مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس امپرور فرانسیس

نهال گیلاس امپرور فرانسیس

20 آوریل 2022
0 1970
نهال گیلاس امپرور فرانسیس

نهال گیلاس امپرور فرانسیس رقمی حساس است که باید مراقبت های لازم را برای پیشگیری از بیماری در آن انجام دهید. خرید نهال گیلاس امپرور فرانسیس بسیار محبوب است و این گیلاس ها بسیار خوش طعم و شبیه به رقم ناپلئون هستند. رنگ آنها کمی تیره تر است و سفت و شیرین هستند.

کشور سازنده

کشور سازنده نهال گیلاس امپرور فرانسیس انگلستان است. درخت گیلاس امپرور فرانسیس در اوایل دهه 1900 در انگلستان بوجود آمد و از آن زمان خرید نهال گیلاس امپرور فرانسیس در سراسر جهان رواج یافته است. این رقم در دهه 1990 اهمیت ویژه ای پیدا کرد، زمانی که از آن برای ایجاد اولین گونه گیلاس خود بارور استفاده شد.

پایه

پایه مازارد (پرونوس آویوم) و پایه تلخ بهترین پایه مورد نیاز برای نهال گیلاس امپرور هستند.

مشخصات نهال گیلاس امپرور فرانسیس

نهال گیلاس امپرور نهال بسیار ضعیفی است و نیاز به مراقبت ویژه دارد. شرایط اقلیمی این نهال مناسب آب و هوای سرد است و خرید نهال گیلاس امپرور فرانسیس در مناطق سرد رشد بهتری از خود نشان می دهد.

فاصله کاشت

نهال ها را حداقل در فاصله 3 متر در 3 متر از هم قرار دهید تا به آنها اجازه دهید آفتاب و مواد مغذی کافی را از خاک دریافت کنند.

درخت گیلاس امپرور فرانسیس باید در خاکی با زهکشی مناسب کاشته شود تا اطمینان حاصل شود که ریشه ها خوب رشد می کنند. در حالت ایده آل، خاک لومی را انتخاب کنید. از خاک رس که می تواند آب زیادی را در خود نگه دارد و شن و ماسه که خیلی سریع زهکشی می کند و باعث خشکی درخت می شود اجتناب کنید.

حداکثر ارتفاع درخت

این واریته در ایران کوتاه‌تر از حد متوسط ​​است و در بلوغ کامل به ارتفاع بین 15 تا 20 متر می‌رسد و سایبانی به همان عرض دارد.  خرید نهال گیلاس امپرور فرانسیس به دلیل ارتفاع مناسب برای برداشت از محبوبیت خاصی برخوردار است.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی دوره ایست که برای همه نهال های میوه لازم است تا مقاوت سرمایی لازم را به دست آورند. این دوره در نهالستان پالیز برای همه نهال ها انجام می گیرد و نگرانی های شما را از بابت جوانه زنی در فصل بهار برطرف می نماید.

عمر اقتصادی

درخت گیلاس امپراتور فرانسیس بین چهار تا هفت سال طول می کشد تا میوه تولید کند.  پس از آن بین 60 الی 80 سال عمر اقتصادی دارد. مهم است که پس از خرید نهال گیلاس امپرور فرانسیس آن را حتی در سال های اولیه هرس کنید. اینکار احتمال به دست آوردن محصول سالم میوه را در زمان مناسب افزایش می دهد.

خصوصیات میوه

یک گیلاس بسیار خوب، بزرگ و قرمز رنگ. ابتدا سفید است و سپس به رنگ های زرد، صورتی، قرمز و سیاه در می آید. هرچه بیشتر بر روی درخت بماند بیشتر تیره می شود.  طعم خوبی دارد اما میوه ها در مناطق مرطوب تمایل به ترک خوردن دارند. بسیار شباهت به گیلاس ناپلئون دارد و به شکل قلب است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریا در این درختان بین 100 الی 3000 متر است.

مقاومت در برابر آفات

درختان گیلاس ممکن است آفات بسیاری را جذب کنند. مهم است که مراقب علائم درخت آفت زده، مانند برگ های زرد، پیچ خورده، علائم سفید روی تنه یا اندام ها، یا کندی رشد باشید. آفات رایج در درختان گیلاس امپرور فرانسیس عبارتند از: شته ها، کرم خراش ها، سوسک های ژاپنی، پروانه ها، مگس های میوه گیلاس، کنه ها، برگی ها و کاترپیلارها. نگهداری معمول اغلب از هجوم آفات جلوگیری می کند، اما حشره کش های تجاری برای از بین بردن آفات در دسترس هستند.

درختان گیلاس همچنین مستعد پوسیدگی و شانکر باکتریایی به خصوص در فصول مرطوب هستند. برخی از آنها توسط حشرات پخش می شوند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

پس از خرید نهال گیلاس امپرور فرانسیس ، مقدار میوه ای که درخت شما تولید می کند به چندین عنصر بستگی دارد. درخت می تواند کوتاه یا بلند  باشد که این بر عملکرد میوه تأثیر می گذارد.  همچنین عملکرد میوه می تواند بر اساس مواد مغذی موجود در خاک و محل قرارگیری درخت متفاوت باشد. به طور کلی، شما می توانید بین 60 الی 80 تن میوه از یک درخت متوسط در هر هکتار به صورت سالیانه انتظار داشته باشید.

شروع محصول دهی

این گونه زیبای درخت گیلاس زود شکوفا می شود و گل های سفید خیره کننده بر روی آن جوانه می زنند. میوه در خرداد آماده برداشت است. گیلاس ها برای مقاومت در برابر ترک خوردن یا شکافتن روی درخت پرورش داده شدند. نتیجه یک گیلاس فوق العاده شیرین و ترد است که طعمی شبیه به آب نبات دارد.  این رقم 18 روز بعد از بارلت می رسد.

رقم گرده افشان

درخت گیلاس امپرور فرانسیس برای گرده افشانی و تولید میوه به درخت گیلاس دیگری که در نزدیکی آن کاشته شده است نیاز دارد. برای بهترین نتیجه، یک نوع گیلاس دیگر را در 15 متری درخت خود بکارید.

این درخت با همه ارقام گیلاس گرده افشانی مولد ندارد. برای تشویق بهتر به تولید میوه، مطمئن شوید که نوع دیگری از گیلاس شیرین را انتخاب میکنید که خود گرده افشان باشد. این امر باعث بهبود تولید میوه در هر دو درخت می شود. با این حال، از گرده افشانی متقابل با گیلاس بینگ خودداری کنید.

مدت آبیاری

در سالهای اولیه خرید نهال گیلاس امپرور فرانسیس ، آبیاری بیشتری لازم است. ممکن است در فصول بسیار گرم یا خشک سال به مقدار بیشتری نیاز داشته باشد. با این حال، مطمئن شوید که بیش از حد به آن آب ندهید. غرقاب شدن ریشه ها می تواند باعث مشکلات در رشد نهال شود.

به عنوان یک قاعده کلی، زمانی که خاک اطراف خشک شده است، آب را تامین کنید. افزودن مالچ راه خوبی برای رسیدن به مقدار مناسب آب است، زیرا ریشه ها را بدون خیساندن مرطوب نگه می دارد.  همچنین تضمین می کند که آب خیلی سریع تبخیر نمی شود.

زمان گلدهی

در اوایل فصل شکوفه و میوه می دهد که باعث آسیب پذیری بیشتر در برابر سرماهای بهاره و بارندگی می شود.

جمع بندی

نهالستان پالیز با مدیریت سعید قاسمی نهال های شناسنامه دار و باکیفیتی را پرورش می دهد که بدون هیچگونه بیماری در باغ شما رشد می کنند. این نهالستان با مجهزترین و بروزترین تجهیزات این نهال ها را تولید می نماید که مناسب برای احداث باغ شما هستند. همچنین در صورت نیاز به هرگونه مشاوره یا پرسیدن سوالات خود، می توانید به صورت کاملا رایگان با مشاورین ما تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *