مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمقاله 5 نکته مهم و اساسی که قبل از کاشت نهال میوه باید بدانیم

5 نکته مهم و اساسی که قبل از کاشت نهال میوه باید بدانیم

18 می 2021
2 942
5 نکته مهم و اساسی که قبل از کاشت نهال میوه باید بدانیم

خرید نهال میوه و کاشت آن یکی از سودآورترین کارهای باغبانی است. در این بین، تشخیص و خرید نهال میوه باکیفیت اهمیت بالایی دارد و شما برای احداث باغ میوه تجاری، نیاز دارید تا بهترین نهال میوه را تهیه نمایید. خرید نهال میوه را در بهترین کیفیت می توانید از سایت پالیز نهال انجام دهید، اما این همه موضوع نیست!

حتما برای شما هم پیش آمده است که با وجود خرید نهال میوه باکیفیت و پرورش چندین ساله آن، اما تابستان امسال باردهی محصول خوبی نداشته اید. علت چیست؟ برای باردهی درخت میوه، قبل از کاشت نهال میوه در زمستان، چند مرحله دیگر وجود دارد که ما در ابتدا توصیه می کنیم حتما انجام دهید. پس نکات طلایی ادامه مطلب را دنبال کنید.

1- بررسی عملکرد درختان میوه در تابستان سال قبل

ابتدا باید ببینید که آیا تابستان سال قبل، باردهی درخت میوه به میزان هدفتان بوده است؟ اگر نه، علت چه بوده است؟ آیا به دلیل بیماری، عدم گرده افشانی یا شرایط نامساعد محیطی این اتفاق افتاده است؟ درواقع شما باید در این مرحله مشکل را پیدا کنید تا پس از کاشت نهال میوه جدید، دوباره باعث ضرر به باغ میوه شما نشود.

یک راهکار عالی در این مورد این است که یک دفتر برای احداث باغ میوه اختصاص دهید چطور؟ دفتر باید به این صورت باشد که ماهانه عملکرد و باردهی درختان میوه را ثبت کنید. با این ترفند می توانید پس از یکسال تمام علائم بیماری، مشکلات محیطی، شرایط آب و هوایی، میزان آبیاری و اثرات آن بر باردهی درخت میوه را تشخیص داده و به رفع آن ها بپردازید.

2- برای احداث باغ میوه آیا به کاشت نهال میوه بیشتری نیاز دارید؟

پس از اتمام مرحله 1 باید تصمیم بگیرید که آیا به درختان بیشتری احتیاج دارید تا بتوانید مقدار هدف میوه و محصول خود را به دست آورید؟ در حقیقت، کاشت نهال میوه جدید هیچ معنی ندارد مگر اینکه واقعا به میوه بیشتری نیاز داشته باشید. حتی گاهی، باغداران کاشت نهال میوه جدید را به مقدار زیاد انجام می دهند، غافل از اینکه باغ آن ها گنجایش این مقدار درخت را در آینده ندارد و همین موضوع باعث می شود تا نتیجه مطلوبی نگیرند.

3- هنگام خرید نهال میوه، رقم مناسب را انتخاب کنید

حین کاشت و پرورش ارقام مختلف نهال میوه در باغ خود، احتمالا دیده اید که کدام گونه ها برای احداث باغ میوه شما باردهی بهتری دارند. از طرفی، احتمالا فضاهای خالی در باغ خود دارید که می توانید با کاشت نهال میوه آن ها را پر کنید. کارشناسان ما در خرید نهال میوه باکیفیت شما را راهنمایی می کنند.

اگر کمبود گرده افشانی باعث تولید کم شود، ممکن است لازم باشد گونه ای اضافه کنید که بتواند به عنوان گرده افشان درختان میوه موجود عمل کند یا ممکن است بخواهید کاشت نهال میوه از انواع دیگری را انجام دهید تا نیاز زندگی خودتان را تامین کنید.

4- محل کاشت نهال میوه در باغ را تعیین کنید

حالا وقت آن رسیده است که جهت کاشت نهال میوه دلخواه، محل مناسبی در باغ خود اختصاص دهید اما این کار به تحقیق و بررسی زیادی نیاز دارد.

به عنوان مثال، نهال زردآلو و بادام به بیشترین نقاط محافظت شده در برابر سرما نیاز دارند. این نهال های میوه در نقاط درمعرض باد نیز عملکرد خوبی دارند، زیرا بعد از باران باید بتوانند سریع خشک شوند. از طرفی گلابی نسبت به یخ زدگی مقاوم است و در برابر خاک غرقاب تحمل کافی را دارد. همچنین بهتر است بدانید که جهت کاشت نهال مرکبات به نقاط گرم تری نیاز دارید. بنابراین هر نهال میوه باید در محل مناسب خود کشت شود.

5- سفارش نهال میوه را انجام دهید

اگر به دنبال کاشت نهال میوه از ارقام متفاوت هستید، احتمالا تجربه کرده اید که پیداکردن و خرید نهال میوه مطمئن و باکیفیت کار دشواری است. خوشبختانه، ما در سایت پالیزنهال بهترین ارقام نهال میوه را آماده فروش کرده ایم.

با خواندن این مطلب احتمالا متوجه شده اید که خرید نهال گردو و میوه کاشت آن به تنهایی تضمین کننده احداث باغ با کیفیت نخواهد بود. در کنار این موارد، شما باید به نکاتی که در بالا اشاره کردیم نیز توجه داشته باشید.

اگر نکات دیگری را در این باره میدانید، حتما با ما به اشتراک بگذارید.

 

نظرات کاربران

2 پاسخ به “5 نکته مهم و اساسی که قبل از کاشت نهال میوه باید بدانیم”

  1. بابک گفت:

    سلام.قصد کاشت یک هکتاردرخت میوه دارم .چه نوع درختی رو کشت کنیم توجیح اقتصادی داشته باشه.اب هوای ما گرم مرطوب هستش

    • bartarnahal گفت:

      سلام لطفا با مشاوران ما تماس بگیرین جهت راهنمایی بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *