مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال آلو نهال آلو تخم مرغی لواسان

نهال آلو تخم مرغی لواسان

9 جولای 2020
0 884
نهال آلو تخم مرغی لواسان

نهال آلو تخم مرغی لواسان

آشنایی کامل با نهال آلو تخم مرغی لواسان

برای آشنایی با نهال آلو تخم مرغی لواسان ، باید نکاتی را خدمتتان عارض شویم، تا همیشه از کاشت این نهال این میوه پر فایده راضی و خشنود باشید؛ نهال آلو تخم مرغی لواسان، کمی دیر به گل می نشیند و گل و شکوفه می زند.

پس اگر هدف شما درختی است که هر سال به سرعت شکوفه بزند و گل بدهد، درخت این نوع آلو به کار شما نمی آید.

همانند سایر انواع آلو، بهترین مکان برای رشد و پرورش آلو، استان هایی مثل اذربایجان غربی و شرقی، البرز و … کلا استان های سرد است، نهال این میوه را کاملا برای صرفه اقتصادی پیشنهاد می کنیم.

اولا این که عمر درخت آلو تخم مرغی لواسان، حدود سی سالی می شود و این یعنی که عمر نسبتا بالا و خوبی دارد.

دوم این که از نظر نیاز به آب، در روزهایی که هوا گرم نیست، مثل فصل پاییز، اگر پانزده روز یک بار به آن ها آب بدهید، کفایت می کند ولی بهتر است در روز های با دمای بالا و گرم هر ده روز یک بار درختان آب بخورند.

سوما، اگر شما به عنوان مثال، یک هکتار زمین داشته باشید، حدودا پنجاه تن و شاید هم بیشتر آلو تخم مرغی لواسان درجه یک و با کیفیت ایرانی برداشت خواهید کرد.

امروزه با روش هایی مختلفی که برای آبیاری درختان و زمین های کشاورزی آمده است، در رفت آب هم آن قدرکه بتواند کشاورز را از کارش منصرف کند.

این درخت، می تواند تا پنج متر قد بکشد و بزرگ شود، از همین رو جزو درختان با قد کوتاه شناخته می شود.

 درختان آلو تخم مرغی لواسان نیاز آن چنانی به آب باران هر روزه ندارند؛ چون میوه ای کوهستانی به حساب می آیند، با خوردن زیاد آب باران مزه خود را از دست می دهند.

نهال آلو تخم مرغی لواسان

انتخاب بهترین آلو تخم مرغی لواسان اصلاح شده

برای این که انتخاب بهترین آلو تخم مرغی لواسان اصلاح شده را بتوانید انجام دهید، باید اولا به عمر نهال دقت کنید.

همان طور که می دانید، نهالی که چند ساله باشد، بسیار بهتر از نهالی که بیشتر از چند ماه نیست که پرورش داده شده است، محصول می دهد.

برای خرید نهالی که حقیقتا پرمیوه باشد و با کاشت آن در زمین، به قول معروف زمین شما برکت بگیرد، لازم است که نهال خود را بعد از خرید، آب خوبی بدهید تا ریشه آن تر و تازه شود.

البته، اگر کشاورزی حرفه ای هستند و با انواع بذر و هسته و نهال، آشنایی کامل دارید، می توانید خودتان در مزرعه و یا حتی خانه خودتان، این نهال را به وجود بیاورید، درست کردن نهال با استفاده از هسته کار چندان دشواری نیست؛ فقط صبور بودن را می طلبد.

با به وجود آمدن هزاران مغازه نهال فروشی اینترنتی و خیابانی، بسیاری از افراد وقت حوصله ی این که خودشان نهال تولید کنند را ندارند.

ترجیح می دهند مقداری پول اضافه تر بدهند و با استفاده از نهال مورد اعتمادشان، به کاشت، داشت و برداشت آلو تخم مرغی لواسان مشغول می شوند.

این نکته راهم در نظر بگیرید، که خرید نهال را از جایی انجام دهید که نهال ها خوب و پر توانی به شما می دهد.

زیرا اگر نهال کم جان اصلاح شده را بخرید، درختی به شما می دهد که میوه ی ضعیف و کم باری خواهد داشت.

هرس کردن صحیح نهال آلو تخم مرغی

هرس کردن صحیح نهال آلو تخم مرغی لواسان باید دو بار صورت بگیرد:

برای این که به درخت شکل و ظاهر درستی ببخشید باید در روزهای پایانی تابستان، نهال ها و درختان آلو تخم مرغی لواسان خود را هرس کنید.

اگر این هرس را انجام ندهید، نهال شما ممکن است درست و صاف رشد نکند.

دومین مرحله از هرس کردن مختص به زمانی است که درخت بار خود را داده و میوه هایش چیده شده است.

این هرس کردن هم برای درخت بعد از هر بار میوه دادن در فصول پاییز و زمستان لازم و ضروری است.

به طور کلی، هرس کردن یکی از کار های اصلی کشاورز است تا شاخه های اضافی آب و مواد مورد نیاز شاخه های دارای میوه را نگیرند.

ما نباید بگذاریم درخت پر شود از شاخ و برگ های بیهوده و اضافی که هم زیبایی درخت را می گیرند و هم سبب رشد و میوه کم می شوند

نهال آلو تخم مرغی لواسان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *