خرید نهال گردو در زنجان از آدرس بهترین نهال فروشی زنجان به صورت حضوری و اینترنتی امکان پذیر است. انواع ارقام نهال در زنجان برای توسعه باغ گردو و باغ میوه در دسترس هستند. با توجه به شرایط باغ گردو در شهر زنجان می توانید نهال های مناسب را خریداری کنید. یکی از پرفروشترین انواع نهال های گردو، نهال گردو پیوندی زنجان است. نهال های اصلاح شده یا نهال گردو ژنوتیپ برتر در نوع خود، پربازده هستند و با شرایط آب و هوایی زنجان هم سازگاری دارند.

نهالستان مرکزی مجوزدار زنجان، انواع نهال میوه و نهال گردو را برای باغداران عزیز فراهم می‌کند. نهالستان پالیز، مرکز عرضه نهال میوه و توزیع نهال گردو است که فعالیت خود را با تایید جهاد کشاورزی در طول سال‌های طولانی ادامه داده است. می توانید قیمت روز انواع نهال گردو و میوه زنجان را از این نهالستان معتبر استعلام بگیرید.

در ادامه بحث ابتدا به معرفی بهترین نهال های گردو که برای کاشت در زنجان مناسب هستند می پردازیم و سپس درباره شرایط آب و هوایی زنجان و ذخایر آبی آن صحبت می کنیم. خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی زنجان با بهترین شرایط، از طریق نهالستان پالیز فراهم شده است. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

معرفی 6 مورد از بهترین انواع ارقام نهال گردو برای کاشت در زنجان

در ادامه به معرفی ویژگی های هر یک انواع نهال گردو در زنجان می پردازیم:

نهال گردو پالیز کانادایی

نهال گردو پالیز کانادایی همانند سایر ارقام نهال گردو در زنجان، بهترین انتخاب برای احداث باغ گردو به حساب می آید. طول عمر اقتصادی درختان گردو از این گونه بیشتر از صد سال معرفی شده است. در هر هکتار می توانید حدود ۱۶ تن گردوی مرغوب برداشت کنید. نهال گردو کانادایی پالیز در برابر سرمازدگی و آفت های گیاهی مقاومت خوبی دارد. با اطمینان خاطر، این نهال گردو را از نهالستان معروف زنجان تهیه کنید.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

یکی از انواع نهال گردو در زنجان با باردهی فوق العاده عالی، نهال گردو ژنوتیپ برتر است. این نهال گردو را می توانید در ارتفاع حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا بکارید و در هر هکتار ۸ تن میوه مرغوب به دست بیاورید. این نوع درختان گردو از ارقام مقاوم به سرما، آفت های گیاهی و بیماری های درخت گردو هستند. با خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر، تا حد زیادی در هزینه های نگهداری باغ گردو صرفه جویی خواهید کرد. این درختان گردو را از نهالستان معتبر زنجان خریداری کنید.

نهال گردو چندلر

یکی دیگر از انواع نهال گردو در زنجان، نهال گردو چندلر نام دارد. بهترین شرایط کاشت این نوع نهال ها حداکثر ارتفاع از سطح دریا ۱۵۰۰ متر است. با خرید نهال گردو چندلر در زنجان، به خوبی می توانید باغ گردوی خود را توسعه دهید. عمر اقتصادی این نوع درختان گردو، ۱۰۰ سال است. در دوران بلوغ، بیشتر از ۷ تن محصول مرغوب در هر هکتار می توانید از این درختان برداشت کنید.

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان، یکی از بهترین ارقام نهال گردو در زنجان است. گردو تویسرکان را می توانید در شرایط سردسیر و کوهستانی بکارید و مطمئن باشید که بازدهی خوبی دارد. نهال گردو تویسرکان در حداکثر ارتفاعات ۳۰۰۰ متر از سطح دریا به خوبی رشد می کند. در هر هکتار، از این درختان گردو می‌توانید ۶ تن میوه مرغوب برداشت کنید.

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور از بهترین نهال های اصلاح شده برای کاشت در زنجان به شمار می رود. نهال گردو فرنور در ارتفاع حداکثر ۳۰۰۰ متر از سطح دریا به خوبی باردهی دارد؛ در برابر سرما مقاوم است و باردهی آن در هر هکتار حدود 6 تن میوه مرغوب می باشد. اگر به خرید نهال گردو در زنجان با باردهی اقتصادی عالی فکر می کنید، نهال گردو فرنور را بخرید.

نهال گردو اسرائیلی 

خرید نهال گردو اسرائیلی در زنجان و توسعه باغ گردو می توانید تا حداکثر ۸۰ سال از باردهی درختان گردو نهایت استفاده را ببرید. این نوع نهال گردو در ارتفاعات حداکثر ۲۰۰۰ متر از سطح دریا به خوبی رشد می کنند. قیمت عمده نهال گردو از طریق نهالستان مرکزی مجوزدار زنجان مقرون به صرفه است.

معرفی بهترین نهال های میوه برای کاشت در زنجان

سایر انواع نهال میوه در زنجان که می توانید به خوبی پرورش دهید، به صورت زیر معرفی می شوند:

برای خرید انواع میوه در زنجان ابتدا شرایط باغ میوه را بررسی کنید. درباره شرایط کاشت هر یک از نهال ها با کارشناسان صحبت کنید. قیمت نهال میوه در زنجان به صورت عمده از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

همان‌طور که نهال گردو در زنجان را می‌خرید تا سودآوری خوبی داشته باشید، می توانید انواع نهال میوه را با همین هدف در باغ بکارید، نهال میوه شناسنامه دار از طریق نهالستان پالیز با کیفیت عالی به باغداران ارائه می شود.

شرایط آب و هوایی زنجان

شرایط آب و هوایی زنجان به واسطه موقعیت جغرافیایی آن شرایط تقریباً سردسیر و کوهستانی دارد. ارتفاع زنجان از سطح دریا ۱۶۶۳ متر است. انواع ارقام نهال گردو که در قسمت قبل معرفی کردیم، برای کاشت در باغ های زنجان مناسب هستند. در اکثر فصل های سال، شرایط هوایی معتدل و مرطوب را در زنجان تجربه می کنید. البته در فصل تابستان، بارش باران و برف در این شهر بسیار اتفاق می افتد.

برخی مناطق شهر زنجان، آب و هوای گرم و خشک دارند. شرایط دمای هوا در زنجان در سردترین شرایط می‌تواند تا ۳۰ درجه سانتی گراد زیر صفر هم کاهش پیدا کند. اگر می خواهید نهال های گردو و نهال های میوه از سرمازدگی در امان باشند، ارقام نهال گردو پربازده مقاوم به سرما را باید انتخاب کنید. پوشش جنگلی در زنجان متنوع است، بنابراین درختان میوه می توانند باردهی خوبی داشته باشند.

وضعیت ذخایر آبی زنجان

میانگین بارندگی در زنجان در طول سال ۳۲۰ میلی متر گزارش شده است. البته با توجه به بارش ها در فصل پاییز و زمستان، حجم ذخایر آبی این شهر می تواند افزایش داشته باشد. دسترسی به منابع آب طبیعی برای مناطق کوهستانی در زنجان فراهم است. باغ های گردو که در زنجان در ارتفاع قرار دارند، با آب رودخانه ها یا مسیرهای منتهی به آبشارها آبیاری می شوند. البته دسترسی به منابع آبی با توجه به موقعیت مکانی باغ گردو یا باغ میوه متغیر است.

جمع بندی

نهالستان پالیز یکی از معتبرترین و بزرگترین نهالستان گردو و نهال فروشی زنجان به شمار می‌رود، می‌توانید ارقام نهال در زنجان را به صورت عمده و خرده از این نهالستان سفارش دهید. برای خرید نهال گردو در زنجان و خرید نهال میوه در زنجان با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید. انواع نهال گردو شناسنامه دار و نهال میوه در آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی زنجان ارائه می شوند. قیمت روز انواع نهال گردو و نهال میوه را از طریق همین مجموعه استعلام بگیرید.