مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال گیلاس نهال گیلاس دورون نری

نهال گیلاس دورون نری

نهال گیلاس دورون نری

بسیاری از کشاورزان بر این اعتقادند که نهال گیلاس دورون نری بهترین رقم موجود بین ارقام مختلف گیلاس است. رشد درخت در باغ به شکل عمودی و بسیار پربار است. میوه ها سفت و به رنگ قرمز تیره و سیاه هستند که طعمی شیرین و دلنشین دارند. برای نتیجه دهی بهتر است آن را در کنار ارقامی چون بارلت، آدریانا و دورون نروی 2 بکارید.

کشور سازنده

درخت گیلاس دورون نری در فصل بهار، زمانی که با شکوفه های سفید یا صورتی پوشیده شده است، منظره ای زیبا را خلق می کند که باید از آن دیدن کرد. این رقم گیلاس های خوشمزه ای را تولید می کند که بیشتر مردم آن را می شناسند و دوست دارند. خرید نهال گیلاس دورون نری در اغلب کشورهای جهان رایج است اما منطقه وینگولای ایتالیا مبدا و سازنده این رقم از گیلاس می باشد.

پایه

پس از خرید نهال گیلاس دورون نری باید روی پایه استاندارد چند سانت زیر سطح خاک کاشته شوند.  روی پایه کوتاه باید پیوند چند سانت بالاتر از سطح خاک انجام شود که از رشد ریشه های پیوند و دور زدن پایه جلوگیری می کند.

برای نهال های باریک، پایه را روی تپه کوچکی از خاک در مرکز سوراخ کاشت قرار دهید و ریشه ها را به سمت پایین و دور پخش کنید و سعی کنید ریشه ها خم نشوند.

پایه های مازارد و پایه تلخ مناسب ترین پایه ها برای پیوند گیلاس دورون نری هستند.

مشخصات نهال گیلاس دورون نری

نام دیگر این رقم دورون نروی 1 است. رشد نهال ها در جوانی عمود و به سمت بالاست اما پس از مدتی شاخه ها پراکنده شده و گسترده می شوند. این رقم رشد بسیار زیاد و قابل ملاحظه ای در باغ دارد. باردهی فوق العاده، خرید نهال گیلاس دورون نری را به یکی از محبوب ترین خریدها برای کشاورزان تبدیل کرده است.

فاصله کاشت

پس از خرید نهال گیلاس دورون نری آن را در مکانی آفتابی با گردش هوای خوب بکارید. از کاشت در نزدیکی درختان بزرگتر یا ساختمان هایی که روی گیلاس ها سایه می اندازند خودداری کنید. در حالت ایده آل، درختان گیلاس دورون نری باید حداقل 6 ساعت در روز نور خورشید دریافت کنند.

این نهال در خاک های عمیق و با زهکشی خوب که دارای pH  6 الی 7 هستند بهترین عملکرد را دارند. برای عملکرد هرچه بهتر فاصله کاشت 4 در 4 متر را برای نهال ها در نظر داشته باشید.

حداکثر ارتفاع درخت

به دلیل رشد عمودی این درختان معمولا ارتفاع زیادی دارند . در صورت آبیاری مناسب ، کوددهی و گردش هوا می تواندد از 15 الی 30  متر ارتفاع داشته باشند.

نیاز سرمایی

رقم گیلاس دورون نری تحمل پایینی در مقابل سرما دارد و به راحتی در مناطق سردسیری رشد نمی کند. بهتر است خرید نهال گیلاس دورون نری را در مناطق معتدل و گرمسیری انجام دهید .

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت گیلاس دورون نری 70 الی 80 سال است. معمولا درختان گیلاس عمر بالایی دارند.

خصوصیات میوه

به عقیده بسیاری از کشاورزان بهترین گیلاس موجود در بازار دورون نری است. زیرا بسیار خوش طعم و مشتری پسند می باشد. میوه ها قلبی شکل با طول و عرض یکسان و رنگ میوه قرمز تیره متمایل به سیاه با پوستی شفاف و براق  است.

ارتفاع از سطح دریا

معمولا  برای اندازه گیری مناطق مختلف با آب و هوای متفاوت از معیاری به نام ارتفاع از سطح دریا استفاده می کنند. بنابراین قبل از خرید نهال گیلاس دورون نری این معیار را برای آن در نظر بگیرید. بهترین ارتفاع برای نهال گیلاس دورون نری 100 الی 3000 متر از سطح دریا است.

مقاومت در برابر آفات

نهال دورون نری رقمی بسیار حساس و آفت پذیر است و در صورت عدم مراقبت ممکن است به آفات زیر مبتلا شود:

  • شته ها
  • سوسک های ژاپنی
  • کاترپیلارها
  • پوسیدگی قهوه ای
  • گره سیاه
  • شانکر باکتریایی
  • پرنده ها

 

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

خرید نهال گیلاس دورون نری یکی از مقرون بصرفه ترین و پربازده ترین نهال هاست. گیلاس دورون نری باردهی خوبی دارد و پس از به بار نشستن معمولا نتیجه مطلوبی را از خود ارائه می دهد.

شروع محصول دهی

12 تا 14 روز بعد از بارلت گیلاس ها می رسند. این رقم پس از شکوفه دهی به سرعت می رسد بنابراین در برداشت محصول دقت کنید. میوه ها را فقط زمانی که کاملا رسیده باشند (قرمز تیره، سیاه) بچینید. مقدار قند و شیرینی میوه چند روز قبل از رسیدن کامل افزایش می یابد. دستچین ممکن است به شاخه ها آسیب برساند و باعث عفونت شود. ساقه ها را با قیچی ببرید.

رقم گرده افشان

به دلیل حساس بودن نهال گیلاس دورون نری علاوه بر گرده افشانی بهتر است از ارقام مختلف گیلاس در اطراف آن استفاده کنیم. ارقام بارلت، آدریانا و دورون نروی 2 مناسبترین ارقام برای گرده افشانی این نهال هستند.

مدت آبیاری

آب کلید رشد درخت است. پس از خرید نهال گیلاس دورون نری ، باید در هفته اول کاشت، دو تا سه بار و در هفته دوم، آن را یک روز در میان آبیاری کنید، سپس به آبیاری درخت به صورت 10 روز یک بار در طول باقی مانده اولین فصل رشد آن ادامه دهید.

زمان گلدهی

نهال گیلاس دورون نری دیرگل است اما پس از گلدهی میوه ها به سرعت می رسند. در صورت مراقبت های صحیح و آب و هوای متعادل ، رشد میوه ها بسیار مطلوب و پرثمر خواهد بود.

جمع بندی

نهالستان پالیز یکی از مطمئن ترین و معروف ترین نهالستان های موجود در کشور است. با خرید نهال گیلاس دورون نری از نهالستان پالیز خیالتان از بابت نداشتن آفات و بیماری ها در درخت راحت است. زیرا کلیه نهال ها به همراه شناسنامه سلامت ارائه می شوند. این مرکز با دارا بودن مجوزهای مربوطه از وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی همواره آماده ارائه خدمت به شما عزیزان است. شما می توانید در صورت نیاز به پرسیدن سوالات خود با مشاوران زبده و باتجربه ما در مرکز نهالستان پالیز تماس بگیرید و پرسش های خود را مطرح نمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *