مشاوره رایگان خرید نهال
خانهمحصولاتنهال آلو نهال آلو بخارا قرمز

نهال آلو بخارا قرمز

19 تیر 1399
0 421
نهال آلو بخارا قرمز

عمر مفید نهال آلو بخارا قرمز چقدر است؟

معمولا کشاورزان باهوش و حرفه ای، قبل از کاشت و پرورش یک نهال، به این فکر می کنند که تا چند سال خیالشان از بابت آن راحت است یا به بیان راحت تر آن درختان چند سال عمر دارند؟ خب الان هم اگر کشاورز هستید و در بین کاشتن و نکاشتن نهال آلو بخارا قرمز دو دل هستید، بهتر است به سوال عمر مفید نهال آلو بخارا قرمز چقدر است پاسخ دهیم.

عمر مفید یک درخت، فقط به جنس درخت و ویژگی های زیستی آن بستگی ندارد. بلکه باید مراقبت درست و نگهداری صحیح از آن را جزو موارد اصلی به حساب بیارید. هیچ نهالی، بدون مراقبت، به درختی تنومند چند ساله تبدیل نمی شود.

دادن کود حیوانی مناسب در زمان درست به زمین، دادن آب کافی به درختان، جلوگیری از آفاتی که می توانند همه محصولات را از بین ببرند و … همه نکات مهمی است سبب عمر مفید هر چه بیشتر درخت شما می شود.

به طور کلی، درخت آلو، درخت مقاومی است که به زودی و به راحتی با آفاتی که عرض کردیم، خراب نمی شود و از بین نمی رود.

برای کشاورزان این یک مزیت بزرگ محسوب می شود که نباید هزینه های بسیاری صرف خرید سم و آفت کش بکند. حدود بیست و پنج سال، عمری است که یک درخت آلو از نوع بخارا می کند.

نهال آلو بخارا قرمز

نهال آلو بخارا قرمز

10 مزایای حیرت آور آلو بخارا قرمز

ویژگی هایی میوه آلو، سبب شده است که به میوه ای محبوب نزد همه افراد تبدیل شود. کشاورزان و باغداران در استان های با هوای سرد، همیشه علاقه مند به کاشت این محصول ارزشمند هستند.

میوه فروشان و صادر کنندگان نیز، همیشه تمایل به این دارند که از این میوه  برای کسب درآمد استفاده کنند؛ زیرا مدت طولانی می توان آن را در انبار نگهداری کرد.

این میوه دارای رنگی جالب و قشنگ است که آدم را وسوسه به خوردن می کند.رنگ پوست آن بنفش خوشرنگ و داخل آن رنگی شبیه به زرد و سبز دارد.

جنس این میوه علاوه بر این که سفت است، اما نرمی خود را هم دارد. برای درست کردن برگه آلو از این نوع آلو بسیار استفاده می شود.

آلویی است که در سردخانه در طولانی مدت می ماند و هیچ چیز از ارزش های میوه کم نمی شود.

نهال آلو بخارا قرمز را، حتی می توانید در گلدانی کاشته و در منزل شخصی خود نگاه دارید.

در طب سنتی گفته شده که آلو بخارا طبع سرد دارد، از همین رو وقتی گرما زده شدید و تنها راهی که به ذهنتان می رسد، خوردن آب یخ است، آلو بخارا قرمز می تواند برای شما معجره کند.

ویژگی مهم و معروف خوردن آلو، از بین رفت موقتی و دایمی یبوست و دل درد های ناشی از آن است.

آلو بخارا قرمز ، یکی از اقلام صادراتی درجه یک و بسیار خوش طعم کشور عزیزمان ایران است.

خوردن میوه آلو به بدن کمک می کند تا خون را تصفیه کند و برای افرادی که از بیماری کم خونی آزار می بینند، بسیار مناسب و حیاتی است.

اگر در خانواده تان فردی را دارید که دچار بیماری دیابت شده است، بهترین کمک به او، این است که آلوی بخارای درجه یک خریداری کرده و به او بدهید.

نهال آلو بخارا قرمز

بهترین آلو بخارا

کاشت صحیح نهال آلو بخارا قرمز

در ماه اسفند، نهال آلو بخارا قرمز را می توانید در زمین خود بکارید، یکی دیگر از ویژگی های این آلو، این است که اگر در اسفند ماه، وقت نداشتید و درگیر کارهای سال نو بودید و از همه مهم تر اگر زمین شما برای کشت و کاشت هنوز آمادگی نداشت این امکان وجود دارد که آبان ماه، دوباره با کاشت نهال های بارور این میوه، آن را به راحتی به فروش می برسانید.

این میوه بیشتر در آب و هوای سرد رشد می کند و تمایل به آب و هوای سرد دارد.

پس در شهرهایی که آب و هوای به شدت گرمی دارند، مثل شهر های جنوبی، از کاشت نهال آلوی بخارا خودداری کنید. این آلو از نظر آبیاری، نیاز به هفته ای ده لیتر آب دادر که بتواند جان بگیرد.

نکته ی مهمی که در پرورش آلو بخارای درجه یک نیز وجود دارد، این است که هنگام کاشت نهال ها باید فاصله ای مناسب بین آن ها قرار دهید. بهترین فاصله، حدود 5، 6 متر است؛ از آلوی بنفش رنگ بخارا، برای درست کردن کمپوت و مربا نیز استفاده می شود.

نهال آلو بخارا قرمز

قیمت آلو بخارا قرمز

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *