Rate this post

اگر بخواهیم یکی از چالش‌های مهم کشاورزان را معرفی کنیم «خرید نهال از بهترین نهالستان های ایران است» وقتی که یک کشاورز تمام سرمایه خود را صرف راه‌اندازی باغ تجاری و مدرن می‌کند مهم‌ترین مرحله برای او خرید نهال مرغوب از مرکز تجاری مطمئن است.

بهترین نهالستان کدام است؟

امروزه کشاورز برای راه اندازی باغ تجاری نمی‌تواند از نهال سنتی و قدیمی استفاده کند بلکه نهال‌های اولویت او هستند که اصلاح شده و پیوندی بوده و طبق آخرین روش‌های علم گیاه پزشکی تکثیر می‌شوند،  ولی در کشور ایران تنها تعداد معدودی و انگشت شماری نهالستان اقدام به تکثیر و فروش نهال اصلاح شده و پیوندی کرده است، در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد:

بهترین نهالستان های ایران چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک باغدار برای حفظ سرمایه خود، نه تنها در خرید نهال باید توجه کافی داشته باشد، باید نهالستانی را برای خرید نهال انتخاب کند که شرایط ایده‌آل داشته باشد، بهترین نهالستان های ایران برای فروش نهال، شرایط زیر را دارد:

موقعیت جغرافیایی نهالستان

نهالستان باید در منطقه‌ای قرار بگیرد که برای رشد نهال‌ها مناسب باشد، شرایط آب وهوایی، نوع خاک و تابش نور منطقه بسیار مهم است، در کشور ما نهالستان‌هایی که در شمال غربی کشور مخصوصاً در شهر میاندوآب قرار گرفته‌اند از لحاظ جغرافیایی بهترین اقلیم را برای تکثیر و فروش نهال را دارند.

تنوع و کیفیت نهال‌ها نهالستان

نهالستان باید تنوع گسترده‌ای از نهال‌ها را ارائه کند تا به نیازهای مختلف مشتریان پاسخ دهد، خوشبختانه با روی کار آمدن نهالستان‌های مجوزدار، در تمام نقاط کشور می‌توانید با قاط حرفه‌ای و تجاری را راه‌اندازی کنید، انواع نهال‌های سردسیری و گرمسیری سازگاری بالایی با نقاط مختلف کشور ایران دارد، البته کیفیت نهال‌ها نیز باید بالا و استاندارد باشد.

تجهیزات و زیرساخت‌ها نهالستان

نهالستان باید دارای باغ مادر، تجهیزات و زیرساخت‌های مناسب برای تولید، نگهداری و حمل و نقل نهال‌ها باشد، این شامل مزارع کشت، گلخانه‌ها، سفره‌های تکثیر و سامانه‌های آبیاری می‌شود.

نگهداری و مدیریت نهالستان

نهالستان باید دارای یک سیستم نگهداری و مدیریت حرفه‌ای باشد که شامل آبیاری، تغذیه، کنترل بیماری‌ها و آفات و مراقبت مناسب از نهال‌ها باشد.

خدمات مشتریان نهالستان

نهالستان باید خدمات قبل و پس از فروش مانند مشاوره‌های فنی، انتخاب نهال مناسب برای زمین و پشتیبانی پس از فروش را به مشتریان ارائه دهد.

قیمت منصفانه نهالستان

قیمت نهال‌ها باید بازاریابی صحیح داشته باشد و با توجه به کیفیت، تنوع و رقابت با سایر نهالستان‌ها در بازار، قابل قبول باشد.

مجوزها و استانداردها نهالستان

نهالستان باید تمامی مجوزها و استانداردهای مورد نیاز را دریافت کرده و کار خود را طبق قوانین و مقررات صنعت نهال و وزارت جهاد کشاورزی برگزار کند

بهترین نهالستان کشور

معرفی بهترین نهالستان های ایران

از چالش‌های مهم کشاورزان شناختن بهترین نهالستان های ایران است، گاهی باغداران به خاطر بعد مسافت ترجیح می‌دهند از نهالستان‌های متفرقه شهر خود به خرید نهال بپردازند و از نظر مهندسین نهالستان کار پر ریسک و خطرناکی است، باغداران می‌توانند به صورت اینترنتی و غیر حضوری از مراکز معتبر و مجوزدار نهال را به صورت شناسه‌دار و لیبل‌دار خریداری کنند، ما در ادامه سعی می‌کنیم ۸ نهالستان برتر و شناخته شده کشور ایران را برای شما به طور کامل معرفی کنیم:

1.     نهالستان پالیز نهال

نزدیک به یک قرن تجربه و سابقه در تکثیر و فروش انواع نهال را دارد شما می‌توانید برای اقلیم‌های متفاوت، از این نهالستان نهال میوه شناسه‌دار را تهیه کنید، نهالستان پالیز نهال سالانه بیشتر از ۱.۲۰۰.۰۰۰ اصله نهال تولید و به دست کشاورزان می‌رساند، آمار تولید نهال و سابقه طولانی آن نشانگر معتبر بودن این مرکز است، از همه مهمتر مدیریت و مسئولیت نهالستان پالیز نهال توسط مهندسین تحصیل کرده که تجربه طولانی در امر کشاورزی دارند انجام می‌شود.

بهترین نهالستان کشور

2.     نهالستان برتر نهال

موقعیت مکانی نهالستان برتر نهاد در شمال غرب کشور ایران قرار است، این نهالستان به خاطر خاک حاصلخیز و آب و هوای معتدلی که دارد، تمامی نهال‌های تولید شده در بالاترین حد مرغوبیت بوده و تلفات آنها در مزارع کمتر از ۱% است، مدیریت با تجربه و کارکنان تحصیل کرده این مرکز توانسته‌اند نهال‌های اصلاح شده و پیوندی را بر پایه علم نوین کشاورزی تکثیر و با ضمانتنامه دو ساله در اختیار باغداران قرار دهند، دسترسی آسان و و ارسال نهال میوه به تمام نقاط کشور از ویژگی‌های مثبت این نهالستان محسوب می‌شوند، سابقه برتر نهال نزدیک به ۸۰ سال بوده و سالانه بیشتر از یک میلیون نهال با کیفیت تولید می‌کند، تمامی نهادهای عرضه شده در این نهالستان دارای شناسه و لیبل از وزارت جهاد کشاورزی هستند.

3.     نهالستان رویال

از دیگر نهالستان‌های معروف و معتبر کشور می‌توان به نهالستان رویال نهال اشاره کرد، این نهالستان سالانه بیشتر از ۶۰۰ هزار اصله نهال با کیفیت تولید و به دست باغداران می‌رسانند

4.     نهالستان 110

نهالستان ۱۱۰ به خاطر عرضه و تولید انواع نهال‌های میوه، گردو و بادام برای مناطق مختلف بسیار معروف است، مدیریت نهالستان ۱۱۰ تمامی محصولات خود را با تضمین قیمت و تضمین کیفیت به بازار ارائه می‌دهد.

5.     نهالستان فرا نهال

نهالستان فرا نهال از نهالستان‌های معتبر کشور با سابقه طولانی در تولید و عرضه نهال بوده و در تولید تمامی ارقام نهال گردو، بادام و نهال‌های میوه پیشگام است. نهالستان فرا نهال با تولید بالای ۳۰۰ هزار اصله نهال در رتبه پنجم لیست قرار دارد.

6.      نهالستان زرینه نهال

نهالستان زرینه نهال سالانه با تولید بیشتر از ۲۰۰ هزار اصله نهال میوه توانستند رتبه‌های برتر را در کشور ایران به دست بیاورند آنها با توجه به نیاز بازار سعی کردند با تکثیر و فروش نهال تا حدی جوابگوی نیاز بازار باشند

7.      نهال و نهالستان فیدان نهال

مدیریت نهالستان فراز نهال و نهالستان فیدان نهال برای رفاه حال کشاورزان عزیز سایت‌های تخصصی و اینترنتی راه‌اندازی کرده است، باغداران در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد خرید نهال یا نحوه مراقبت و نگهداری از باغات خود می‌توانند به سایت آنها مراجعه کرده و با کارشناسان در ارتباط باشند.

یک کشاورز برای خرید نهال نباید خود را محدود به نهالستان‌های بومی و شهر خودشان کند، خوشبختانه امروزه نهالستان‌های بزرگ و قدرتمند به خاطر راه‌اندازی سایت اینترنتی در شهرهای بزرگ و کوچک کشو به آسانی در دسترس بوده و باغداران حتی در دور افتاده نقاط کشور تنها با فشار دادن چند کلیک می‌توانند بهترین نهال سازگار با محیط را خریداری کرده و و باغ تجاری آن را احداث کنند.

بارداران بهتر است نهالستان‌هایی را انتخاب کنند که سابقه طولانی داشته و تعداد زیادی نهال میوه را در داخل و خارج از کشور به صورت تضمین قیمت و تضمین کیفیت عرضه می‌کنند، البته برای اطمینان بیشتر، حتماً مجوز رسمی و پروانه کسب نهالستان را از کارشناسان بخواهند و مطمئن شوند نهال خریداری شده دارای شناسه و لیبل رسمی از وزارت جهاد کشاورزی است.

بهترین نهالستان کشور

کلام آخر

برای شناختن بهترین نهالستان های ایران، ابتدا بررسی کنید آیا نهالستان دارای تجربه و پشتوانه مطمئن است؟ سابقه فعالیت نهالستان را بررسی کرده و مطمئن شوید آیا نهال‌های سالم و با کیفیت ارائه می دهد؟ باغدار برای حفظ سرمایه خود باید نهالستانی را انتخاب کند که تنوع گسترده ای از گونه‌های درختان میوه و گردو را در اختیارشان قرار می‌دهد؛ از روش‌های بهداشتی و درمانی نهالستان برای حفظ سلامتی نهال‌ها اطلاعات لازم را کسب کرده و مطمئن باشند.

نهال‌ها قبل از ارسال به باغداران، قرنطینه و از بیماری و آفات محافظت شده باشند، برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد بهترین نهالستان های ایران می‌توانید به سایت علمی و تخصصی http://paliznahal.ir مراجعه کرده  و با کارشناسان در ارتباط باشید، آنها بدون دریافت هزینه اطلاعات کاملی در مورد بهترین نهالستان‌ های ایران، روش‌های انتخاب نهال، خرید اینترنتی نهال میوه و طی کردن مراحل احداث باغ به شما ارائه خواهند داد.