مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمقاله سن های بدبو و سن های پابرگی درخت هلو

سن های بدبو و سن های پابرگی درخت هلو

16 نوامبر 2021
0 2954
سن های بدبو و سن های پابرگی درخت هلو

سن های بدبو و سن های پابرگی درخت هلو به قسمت.های مختلف از جمله: جوانه.های گل، گل، میوه.های کوچک، و میوه های رسیده هلو حمله می.کنند. مهم ترین سن های درختان هلو عبارتند از:

  • Lygus elisus
  • Lygus lineolarius
  • Lygus Hesperus

سن ها یکی از انواع آفت ها و بیماری های نهال هلو هستند که حدود ۳۵ روز بعد از.تمام گل، با حمله به میوه و تغذیه از آنها، باعث بد شکلی.و ترشح صمغ از محل زخم می شوند.

سنها، بسیار سریع حرکت می کنند. توده جمعیت.سنها، ابتدا روی علفهای هرز به خصوص.وقتی که رطوبت زیاد است، دیده می شود. وقتی که علف ها خشک می.شوند، حشرات به درختان هلو مهاجرت.می کنند. استفاده از تله های هرمی حاوی طعمه فرمونی “.Euschistus spp” نتایج بسیار مثبتی.را در کنترل و ردیابی این آفات داشته است. از نوارهای زرد و سفید.نیز گاهی برای جذب سن ها استفاده میشود.

سن های بدبو و سن های پابرگی درخت هلو

سن های بدبو و سن های پابرگی درخت هلو

روش ها کنترل سن های بدبو و سن های پابرگی درخت هلو

اساسی ترین روش در مدیریت.کنترل سن های بدبو و سن های پابرگی درخت هلو دفع علف.های هرز (به خصوص علف هایی که گل.های جذاب برای سن ها دارند)، از طریق عملیات زراعی.و استفاده از علف کش.های انتخابی است.

البته مدیریت کف.باغ به تنهایی عدم نیاز به سموم آفت کش را برآورده نمی.کند، اما می تواند از جمعیت.آفت، به طور قابل توجهی بکاهد.

تریپس ها در مناطق.خشک، به خصوص اگر خشکی هوا بلافاصله قبل و.در طی گلدهی اتفاق بیفتد، آفات جدی برای درختان هلو خواهند بود.

خسارت تریپس “Frankliniella occidentalis” روی هلوها گزارش شده است. این آفت، دو نوع خسارت متمایز روی درختان هسته دار ایجاد می کند، خسارت شدیدتر، با علائم زنگ زدگی و زخم های چوب پنبه ای ناهموار و دیگری که شدت کمتری دارد، باعث ایجاد قشر نقره ای رنگ روی میوه در زمان رسیدن می شوند.

البته، برای ایجاد خسارت.باید جمعیت آفت بسیار بالا باشد. اما چون امکان استفاده از آفت.کش ها برای حشراتی که درون گل نفوذ می کنند، در حال.حاضر وجود ندارد، دقت در مدیریت کنترل این آفت.ضروری می باشد. عملیات کف باغ و دفع علف های هرز میزبان، می تواند.فراوانی این آفت را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

سن های بدبو درخت هلو

سن های بدبو درخت هلو

کلام آخر

یکی از مهم ترین آفات هلو در سراسر دنیا سن های بدبو و سن های پابرگی درخت هلو است. اگر تصمیم به خرید نهال هلو گرفته اید نهالستان پالیز با تولید و.فروش نهال هلو با کیفیت بالا آماده همکاری با شما.می باشد. قابل ذکر است قیمت.این نهال در این نهالستان چون.به صورت خرید مستقیم از نهالستان می.باشد و واسطه حذف گردیده.است مناسب می باشد.

یکی از خدمات مهم نهالستان پالیز احداث.باغ می باشد چنانچه.قصد احداث باغات تجاری کوچک یا.بزرگ داشتید با کارشناسان ما در تماس باشید.

ارقام نهال هلو در این نهالستان جزء بهترین ها.است که با کیفیت بالا تولید می.گردد و نظرات مثبت.مشتریان طی سال ها خرید گویای این امر می باشد. ما از کاشت تا برداشت پاسخگوی.شما خواهیم بود ، جهت خرید اینترنتی نهال هلو با کارشناسان.ما در تماس باشید.

نهالستان پالیز نهال در این مقاله سعی کرد تا شما  را با سن های بدبو و سن های پابرگی درخت هلو  آشنا کند.

مخاطبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیماری مذکور و سایر موارد مرتبط با آن، به علاوه دریافت خدماتی از قبیل قیمت نهال گردو، همچون نهال گردو ویژه مناطق سردسیر، نهال های پیوندی، لیبل دار، شناسنامه دار، مورد تایید جهاد کشاورزی و ژنوتیپ ها، به وبسایت تخصصی پالیز گردو مراجعه نمایند.

مشاوران و متخصصان گیاه شناسی پالیز گردو آماده پاسخگویی به مخاطبان در زمینه های خرید نهال به صورت حضوری و غیر حضوری،  احداث باغ، آبیاری، کوددهی، آفت زدایی، درمان بیماری های گیاهی، بستر سازی، اصلاح خاک و سایر موارد مرتبط، می باشند. با ما در ارتباط باشید!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *