نهالستان های مورد تایید جهاد کشاورزی جزو مراکز خصوصی هستند که بیشترین وظایف را درباره کشاورزان و باغداران بر عهده دارند؛ مهندسینی که شغل آنها تکثیر و فروش نهال هست و به زبان ساده‌تر نهالستان خود را اداره می‌کنند، برای جلب اعتماد کشاورزان باید مجوز رسمی از سازمان مربوطه داشته باشند که به نام سازمان جهاد کشاورزی می‌شناسیم.

باید به اندازه‌ای برای کسب و کار خود اعتماد داشته و ارزش بگذارند که نه تنها در بین مردم جایگاه خود را داشته باشد، بلکه مورد تایید سازمان جهاد کشاورزی بوده و به عنوان نهالستان نمونه کشور شناخته شود؛ امروزه در کشور ایران بیش از صدها تکثیر کننده نهال و توزیع کننده نهال وجود دارند که مجوز خود را از این سازمان دریافت کرده‌اند.

ولی تنها تعداد معدود و انگشت شماری از آنها، توانسته است در زیر مجموعه نهالستان های مورد تایید جهاد کشاورزی قرار بگیرند؛ نهالستان نمونه کشور برای محبوبیت در بین کشاورزان اقدامات زیر را انجام می‌دهد:

 • مشاوره رایگان و بدون هزینه قبل و پس از فروش نهال
 • ثبت مجلات و فیلم‌های آموزشی برای احداث باغ مدرن و تجاری برای کشاورزان  در سایت تجاری خود
 • در دسترس بودن کارکنان نهالستان و پاسخگویی به تمام سوالات و مشکلات آنها

تامین نیاز داخلی شهر، استان و حتی نیاز داخلی کشور تنها توسط نهالستان های دارای مجوز و رتبه اول کشور انجام می‌شود، این نهالستان‌ها هیچ مرزبندی برای خود قائل نبوده و توزیع نهال را محدود به شهر یا استان خود نمی‌کنند، آنها پاسخگوی تمامی کشاورزان داخل کشور

هستند و در صورت لزوم نهال‌های با کیفیت و مرغوب را به خارج از کشور نیز صادر می‌کنند.

نهالستان نمونه کشور

نهالستان نمونه کشور

شناختن نهالستان نمونه کشور از دغدغه‌های مهم کشاورزان است، آنها با شناختن نهالستان های مورد تایید جهاد کشاورزی مطمئن هستند، از نهالستان نهال‌های با کیفیت و مرغوبی را خریداری می‌کنند که پاسخگوی نیاز آنها خواهد بود.

امروزه یکی از وظایف مهم نهالستان‌ها تکثیر نهال‌های اصلاح شده بر پایه آخرین علم و تکنولوژی گیاه پزشکی است؛ دیگر دوره نهال‌های قدیمی و سنتی منسوخ شده است، کشاورزان به جای احداث باغ سنتی به دنبال احداث باغ تجاری و مدرن هستند تا نه تنها درآمد خود را در سال چند برابر افزایش دهند بلکه مدت زمان آن را نیز طولانی‌تر کنند، از مزایای تکثیر و فروش نهال اصلاح شده باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • در تکثیر نهال اصلاح شده تغییر بسزایی در ظاهر و جثه درختان ایجاد می‌شود، این درختان معمولاً جثه کوچک‌تر و تاج گسترده‌تر دارند.
 • این تغییر نه تنها در قسمت‌های فوقانی درخت بلکه باعث قوی‌تر شدن ریشه زایی آن شده و باعث می‌شود درخت به راحتی در زمین استقرار یابد.
 • با بررسی ژنوم‌های مثبت و حذف ژنوم‌های منفی در درختان میوه اصلاح شده، سیستم دفاعی آن در برابر آفات و بیماری‌ها ارتقا یافته و باعث می‌شود عمر طولانی داشته باشند.
 • از همه مهمتر قدرت باردهی آن بیشتر بوده و برای باردهی اولیه تنها ۱ تا ۳ سال زمان احتیاج دارد.

نهالستان های دارای مجوز

نهالستان های دارای مجوز  و معتبر کشور به اندازه‌ای وظایف خود را به خوبی انجام داده و رضایت باغداران را جلب کرده‌اند که برای شناسایی و محبوبیت بیشتر احتیاج به تبلیغات آنچنانی ندارند، زیرا نام نهالستان آنها به عنوان یک کلمه کلیدی در موتور جستجوی گوگل ثبت شده است.

به طور مثال شما با وارد کردن کلمه کلیدی « نهالستان پالیز سعید قاسمی»  یا « نهالستان گردو پالیز سعید قاسمی» در موتور جستجوی گوگل متوجه خواهید شد که در سراسر کشور اکثر کشاورزان با این نهالستان آشنایی داشته و پیگیر سایت‌های علمی و تخصصی آن در مورد احداث باغ مدرن و تجاری هستند.

چون مهم‌ترین سیاست نهالستان‌های معتبر، ایجاد شرایطی برای فروش مستقیم نهال از نهالستان برای کشاورزان کل مناطق کشور است؛ بنابراین کشاورزانی که به دنبال خرید اینترنتی انواع نهال با قیمت مقرون به صرفه و ارزان هستند یا می‌خواهند اطلاعات تکمیلی در مورد نگهداری و مراقبت باغات بدست بیاورند؛ با سایت نهالستان نمونه کشور آشنا باشند.

بهترین نهالستان میاندواب

اگر تجربه کوتاهی در کشاورزی و باغداری داشته باشید حتماً می‌دانید روش تکثیر و رشد درخت در دو سال اول آن تاثیر بسزایی در کیفیت و عملکرد سال‌های بعدی آن خواهد گذاشت؛ بنابراین به هنگام خرید نهال متوجه باشید که شرایط اقلیمی نهالستان چگونه بوده و آیا برای رشد و نمو نهال‌ها مناسب است یا نه؟

کاملا ثابت شده است که بهترین محیط و اکوسیستم برای تکثیر و رشد نهال شمال غربی کشور مخصوصاً شهر میاندوآب در استان آذربایجان غربی است؛ چون اکوسیستم این شهر برای رشد انواع نهال‌های گرمسیری و سردسیری مناسب است؛ باغداران با شناختن بهترین نهالستان میاندواب، می‌توانند خرید نهال را خود را تضمین کرده و در احداث باغ مدرن با موفقیت بیشتری عمل کنند، از مزایای خرید اینترنتی از نهالستان مورد تایید جهاد میاندواب باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصیل بودن نهال
 • شناسنامه‌دار بودن نهال
 • گارانتی دار بودن نهال

لیست قیمت نهالستان پالیز سعید قاسمی

استعلام قیمت نهال از دغدغه‌های مهم کشاورزان است، لیست قیمت نهالستان پالیز سعید قاسمی به کشاورزان کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی مالی خوبی داشته باشند؛ با داشتن اطلاعات درست و قیمت‌های معتبر نهال و درخت، کشاورزان می‌توانند برنامه‌ریزی مالی مناسبی برای فعالیت‌های کشاورزی خود انجام دهند.

با استعلام قیمت نهال و درخت، کشاورزان می‌توانند رابطه ‌ای بین کیفیت و قیمت نهال برقرار کرده و نهال‌هایی را خریداری کند که متناسب کیفیت آنها متناسب با قیمت آن باشد؛ کشاورز باید بداند چقدر سرمایه‌ برای احداث باغ احتیاج دارد؛  با استعلام قیمت و با توجه به هزینه‌های کود، سمپاشی، نیروی انسانی، ماشین آلات کشاورزی، آبیاری و نگهداری، می‌توانند میزان این سرمایه را تخمین بزنند.

نکات مهم در خرید نهال

نکات مهم در خرید نهال به چندین بخش تقسیم می‌شود اینکه شما می‌خواهید نهال را به صورت اینترنتی یا حضوری خریداری کنید باعث می‌شود تا یک سری قانون و مقررات را رعایت کنید تا خرید امن و تضمینی داشته باشید:

نکات مهم در خرید نهال اینترنتی:

 • حتماً به مجوز نهالستان توجه داشته باشید و تاکید کنید که نهال‌های عرضه شده دارای شناسه و لیبل معتبر از وزارت جهاد کشاورزی باشد.
 • در مورد شفاف سازی قیمت نهال نیز مطمئن بوده و هزینه مربوط به بسته‌بندی و ارسال نهال را نیز جویا باشید، سعی کنید در یک فاکتور رسمی تمامی هزینه‌ها را جمع‌بندی کند.
 • از خدمات پس از فروش و مشاوره رایگان نهالستان نیز اطلاعات کافی به دست بیاورید.
 • مطمئن باشید محصول را در زمان معین در مکان تعیین شده به شما تحویل خواهند داد.
 • از مسئولیت پذیر بودن نهالستان و کارکنان آن نیز اطمینان داشته باشید برای این منظور می‌توانید سابقه فروش نهالستان را بررسی کنید.

نهالستان نمونه کشور

نکات مهم در خرید نهال حضوری

 • حتماً به ویژگی‌های ظاهری نهال دقت کنید؛ هیچگونه ویژگی غیر نرمال و غیرطبیعی بر تنه شاخه و ریشه آن وجود نداشته باشد.
 • اگر نهال پیوندی است به محل پیوند نهال توجه کنید.
 • به هنگام خرید نهال از نهالستان درخواست کارت سلامت داشته باشید در صورتی که نهال وارداتی از کارت قرنطینه آن را بخواهید.
 • لیبل و شناسنامه نهال را مطالعه کنید تا از سازگار بودن آن با منطقه خود مطمئن باشید.
 • سن مناسب برای نهال سن ۱ تا ۲ سالگی است.

البته نهالستان های مورد تایید جهاد کشاورزی، برای حفظ اعتبار خود سعی می‌کنم بهترین شرایط فروش نهال را برای کشاورزان آماده سازی کنند؛ توصیه می‌کنیم برای خرید نهال چه به صورت حضوری چه غیر حضوری حتماً نهالستان نمونه کشور را انتخاب کنید تا بهترین تجربه را داشته باشید.

سایت فروش نهال

همه کسانی که قصد احداث باغ دارند، به دنبال سایت فروش نهال هستند که معتر باشد و بتوانند با خیال راحت به دنبال کسب درآمد و احداث باغ باشند. در این میان ما قصد داریم بهترین و معتبرترین نهالستان های کشور را به شما معرفی کنیم.

پالیز نهال

سایت فروش نهال معتبر و شناخته شده پالیز نهال که در زیر مجموعه نهالستان های مورد تایید جهاد کشاورزی بوده و آماده ارائه هرگونه اطلاعات مفید و تاثیرگذار به کشاورزان هستند؛ باغداران در صورتی که نسبت به نکات زیر دچار مشکل و تردید شدند می‌توانند به این سایت مراجعه کرده و با کارشناسان در ارتباط باشند:

 • خوبی این سایت این است که اگر شما در مورد انتخاب و خرید نهال دچار شک شدید، با کارشناسان آن در تماس باشید تا آنها با توجه به اکوسیستم منطقه نیاز بازار و سلایق شخصی خود بهترین نهال را به شما پیشنهاد دهند.
 • اگر شما مایل به کاشت نهال متنوع و غیر سنتی باشید و بخواهید میوه‌های جدید را در شهر خود تولید کنید بهتر است با کارشناسان این سایت صحبت کرده و اطلاعات تکمیلی در مورد نهال به دست بیاورید.
 • در صورتی که هدف شما از احداث باغ تجاری درآمد کلان است حتماً هدف و نظر خود را با کارشناسان در میان بگذارید تا آنها نهادهای سودمند را به شما معرفی کنند.
 • کارشناسان این سایت در طراحی طرح توجیهی باغ مورد نظر به شما کمک فراوانی خواهند کرد.

برترنهال

یکی دیگر از بهترین سایت های فروش نهال برترنهال است که در این سایت می توانید به سادگی نهال و رقم مورد نظر خود را پیدا کرده و سپس از مشاورین این سایت کمک بخواهید. تحویل و ارسال نهال نیز با سلامت کامل انجام می شود و شما نباید نگرانی از بابت دریافت نهال و نحوه ارسال داشته باشید.

رویال نهال

رویال نهال نیز یکی دیگر از نهالستان های خوب کشور ما است که در شهر میانداب و به مدیریت آرمین قاسمی واقع شده است. در این نهالستان می توانید انواع مختلف از گردو مانند (گردو پیوندی، گردو ژنوتیپ، گردو خوشه ای و گردو بذری)، نهال بادام (دیرگل) و نهال انگور و …را خریداری نمایید.

فرانهال

از نهالستان های معروف دیگری که در میاندوآب موجود است فرانهال است که در این سایت می توانید صدها نوع نهال با قیمت های متفاوت مشاهده کنید. قبل از خرید مشاوره داشته باشید و برای احداث باغ مربوطه بهترین نهال را انتخاب کنید.

زرینه نهال

به دنبال نهالستانی هستید که علاوه بر خرید حضوری بتوانید با اطمینان خرید انلاین نیز داشته باشید؟ بسیارخب، به شما پیشنهاد می دهیم که زرینه نهال را امتحان کنید. انتخاب نهالستان و انتخاب رقم مناسب برای احداث باغ مهم بخش و حساس ترین قسمت برای هر باغبانی است. به همین دلیل است زرینه نهال می تواند گزینه خوبی باشد.

فیدان نهال

فرقی ندارد که به دنبال نهال گردو هستید ویا نهال انگور یا میوه، در هر صورت فیدان نهال انتخاب خوبی برای کسانی است که می خواهند تخصصی به احداث باغ انگور بپردازند. این سایت برای شما یک مرجع کامل است که به راحتی می توانید نوع رقم خود را انتخاب کنید.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم ویژگی‌های نهالستان مورد تایید جهاد میاندوآب و وظایف نهالستان نمونه کشور را به شما توضیح دهیم؛  برای یک کشاورز مهم است تا نکات مهم در خرید نهال را دانسته و سایت فروش نهال امن را بشناسد که زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی است.

هر کدام از اطلاعات فوق برای کشاورزان کمک می‌کنند تا فرایند خرید نهال، کاشت نهال و مراقبت از آن را به خوبی انجام دهند؛ اگر در هر کدام از مراقبت‌های باغ میوه از جمله آبیاری، کوددهی، سمپاشی و هرس درختان دچار مشکل شدید می‌توانید به سایت بهترین نهالستان میاندواب مراجعه کنید و مجلات علمی آ را مطالعه کنید.