گردو در نهالستان مرکزی مجوزدار تبریز به صورت عمده فروشی عرضه می شود. قیمت عمده فروشی نهال گردو در تبریز کاملاً مقرون به صرفه است، بنابراین باغداران کافیست ارقام مناسب نهال گردو و حتی نهال میوه را برای کاشت انتخاب کنند.

از میان صدها ارقام نهال گردو که برای کاشت وجود دارد، ۶ نوع مناسب پیشنهاد می‌شود که برای شهر تبریز و به ویژه شرایط کوهستانی و سردسیر بهترین انتخاب است. برای آشنایی با انواع بهترین نهال گردو در تبریز و شرایط باردهی و رشد آنها با ما همراه باشید. از طریق مراجعه به آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی تبریز، به راحتی می توانید این نوع ارقام نهال گردو و نهال میوه را خریداری کنید.

بهترین و پرسودترین نهال گردو در تبریز برای توسعه باغ گردو

اگر بخواهیم پرسودترین نهال گردو در تبریز را فهرست بندی کنیم به صورت زیر بیان می شوند:

قبل از آن که به معرفی مختصر هر کدام از انواع ارقام نهال گردو برای کاشت در باغستان های تبریز بپردازیم، لازم است خاطرنشان کنیم که می توانید قیمت روز انواع نهال گردو میوه تبریز را از نهالستان معتبر و معروف استعلام بگیرید. مرکز فروش توزیع نهال و عرضه نهال، هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری سفارشات باغداران عزیز را آماده می کند.

 معرفی مشخصات 6 مورد از بهترین نهال های گردو که برای کاشت در تبریز مناسب هستند

نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی را می‌توانید در باغ های تبریز به راحتی بکارید. این نوع نهال گردو در شرایط سردسیر به خوبی رشد می کند و می تواند در هر هکتار، ۶ تن گردو تولید نماید. نهال گردو اسرائیلی در شرایطی رشد می‌کند که حداکثر ارتفاع از سطح دریا ۱۵۰۰ متر باشد. اگر برای خرید بهترین نهال گردو در تبریز از این نوع ارقام گردو به مشاور نیاز دارید می ‌توانید از مشاوران نهالستان پالیز سوال کنید.

نهال گردو فرنور

یکی از پربارترین و پرفروشترین نهال های گردو برای کاشت در شهر تبریز، نهال گردو فرنور است. این نوع نهال گردو در حداکثر ارتفاع از سطح دریا ۳۰۰۰ متر بهتر رشد می کند. میزان باردهی نهال گردو فرنور در هر هکتار، حدود 8 تن گردوی مرغوب است.

نهال گردو تویسرکان

با خرید نهال گردو تویسرکان می توانید بهترین نهال گردو در تبریز را پرورش دهید، باغ های گردو در تبریز عموماً دارای شرایط سردسیر و کوهستانی هستند، بنابراین گردو تویسرکان یک انتخاب عاقلانه خواهد بود. در سن بلوغ، نهال گردو تویسرکان می تواند حدود ۸ تن در هر هکتار گردو تولید کند.

نهال گردو چندلر

یکی از انواع بهترین نهال گردو در تبریز، نهال گردو چندلر است. این نهال در حداکثر ارتفاع ۱۵۰۰ متر از سطح دریا به خوبی رشد می کند. میزان باردهی گردو چندلر در هر هکتار، ۷ تن میوه است. برای توسعه باغ گردو در شرایط کوهستانی، نهال گردو چندلر را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید ارقام مختلف نهال گردو را از نهالستان مرکزی مجوزدار تبریز به صورت عمده و خرده خریداری کنید.

نهال گردو کانادایی پالیز

یکی دیگر از بهترین انواع نهال گردو برای کاشت در شهر تبریز، نهال گردو کانادایی نام‌ دارد. نهال گردو پالیز کانادایی در مناطقی با ارتفاع ۳۰۰۰ متر از سطح دریا رشد خوبی دارد و میزان باردهی این نوع نهال در مقایسه با ارقام دیگر در هر هکتار بیشتر است. اگر به دنبال بهترین نهال گردو در تبریز هستید که در سال‌های اول پس از کاشت باردهی بالایی داشته باشد، نهال گردو پالیز کانادایی را به شما پیشنهاد می دهیم.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر از نظر ویژگی‌های رشد و باردهی بسیار مرغوب و مقرون به صرفه است. این نوع نهال ها از نظر ویژگی‌های ژنتیکی، اصلاح شده هستند، بنابراین میزان باردهی آن ها در طول دوران بلوغ می تواند به ۱۶ تن در هر هکتار هم برسد. اگر بتوانید نهال گردو ژنوتیپ برتر را به صورت عمده بخرید، برای توسعه باغ گردو، یک انتخاب عالی خواهد بود.

بهترین درختان میوه برای کاشت در تبریز

برای خرید نهال میوه در تبریز، همانند خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی تبریز، باید به یک سری نکات توجه داشته باشید. ارتفاع از سطح دریا در منطقه مورد نظر، قیمت خرید عمده نهال میوه و نهال گردو، وضعیت منابع آبی در شهر تبریز و شرایط آب و هوایی در این حوزه اهمیت دارند. در حال حاضر، انواع نهال میوه که در شهر تبریز برای کاشت پیشنهاد می شوند به صورت زیر می باشد:

می‌توانید انواع نهال میوه ذکر شده در فوق را از طریق آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین تبریز به صورت عمده و غیرحضوری خریداری کنید. علاوه بر نهال‌های فوق، برخی دیگر از نهال های میوه هم در تبریز باردهی خوبی دارند. شما می توانید نهال های میوه زیر را در باغ ‌های تبریز بکارید و سوددهی خوبی را داشته باشید:

۵ مورد از بهترین نهال های میوه که برای کاشت در تبریز پیشنهاد می شوند:

شرایط آب و هوایی تبریز

به واسطه موقعیت مکانی و جغرافیایی شهر تبریز، شرایط آب و هوایی منطقه، سردسیر و کوهستانی است. ارتفاع از سطح دریا در شهر تبریز حداکثر ۱۵۶۱ متر می باشد. اقلیم شهر تبریز، سرد و خشک، کوهستانی و نیمه مرطوب است. آب و هوای تبریز در زمستان، بسیار سرد، پرباران و یخبندان است؛ اما تابستان های خنک و مطبوعی دارد.

طبق گزارش ها، میانگین بارش سالانه در شهر تبریز، ۳۰۸ میلیمتر است. تغییرات درجه هوا در شهر تبریز در سردترین حالت، ۲۵ درجه سانتیگراد زیر صفر می باشد. متعادل ترین هوا در تبریز در تابستان و در دمای ۴۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است. متوسط دمای تبریز، ۱۱ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است، بنابراین می توانید انواع ارقام نهال گردو در تبریز را با سودآوری بالا پرورش دهید.

وضعیت ذخایر آبی تبریز

قبل از خرید نهال گردو پیوندی تبریز یا سایر ارقام نهال گردو در تبریز، به وضعیت ذخایر آبی در این شهر توجه داشته باشید. میزان بارندگی در تبریز خوشبختانه قابل توجه است، اما سرمای هوا می تواند آسیب زننده باشد. درجه دمای هوا در فصل زمستان، بسیار طاقت فرسا خواهد بود. بنابراین، سرما می تواند به درختان میوه و درختان گردو آسیب بزند. اگر نهال گردو در تبریز را از گونه های مقاوم به سرما انتخاب کنید، تا حد زیادی از این آسیب‌ها جلوگیری خواهید کرد.

در حال حاضر، تبریز دسترسی خوبی به منابع آبی دارد و به واسطه بارندگی های فراوان، نگرانی ها و چالش ها درباره کم آبی و خشکسالی به وجود نخواهد آمد.

جمع بندی

برای توسعه باغ گردو در تبریز یا احداث باغستان گردو پیشنهاد می کنیم انواع ارقام نهال گردو و نهال میوه را از نهالستان مرکزی مجوزدار تبریز خریداری کنید. مرکز فروش درخت گردو اصلاح شده گلدانی در تبریز، بزرگترین نهالستان گردو و نهال فروشی تبریز در قالب مراکز معتبر، اقدام به فروش عمده و خرده انواع نهال میوه و نهال گردو می‌نمایند.

نهالستان پالیز، یک مرجع معتبر و مجوزدار است که توزیع نهال میوه و عرضه نهال گردو را با کیفیت بالا و قیمت مناسب انجام می‌دهد. برای خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی در تبریز با نهالستان پالیز تماس بگیرید. این مجموعه مرجع استعلام قیمت روز انواع نهال گردو، میوه تبریز به شمار می رود. کارشناسان نهالستان پالیز شما را برای خرید نهال میوه و خرید نهال گردو راهنمایی می کنند.