خرید نهال گردو در ارومیه و خرید نهال میوه در ارومیه می توانید باغ های این منطقه را توسعه دهید. اگر صاحب باغ گردو یا باغ میوه هستید، با مراجعه به آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی ارومیه، نهال های شناسنامه دار را با کیفیت را پیدا خواهید کرد. ارقام نهال در ارومیه در سلامت کامل به مشتریان و باغداران عزیز ارائه می شوند.

موقعیت مکانی ارومیه در شمال غربی ایران قرار دارد و چون به کوهستان ها نزدیک است، آب و هوای سرد در زمستان و شرایط معتدل را در تابستان تجربه می ‌کند. می‌ توانید بهترین ارقام گردو و میوه را در ارومیه بکارید و سودآوری خوبی به دست آورید.

در نهالستان مرکزی مجوز دار ارومیه، انواع ارقام نهال گردو و میوه ارائه می شود. بزرگترین نهالستان گردو و نهال فروشی ارومیه شرایط خرید عمده نهال را فراهم کرده ‌اند. برای توسعه باغ گردو می توانید برخی از بهترین نهال های گردو که برای شرایط اقلیمی ارومیه مناسب هستند را در تعداد مورد نیاز خود سفارش دهید. نهال گردو فرنور، نهال گردو اسرائیلی، گردو تویسرکان و چندین نهال دیگر برای کاشت در ارومیه پیشنهاد می شوند.

برای احداث باغ گردو و میوه یا توسعه باغ خود نیاز به فراهم ‌سازی مقدمات دارید. می توانید قیمت روز انواع نهال گردو، میوه ارومیه را از نهالستان پالیز استعلام بگیرید. همچنین خرید بهترین نهال گردو در ارومیه و کاشت آن در باغ در کنار خرید نهال میوه، مزایای زیادی را برای شما فراهم می آورد. می توانید خرید خود را از نهالستان پالیز انجام دهید و اگر نیاز به مشاوره دارید از کارشناسان راهنمایی بخواهید.

معرفی 6 مورد بهترین انواع ارقام نهال گردو در ارومیه برای کاشت

در ادامه به معرفی ویژگی های هر یک انواع نهال گردو در ارومیه می پردازیم:

نهال گردو پالیز کانادایی

نهال گردو پالیز کانادایی یکی از بهترین ارقام نهال گردو در ارومیه است. این نهال گردو در شرایط سردسیر به خوبی رشد می کند. عمر اقتصادی این درختان گردو، 100 سال است و در ارتفاع ۳۰۰۰ متری از سطح دریا می توانید آنها را بکارید. باردهی حداکثری درختان گردو پالیز کانادایی باعث شده که باغداران شهر ارومیه به آن توجه ویژه ‌ای داشته باشند.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر برای کاشت در ارومیه یک انتخاب فوق ‌العاده عالی است. این نهال گردو در دوران باردهی خود بیشتر از ۸ تن در هر هکتار میوه تولید می کند. شرایط رشد نهال گردو ژنوتیپ برتر در ارتفاعات حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا است. عمر اقتصادی درختان گردو از این ارقام حدود ۲۰۰ سال گزارش شده که یک رقم قابل توجه برای بهره برداری می باشد.

نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر، معروف ترین نهال گردو در ارومیه است که با شرایط این شهر سازگاری خوبی دارد. این نهال گردو را می‌توانید تا از ارتفاعات حداکثر ۱۵۰۰ متر از سطح دریا بکارید. گردو چندلر باردهی خوبی دارد؛ پوست گردو نازک است و مغز آن درشت است. نهال گردو چندلر در دوران باردهی خود در هر هکتار ۷ تن میوه مرغوب تولید می کند. عمر اقتصادی این درختان گردو صد سال است. می ‌توانید نهال گردو را از نهالستان معتبر ارومیه به صورت عمده بخرید.

نهال گردو تویسرکان

خرید نهال گردو تویسرکان در ارومیه و کاشت آن در هر هکتار، بیشتر از ۶ تن میوه مرغوب به دست می آورید. نهال گردو تویسرکان در ارتفاعات حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا به خوبی رشد می کند. می توانید این نهال گردو را از آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین ارومیه به راحتی تهیه کنید. گردو تویسرکان باردهی خوبی دارد و مغز آن درشت و خوشمزه است. گردو تویسرکان و گردو چندلر در کنار هم برای کاشت در ارومیه انتخاب های خوبی هستند.

نهال گردو فرنور

یکی از بهترین ارقام نهال گردو در ارومیه، نهال گردو فرنور است. این نهال ها در ارتفاعات حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا به خوبی رشد می کنند. باردهی نهال گردو فرنور در هر هکتار، ۸ تن میوه مرغوب است. عمر اقتصادی درختان گردو فرنور، 100 سال می باشد. می توانید گردو فرنور را در ارومیه از نهالستان معروف ارومیه به صورت عمده خریداری کنید.

نهال گردو اسرائیلی 

یکی از بهترین ارقام نهال گردو در ارومیه برای کاشت، نهال گردو اسرائیلی است. این نهال گردو در ارتفاعات حداکثر ۲۰۰۰ متری از سطح دریا رشد می کند. عمر اقتصادی درختان گردو از این ارقام 80 تا ۱۰۰ سال گزارش شده است. می توانید گردو اسرائیلی را به صورت نهال عمده و خرده از نهالستان پالیز سفارش دهید.

معرفی بهترین نهال های میوه برای کاشت در ارومیه

سایر انواع نهال میوه در ارومیه که می توانید به خوبی پرورش دهید، به صورت زیر معرفی می شوند:

شرایط آب و هوایی ارومیه

شرایط آب و هوای ارومیه برای پرورش نهال گردو و نهال میوه در برخی شرایط فصل های سال، سخت و شدید است. ارومیه دارای آب و هوای بسیار سرد و کوهستانی است. در فصل زمستان، دمای هوا به شدت کاهش پیدا می‌کند و سرمای طاقت فرسا در این شهر حکمفرما می‌ شود.

آب و هوای ارومیه در بهار و تابستان، متعادل تر است، بنابراین به دلیل نوسانات زیاد دمای هوا باید نهال گردویی را برای کاشت در ارومیه انتخاب کنید که به سرما مقاوم باشد. ارقام نهال گردو مقاوم به سرما و انواع ارقام نهال گردو اصلاح شده یا ژنوتیپ برتر برای کاشت در ارومیه بهترین هستند.

ارتفاع ارومیه از سطح دریا 1332 متر می باشد، بنابراین بهترین ارقام نهال گردو در ارومیه، شامل نهال گردو کانادایی پالیز، نهال گردو فرنور و نهال گردو تویسرکان هستند. برای خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی ارومیه کافیست با کارشناسان تماس بگیرید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

وضعیت ذخایر آبی ارومیه

فصل پاییز و زمستان در ارومیه بارندگی بسیار اتفاق می ‌افتد، بنابراین ذخایر آبی این شهر از نظر چشمه ها و رودخانه ها تأمین است. باغ های گردو و میوه که در اطراف منابع آب طبیعی وجود دارند، از این آبیاری بهره مند خواهند بود. به واسطه آب و هوای معتدل ارومیه در تابستان و بهار و بارندگی خوب در زمستان و پاییز، منابع آبی این منطقه در حد قابل قبول و رضایت بخش قرار دارند؛ اما باز هم برای حفظ منابع و ذخایر آبی بهتر است از روش های آبیاری قطره ای برای نهال گردو و میوه استفاده کنید. به این ترتیب در مصرف آب هم صرفه جویی کرده اید.

جمع بندی

پیدا کردن بهترین ارقام نهال گردو در ارومیه برای کاشت و بهره برداری بسیار اهمیت دارد. حتی این موضوع برای نهال میوه در ارومیه هم وجود دارد. اگر می‌خواهید باغ خود را گسترش دهید و سودآوری درختان را در طول یک سال افزایش دهید، حتماً بهترین نهال ها را با کیفیت عالی و سلامت کامل خریداری کنید. اطمینان حاصل کردن از سلامت نهال های گردو و میوه فقط در صورتی میسر است که خرید خود را از بزرگترین نهالستان گردو و نهال فروشی ارومیه انجام دهید.

در همین راستا، نهالستان پالیز، مرکز فروش درخت گردو اصلاح شده گلدانی در ارومیه، مرکز توزیع نهال میوه و عرضه نهال گردو در این شهر می باشد. کافیست با کارشناسان تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را به شما بدهند. نهال های خریداری شده در سلامت کامل و طبق روش های استاندارد تا محل باغ شما حمل می ‌شوند.