مشاوره رایگان خرید نهال
خانهنهال گردو نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری

کشور سازنده نهال گردو

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری محصول کشور کانادا است. امروزه این رقم با بالاترین کیفیت توسط نهالستان پالیز تولید و عرضه میشود.

خصوصیات نهال گردو

از مهم‌ترین خصوصیات درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6، تمایل درختان به قرارگیری در معرض نور خورشید میباشد. این نکته هنگام کاشت درختان باید در نظر گرفته شود.

تاج درخت در دوران بزرگسالی بسیار بزرگ و گسترده میشود. میوه‌های گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری بسیار درشت و خوشمزه بوده و محصول‌دهی این رقم؛ تا 2 برابر بیشتر از سایر ارقام گرمسیری میباشد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

محصول‌دهی هر درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری در زمان بلوغ و پس از آن بین 25 تا 30 کیلوگرم میباشد. به این ترتیب هر هکتار باغ گردو ژتوتیپ تیپ 6 قادر است بین 7 تا 8 و نیم تن محصول‌دهی به همراه داشته باشد.

شروع به محصول‌دهی نهال گردو

درختان گردو گرمسیری باردهی خود را از همان سال اول آغاز میکنند. همانطور که میدانید باردهی درختان در سالهای اولیه پس از کاشت چندان زیاد نیست. درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری در سن 4 الی 5 سالگی به بلوغ رسیده و پس از آن باردهی اقتصادی را آغاز مینماید.

میوه‌های گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری در اواخر شهریور ماه میرسند.

فاصله کاشت نهال گردو

برای کاشت درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری؛ یک فصل پیش از کاشت نهال؛ خاک باغ خود را مورد آزمایش قرار دهید. سپس با استفاده از کودهای شیمیایی و آلی خاک باغ خود را تقویت نمایید. با ایجاد چاله‌های کاشت به عمق و عرض 0.5 و 0.7 متر؛ در فواصل منظم 6 متر از یکدیگر، درختان در دوران بزرگسالی به خوبی نور خورشید را دریافت مینمایند.

ارتفاع از سطح دریا

شما میتوانید درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری را در 100- 2800 ارتفاع‌ها از سطح دریا در کشورمان بکارید.

درصد چربی

میوه گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 دارای چربی بالا و تا 75 درصد است.

شکل گردو

گردوهای این رقم کروی کشیده بوده و حالت تخم مرغی دارند.

حداکثر ارتفاع درخت گردو

ارتفاع درختان گردو ژنوتیپ 6 نسبتا کمتر است. این درختان در سنین بزرگسالی به ارتفاع حداکثری 4 الی 5 متر میرسند. به علت ارتفاع کمتر درختان؛ عملیات نگهداری و برداشت محصولات آنها آسان‌تر است.

نیاز سرمایی نهال گردو

درختان گردو هرساله در فصل پاییز و زمستان نیاز به قرارگیری در یک دمای خاص دارند. تا به این ترتیب از خواب زمستانه بیدار شده و به تولید محصول باکیفیت در سال جدید بپردازند. دوره سرمایی درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری بین 600 تا 800 ساعت قرارگیری در دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد میباشد.

سهولت جدا شدن مغز از پوسته چوبی

پوسته چوبی در این رقم به راحتی از مغز میوه جدا میشود.

عمر اقتصادی

یکی از بالاترین عمرهای اقتصادی در بین ارقام گردو گرمسیری؛ متعلق به نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری است. این رقم قادر است تا 100 سال پس از سن بلوغ به محصول‌دهی حداکثری بپردازد. پس از پایان عمر اقتصادی باردهی درختان کاهش یافته و پس از مدتی متوقف میشود.

رنگ مغز گردو

گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری مغز سفید رنگی دارد.

وزن گردو

مغز گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری 8.9 گرم وزن دارد. هر 1 کیلوگرم مغز گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری معادل 77 عدد گردو میباشد.

مقاومت در برابر آفت

این رقم به خوبی قادر است در برابر آفات و بیماری‌های مختلف مقاومت نماید. این موضوع ریسک‌های باغداران را کاهش میدهد. البته سمپاشی و کوددهی سالیانه برای کلیه درختان ضروری است.

رقم گرده افشان

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری نیازی به رقم گرده افشان ندارد. این رقم خود گرده زا است. یعنی گل‌های نر و ماده روی درخت اصلی وجود دارد.

میزان آبیاری

برای آبیاری درختان گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری به سالیانه 1000 تا 7000 متر مکعب آب نیاز دارید. به طور کلی درختان را هر 7 تا 10 روز یکبار آبیاری نمایید. بهترین روش برای آبیاری این رقم استفاده از روش آبیاری تحت فشار است.

نحوه خرید اینترنتی نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری

امروزه بهترین روش برای خرید نهال گردو، خرید اینترنتی نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری میباشد. برای این کار کافیست به سایت پالیز مراجعه نموده و از مشخصات نهال مورد نظرتان آگاهی یابید. سپس به آسانی و به صورت رایگان از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با ما تماس بگیرید.

البته امکان برقراری ارتباط به صورت تلفنی و یا حضوری نیز برای شما باغداران محترم فراهم است.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری

نهالستان پالیز بزرگترین نهالستان تخصصی در شمال غرب کشورمان واقع در شهر میاندوآب است. که ارقام نهال گردو باکیفیت را برای شما در کلیه شهرهای کشورمان تولید و عرضه مینماید.

نهالستان پالیز دارای مجوز معتبر و رسمی از جهادکشاورزی بوده و بهترین ارقام نهال گردو را به همراه کارت سلامت؛ گارانتی 2 ساله معتبر و کتبی؛ کارت قرنطینه، گواهی عاری از آفات و تاییدیه جهادکشاورزی برای شما باغداران محترم ارسال مینماید.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری بین 120 تا 140 هزار تومان میباشد. برای خرید نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری با ما به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری در تماس باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *